Maailmamajanduse seis jätkuvalt halvenemas

Mai 11, 2020 15:35

Eelmisel nädalal olid turud jätkuvalt konsolideerumas. Samal ajal olid investorid valmis olulisteks majandusteadeteks- Andmed kajastasid märtsis ja osaliselt aprilli esimestel nädalatel saavutatud tulemusi ning olid enamasti väga nõrgad. Seni ei ole maailmamajanduses märke taastumisest ja näitajad halvenevad veelgi. Näitena võib tuua USA Föderaalreservi Atlanta filiaali koostatud prognoosi SKP muutuse kohta pärast reedeseid andmeid, mis väidavad, et riigi majandus langes 2020. aasta teises kvartalis -35%.

USD


Avaldatud majandusuudistes keskenduti muu hulgas tööturu tulemuslikkusele. Uute töötutaotluste arv oli 3,2 miljonit ja langustendents on püsinud.Ülduselt jääb töötute arv seitsmekohalise numbri juurde, mis tekitab riigi majandusele tohutult suurt kahju. Reedel avaldati ka aprilli andmed, mis näitavad 20,5 miljoni töökoha kaotust ja tööpuuduse kasvu 14,7%-ni. Tuleb märkida, et need andmed ei kajasta kogu aprilli andmeid, sest on koostatud kuu keskel. Seega ei kajaste need viimastel nädalatel toiminud muutusi. Huvitavad andmed saadi tarbijalaenude segmendist, kus märtsis registreeriti langus 12 miljardi USA dollari väärtuses. See on esimene selline langus alates 2011. aastast ja ülemaailmse finantskriisi lõpust. See näitab, et tarbijad vähendavad tarbimist ja maksavad laenu tagasi. Samal ajal kasutavad pangad olukorra suhtes vastutustundlikumat lähenemisviisi ja rahastavad töökaotuse korral elanikkonda konservatiivsemalt. Arvestades, et sisetarbimine moodustab 2/3 USA majandusest, on see väga halb uudis.

Euro

Koroonaviirusega seotud uudised ei muutunud märkimisväärselt. Euroopas jätkus olukorra paranemine, kuna Itaalias ja Hispaanias on karantiin leevenenud. USA suundumused olid stabiilsed, iga päev registreeriti umbes 30 000 uut juhtumit ning suremus on jätkuvalt kõrge, umbes 2000 juhtumit päevas. Suurimate muutujate seas oli Venemaa, kus päevas registreeriti 10 000 uut juhtumit ja kus kõver on jätkuvalt kasvamas.

EUR/USD odavnes 1,08-punktini ja kajastas USA dollari suundumust. Majandusnäitajate hulgas oli tootmisindeks, mis langes 33,4 punktini, kusjuures Hispaania ja Itaalia tulemused olid halvimad, sest piirangud olid seal kõige rangemad. Saksamaa tööstustellimused langesid märtsiga võrreldes 15%, samal ajal kui tööstustoodang langes eelmise kuuga võrreldes -9,2%. Euroopa jaekaubandus vähenes eelmise aastaga võrreldes 9,2%. EUR/USD langes nädala lõpuks -1,3%.

JPY

USD/JPY kaotas oma väärtuses veidi ja jõudis lühikest aega kaubelda 106 punkti juures. Majandusandmete hulgas oli kodumajapidamiste tarbimine, mis langes aasta lõikes -6,0%, ja teenindussektori indeks, mis oli vaid 21,5 punkti ja kõikus ajaloolise madalpuntki juures. USD/JPY langes nädala lõpuks -0,3%.

GBP


Briti nael on viimase 6 nädala jooksul olnud konsolideerumas. Viiruse levik riigis avaldas majandusele märkimisväärset mõju, ning seda piirati väga rangete meetmetega. See ei läinud ootuspäraselt ja ohvrite arv ületas Itaaliat. Majandusandmed ei olnud paljulubavad: teenindussektori indeks langes 13,4 punktini, ehitussektor 8,2 punktini. Keskpanga koosolekul hääletasid kõik liikmed 0,1% suuruse muutmata intressimäära poolt. GBP/USD lõpetas nädala langedes -0,7%.

