Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets Pty Ltd

Reguleeritud Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni (ASIC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets Cypros Ltd

Reguleeritud Küprose Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni (SySEC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Finantsjärelevalve fca efsa

Dollar inflatsiooni uudiste mõju all

Märts 12, 2018 10:18

Möödunud nädalal võis turgudel märgata sentimendi paranemist ja riskivalmiduse kasvu. Ühelt poolt olid kaasa aitamas geopoliitilised arengud (USA ja Põhja-Korea võimalik suhete paranemine ning USA kaubandussõja murede leevenemine), lisaks aitasid meeleolude paranemisele kaasa uudised rahapoliitika ja makronäitajate poolelt. Algaval nädalal on olulisimate makrouudiste seas esmaspäeval avaldatav USA inflatsiooniraport.

Dollar liikus möödunud nädalal suunatult ning enamike olulisemate paaride puhul oli nädala kokkuvõttes ülekaalus müügihuvi. Dollari indeks suutis siiski pisut tõusta ning jääda püsima 90.0 taseme läheduses. Reedel avaldatud USA töötururaport oli suure tähelepanu all kuna turuosalised otsisid vastuseid küsimusele kuhu on suundumas USA inflatsioon ning intressid, mis omakorda on dollarile oluliseks suunakujundajaks. Veebruari tööturu arengud USA-s kujunesid sellisteks, mis aitasid kaasa riskivalmiduse paranemisele ning samal ajal jahutasid intressitõusu kartusi.'

Kuuga lisandus uusi töökohti soliidsed 313 000, mis on suurim kuine juurdekasv alates 2016. aasta suvest. Samal ajal kerkis töötuse määr möödunud kuu madaltaseme juurest 0,1 protsendipunkti võrra tasemele 4,1%. Lisaks alanes palgakasvu kuine tempo 0,1% juurde vs. oodatud 0,2% kasv ning vs. jaanuarikuu 0,3% kasv. See jahutas oluliselt kartusi, et lõpuks on täishõive seisundisse jõudnud tööturg kiirendamas palgakasvu, mis omakorda on tugevaks eelsignaaliks inflatsiooni kiirenemisele.

Just kuu aega tagasi avaldatud palgakasvu statistika viitas ootamatule kiirenemisele, mis tõi kaasa intresside järsu tõusu ja Föderaalreservi (FED) intressiootuste kerkimise. Veebruaris ilmnenud palgakasvu alanemine on seega hea uudis neile, kes intressitõusu pelgavad. Reedel ütles FED-i liige Charles Evans, et sooviks jätkuvalt madala inflatsiooni tõttu intressitõstmisega viivitada. Evans on üldiselt teada kui FED-i üks ettevaatlikuma nägemuse esindaja, seetõttu ei ole antud seisukoht muidugi kuigi üllatav.

Kas ka ülejäänud FED-i liikmed oma nägemust ettevaatlikumaks võiksid muuta sõltub ka täna avaldatavast inflatsiooni raportist. Nii alusinflatsioonile kui tavainflatsioonile ootab konsensus kuiseks kasvuks veebruaris 0,2%. Dollari vähene reaktsioon reedesele palgakasvu aeglustumisele viitab, et turuosaliste ootused olid selles osas juba üsnagi madalal. Kui aga ka hinnakasv veebruaris näitaks aeglustumise märke, oleks dollari müügihuvi suurenemine juba ootuspärane.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

  1. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 84% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.