Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets Pty Ltd

Reguleeritud Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni (ASIC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets Cypros Ltd

Reguleeritud Küprose Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni (SySEC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Finantsjärelevalve fca efsa

Dollar FED-i istungi ootuses

Märts 19, 2018 09:35


Turgudel on jätkuvalt püsimas heitlikud meelolud. Kuigi terve rida olulisemaid aktsiaindekseid suutis eelmisel nädalal kokkuvõttes plussi jääda, oli mitmetes piirkondades sh. USA-s 5 päeva kokkuvõttes tulemuseks miinus. Valuutaturgudel olid suurimate liikujate hulgas toorainevaluutad, mida on vaevamas USA poolt algatatud kaubandussõja hirmud. Sel nädalal on olulisemaks sündmuseks Föderaalreservi (FED) istung, mis võib tuua märkimisväärset volatiilsust nii dollarisse kui mujalegi.

Dollar on püsinud suhteliselt väheliikuv peale seda kui veebruaris lahvatanud intressitõusu hirmud mõnevõrra vaibuma asusid. Möödunud nädalal suutis dollari indeks pisut kerkida jõudes 90.18 tasemele. Tegemist oli siiski väga lähedase tasemega, kus indeks sulgus eelneval kolmel nädalal. Sel neljapäeval peetav FED-i istung on turuosaliste jaoks üks viimase aja oodatuim sündmus ning potentsiaal taaskord suuri liikumisi näha nii dollari kui intressides, on märkimisväärne.

Oma esimese istungi ja pressikonverentsi peab uus FED-i juht Jerome Powell ning ainuüksi seetõttu on sündmus kõrgendatud tähelepanu all. Powell'ilt oodatakse kohe nn. avalöögiks baasintressi tõstmist – selle ootuse täitmine ei peaks olema üllatuseks kuna FED-i intressifutuuride alusel on intressi tõstmise tõenäosus 94%. Märksa suuremat tähtsust omab aga see, milliseks kujuneb FED-i üldine sõnum, pressikonverentsi tonaalsus ning millisena näevad FED-i liikmeid intressitasemeid järgnevate aastate jooksul.

Nii eelmisel nädalal avaldatud USA inflatsioonistatistika kui ka kaks nädala tagasi avaldatud palgakasvu numbrid ei kinnitanud eelnevaid kartusi, et hinnakasv USA-s on peagi uut hoogu üles kogumas. Seega võiks ehk olla põhjendatud, et FED jätab üldise optimismi kõrval ruumi ka vaoshoitusele, mis puudutab just võimalikke edasisi inflatsiooni arenguid. See võiks kaasa tuua USA intresside korrektsiooni ning dollarisse uue müügisurve. Loomulikult ei ole võimatu vastupidine, mis väljenduks muuhulgas Powelli vihjetes nelja võimaliku intressitõstmise kohta sel aastal.

Arvestades seda, et turud on sellise stsenaariumiga juba mingil määral harjunud, siis võiks selliste vihjete korral dollari tugevnemisulatus olla mõõdukas. Suuremaid liikumisi võiks aga tuua just Powelli ettevaatlikkus ning dollari müügihuvi kasvu sel juhul suurendaks ulatuslike USA võlakirjade lühikeste positsioonide realiseerimine. Kas õnnestub seekord FED-il kõrgendatud ootuste taustal istung siiski ilma suuremate turukõikumisteta ära pidada – see tundub kõiki asjaolusid arvesse võttes siiski üsna vähetõenäoline.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 84% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.