Majandussündmused

See nädal algab suhteliselt rahulikult ja esmaspäeval vaatavad investorid märtsis toimunud Itaalia tööstustoodangu tulemusi. Kuna Itaalias keelati isegi mittevajalik tööstustegevus, võivad tulemused üllatada. Teisipäeva varahommikul kuulutatakse välja Hiina inflatsioon, millele järgneb USA inflatsioon. Ühendkuningriigi esimese kvartali majandusandmed ja riigi tööstustoodang avaldatakse kolmapäeval. Inflatsiooniga seotud andmed tehakse teatavaks Saksamaal ja Hispaanias neljapäeval ning samal päeval teatatakse uute töötuttaotluste arv USAs. Reede algab andmetega Lõuna-Korea ekspordi ning Hiina tööstustoodangu, jaemüügi ja investeeringute kohta. See näitab, kuidas Hiina on viirusepuhangust toibumas. Majandusarengud Euroopas ja Saksamaal esimeses kvartalis ning USA jae- ja tööstustoodangu tulemused tehakse teatavaks hiljem samal päeval.

Admiral Marketsi turuarvamuse andmete kohaselt on 70%-l investoritest pikad positsioonid EUR/USD paaris (võrreldes eelmise nädala andmetega on kasv +32 protsendipunkti). USD/JPY paaris on 60% investoritel (kasv +2 protsendipunkti) pikad positsioonid. GBP/USD paaris ootab 62% osalejatest tõusu (langus -1 protsendipunkt).Selliseid turuandmeid tõlgendatakse vastandlikena, seega on tõenäoline, et EUR/USD, USD/JPY ja GBP/USD paarid odavnevad. Positsioneerimisandmed tuleks ühendada põhiprognooside ja tehnilise analüüsiga.

Allikad: bloomberg.com, reuters.com, admiral Markets MT4 Supreme Edition, invest.com

Avastage maailma #1 mitme-varaline kauplemisplatvorm

Admiral Markets pakub professionaalsetele kauplejatele võimalust kaubelda kohandatud ja täiendatud versiooniga MetaTrader 5, mis võimaldab teil kogeda kauplemist oluliselt kõrgemal ja tasuvamal tasemel. Kogege eeliseid, nagu näiteks "Market Heat Map", mis lubab teil võrrelda erinevaid valuutapaare, et näha, millised neist võivad olla tulusad investeeringud. Lisaks pääsete ligi reaalajas kauplemisandmetele ja veel palju muud. Klõpsake alloleval ribareklaamil, et alustada MT5 Supreme Editioni TASUTA allalaadimist!


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, hinnangute, prognooside, ennustuste, turuülevaadete, nädalaprognooside ning mistahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edapidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

1. See on turunduskommunikatsioon. Sisu avaldatakse ainult informatiivsel eesmärgil ja seda ei saa mingil juhul tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena. See ei ole koostatud kooskõlas investeerimisuuringute sõltumatuse edendamiseks kavandatud juriidiliste nõuetega ning selle suhtes ei kohaldata enne investeerimisuuringute levitamist mingisugust ärikeeldu.

2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.

3. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.

4. Analüüsi on koostanud sõltumatu analüütik (Jens Klatt, elukutseline kaupleja ja analüütik, edaspidi "autor") autori isiklike hinnangute põhjal.

5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.

6. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.

7. Võimendatud tooted (sealhulgas hinnavahelepingud), on spekulatiivse iseloomuga ning võivad kaasa tuua nii kahju kui kasu. Enne kauplemise alustamist palume teha kindlaks, et mõistate täielikult kaasnevaid riske.

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.