Nädala väljavaade turgudel: fookuses on Trumpi stiimulid ja globaalsed majandusandmed

Oktoober 12, 2020 14:04

Oktoobri esimesel täisnädalal nägid kauplejad tohutul hulgal majanduslikke ja poliitilisi uudiseid. Need omakorda põhjustasid turul suuri liikumisi. Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi otsus peatada läbirääkimised majandusstiimulite üle üllatasid nii Wall Streeti kui ka inimesi tema enda meeskonnas. Kuigi indeksid olid nädala esimeses pooles languses, tõusid need pärast Trumpi teadet stiimulipakett siiski heaks kiita.

Praegu on tõenäoline, et turud liiguvad tuginedes USA majandusuudistele, seda eriti presidendivalimiste eel. Institutsionaalsed investorid teevad suurema tõenäosusega suurest pildist kokkuvõtte pärast valimisi, presidendivalimistele järgnev aeg näitab tavaliselt tendentsi eesseisvale aastale.

Teised riskivarad, nagu Austraalia dollar, Uus-Meremaa dollar ja Kanada dollar, said samuti uudiselt hoogu ning kauplejad võivad olla huvitatud eelmisel nädalal alguse saanud positiivse suundumuse kauplemist.

Samal ajal on paljud silmad ka Hiina jüaanil. Hiina jüaan registreeris oma viimase 12 aasta parima kvartali. Hiina tugev sisemajanduse elavnemine ja kõrge riigivõlakirjade tulusus on aidanud valuutal tõusta nii sise- kui ka rahvusvahelise nõudluse kaudu. Paljud analüütikud ennustavad jüaani väljavaadete positiivsemaks muutumist, eriti kui Joe Biden peaks võitma novembris toimuvad presidendivalimised.

  • Aktsiaturu volatiilsus on jätkuvalt kõrge ning see tuleneb peamiselt turgude lootusest näha Valgest Majast tulenevat uut stiimulipaketti
  • Investorid on seni lahkunud turvalistest valuutadest nagu Jaapani jeen ja Šveitsi frank
  • USA dollar on jätkuvalt nõrgim G7 valuuta
  • Hiina jüaan registreeris kodumaise taastumise najal oma suurima tõusu enam kui 12 aasta jooksul
  • Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson ütles Prantsuse presidendile Emmanuel Macronile, et Ühendkuningriik on avatud kõikidele võimalustele kokkuleppe saavutamiseks, kuid mitte "iga hinna eest"

Allikas: Forexi Kalender, Admiral Markets UK Ltd.

Sel nädalal avaldavad mitmed riigid olulisi majandusandmeid, mis võivad mõjutada volatiilsust valuutaturgudel. Üks parimaid viise selleks ette valmistuda on tagada, et teie käsutuses on õiged kauplemisvahendid.

Kas teadsite, et võite osaleda Admiral Marketsi poolt pakutaval veebiseminaril "Kauplemise Tähetund" täiesti tasuta? Korra nädalas räägivad professionaalsed kauplejad turgudest ning näitavad, kuidas teha kindlaks potentsiaalseid kauplemisvõimalusi. Veebiseminarile registreerimiseks klikkige allolevale bännerile!

Võtmetähtsusega majandusandmed ja sündmused

USA inflatsiooni- ja jaemüügi andmed

See on suur nädal USA dollari jaoks. Majanduskalendrist leiab palju valuutat mõjutavaid olulisi majandusuudiseid ning lisaks loob turgudele ebakindla keskkonna järgmise presidendivalimiste debatiga seotud teadmatus.

Need on mõned selle nädala tähtsaimad avaldatavad majandusandmed:

  • Teisipäev, 13. oktoober:

Eeldatav USD inflatsiooni võrreldes eelmise aastaga -1,4% vs 1,3%

  • Reede, 16. oktoober:

Eeldatavad USA jaemüügi andmed võrredes eelmise kuuga -0,6% vs 0,6%

USA Föderaalreserv on olnud tähelepanuväärne oma otsustavuses tõsta inflatsioon praeguselt madalalt tasemelt kõrgemale, kusjuures praegust määra peetakse FEDi poolt ohtlikult madalaks. Kuna aga Föderaalreserv on teatanud ka kavatsusest hoida intressimäärad nullilähedal, mis on ühtlasi ka rekordiliselt madal tase, on see võlakirjakauplejate tulukõvera jaoks mänginud suurt rolli.


Inflatsiooniootused on esiplaanile tõstnud FEDi 2018. aastal tehtud poliitikakujundamise läbivaatamise otsuse märkimisväärne edasilükkamine.

Inflatsiooniootuste mõõtmiseks on Föderaalreserv traditsiooniliselt kasutanud forvardturge ja vaadanud viieaastast forvard turgude intressimäära, mis tähistab kauplejate prognoosi intressimäärade kohta viie aasta jooksul, nagu allpool näidatud:

Allikas: Federal Reserve, Bloomberg

See muudab selle nädala inflatsiooninumbrid väga oluliseks. Kuigi sellel ainulaadsel perioodil võivad kauplejad keskenduda rohkem valimiste tulemustele ja võimalikele täiendavatele stiimulitele. Huvitav on see, et sel nädalal kommenteerivad eri keskpankade ametnikud avaldatavaid andmeid nende endi seisukohtast ja see teeb sellest huvitava nädala USA dollari jaoks.

Allpool esitatud USA dollari indeksi pikaajalisel graafikul on näidatud hinnategevus pikaajalises vahemikus 103-89 USA dollari hinnatasemete vahel. Praegune hind jääb selle vahemiku keskele ja praegune nõrkus on viimas hinda allapoole madalamale toetusjoonele. Se jääb hinnatasemele umbes 89 dollari juures. Samal ajal püsib hind praegu umbes 93 dollarilise hinnataseme juures.

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 Web, USDX, kuugraafik - Andmevahemik: 1. nov 2004 - 12. okt 2020, kasutatud 12. okt 2020, kell 6.00 BST. Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.


Kui tunnete end inspireerituna ja olete valmis reaalsel turul kauplemiseks, siis võite avada reaalse konto. Klõpsake allpool asuvat reklaamiriba ja saate oma kauplemisteekonnale kaasa muljetavaldavad kauplemistööriistad.

Ettevõtete ja aktsiaindeksite uuendused

Oktoobris jätkus globaalsete indeksite lahknemine. Euroopa aktsiaindeksid jäävad Ameerika omadest maha, sest investorid saavad aru koroonaviiruse teise laine võimalikust mõjust, mis põhjustab paljudes riikides majanduse seisakuid. Lisaks sellele on kõrgem Euro pannud investoreid kahtlema ettevõtete kasumimarginaalide jätkusuutlikuses.

Samal ajal kui Ameerika Ühendriikides tõuseb endiselt koroonaviirusesse nakatumiste arv - mille tunnistajaks on president Donald Trump ja tema administratsiooni liikmed, kes andsid positiivse kroonaviiruse testi tulemused - on investorid eelistanud keskenduda potentsiaalsele stiimulipaketile. Eelmisel nädalal peatas Trump vabariiklaste ja demokraatide vahelised läbirääkimised stiimulipaketi üle, kuid andis hiljem teada, et ta kiitis siiski uue stiimulipaketi heaks, kuid seda ilma täiendavate detailideta.

USA aktsiaindeksid tõusid eelmise nädala lõpus uudise peale kõrgemale ja kauplejad võivad tõenäoliselt jälgida seda positiivset hoogu ka sel nädalal, võttes fookuse kõigi aegade kõrgeimatele hinnatasemetele.

Allpool oleva S&P 500 indeksi päevagraafik näitab hiljutist liikumist kõrgemale:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 Web, SP500, päevagraafik - andmevahemik: 17. veebruarist 2020 kuni 12. oktoobrini 2020, kasutatud 12. oktoobril 2020 kell 7.30 BST. Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.

Viimase viie aasta tulemused: 2019 = +29,09%, 2018 = -5,96%, 2017 = +19,08%, 2016 = +8,80%, 2015 = -0,82%, 2014 = +12,32 %

Kas teadsite, et võite TASUTA alla laadida Trading Central Technical Ideas indikaatori. Uuendage Admiral Markets UK Ltd poolt pakutavat MetaTrader 5 kauplemisplatvormi ja lisage sellele Supreme lisarakendus.

Selle indikaatori abil saate kuvada erinevaid aktuaalseid kauplemisideid. Lisaks loob indikaator tehnilise analüüsi tuhandete eri varaklasside kohta. Allpool on kuvatud näide kasutades S&P 500 indeksit:

Pilt Admiral Marketsi MetaTrader Supreme Edition Trading Central Indikaatorist.

 

TASUTA kasutamiseks klõpsa allolevale reklaamiribale ja laadi see alla juba täna:

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, hinnangute, prognooside, ennustuste, turuülevaadete, nädalaprognooside ning mistahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edapidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

1. See on turunduskommunikatsioon. Sisu avaldatakse ainult informatiivsel eesmärgil ja seda ei saa mingil juhul tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena. See ei ole koostatud kooskõlas investeerimisuuringute sõltumatuse edendamiseks kavandatud juriidiliste nõuetega ning selle suhtes ei kohaldata enne investeerimisuuringute levitamist mingisugust ärikeeldu.

2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.

3. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.

4. Analüüsi on koostanud sõltumatu analüütik (Jens Klatt, elukutseline kaupleja ja analüütik, edaspidi "autor") autori isiklike hinnangute põhjal.

5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.

6. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.

7. Võimendatud tooted (sealhulgas hinnavahelepingud), on spekulatiivse iseloomuga ning võivad kaasa tuua nii kahju kui kasu. Enne kauplemise alustamist palume teha kindlaks, et mõistate täielikult kaasnevaid riske

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.