Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Tagatisfond
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Dollar kaubandussõja valguses siiani tugev

August 06, 2018 13:32

Möödinud nädal oli turgudel küllaltki volatiilne. Taas esile kerkinud kaubandussõja teemad hoidsid sentimendi närvilisena, kuid üldisemat risk-off düaamikat siiski veel näha ei olnud. Nädala jooksul olid nõrgimate valuutade seas euro ja naelsterling. Dollar suutis püsida tugevamate valuutade seas. Algaval nädalal on turgude jaoks kindlasti üheks kriitiliseks küsimuseks kas USA ja Hiina vaheline jätkuv kemplemine toob suurema meeleolude languse.

Euro nõrkus väljendus eelkõige kahvatus liikumises dollari, frangi, Austraalia- ning Kanada dollari suhtes. Fundamentaalselt oli antud dünaamikat euroala poolelt suunamas vähe uudiseid ning pigem oli euro teiste valuutadega seotud sündmuste mõju all. Euroala inflatsiooniraport tõi mõningase positiivse üllatuse (inflatsioon ja alusinflatsioon juulis vastavalt +2,1% ja +1,1% vs. konsensuse ootus 2,0% ja 1,0%), kuid see ei olnud siiski piisav, et eurot säästa. Ka algaval nädalal on euroala makrokalender suhteliselt tühi ning seega on euro jaoks suunakujundajateks jätkuvalt teised valuutad.

Naelsterling sai müügisurve osaliseks kuna Inglise keskpanga (BOE) istung jäi vaatamata baasintresside tõstmisele edasise suuna osas väga ettevaatlikuks. BOE intressiotsus oli turgude poolt laialdaselt oodatud ning seega üllatusmoment seekord puudus. BOE väljendas edasise osas ettevaatlikkust öeldes, et ebakindel inflatsiooni väljavaade soosib väga aeglast ja järkjärgulist intresside tõstmist. Hetkel on turud kuni 2020. a. 3. kvartalini sisse hinnanud vaid ühe BOE intressitõstmise. Et naelsterlingisse olulist suunamuutust tuua, peaks Brexiti osas olukord selginema ning Ühendkuningriigi makronäitajad taas inflatsiooni ja intressidega seotud ootusi kergitama hakkama.

Dollar on suutnud uuenenud kaubandussõja murede taustal hästi vastu pidada ning tugvnes möödunud nädalal enamike põhivaluutade suhtes. Dollari indeks testis 95,30 tasemeid ning on jõudnud lähedale viimase 12 kuu tippudele. Ühe võimaliku tegurina on dollarit laiemalt toetanud selle tugevus Aasia arenevate riikide valuutade ning eelkõige Hiina jüaani suhtes. President Trumpi otsus kehtestada 200 mlrd USD väärtuses Hiina importtoodetele varem plaanitud 10% tollimaksu asemel 25% maks, raputas eelkõige Hiina aktsiaturge ning väliskapitali jätkuv väljavool Hiinast on USD/CNY uutesse kõrgustesse surunud.

 1. USA makronäitajatest jättis töötururaport eripalgelise mulje ning oli dollarile suhteliselt neutraalse mõjuga. Kuigi uusi töökohti loodi juulis oodatust vähem (157 000 vs. konsensuse oodatud 191 000), korrigeeriti juuni näitu kõrgemaks. Samuti oli ootuspärane palgakasvu tempo (kuine kasv +0,3%). Algaval nädalal on USA makrouudistest tähelepanu all tootjahinnaindeks (avaldatakse neljapäeval) ning inflatsiooniraport (avaldatakse reedel). Seni on kõik märgid näitamas, et tugev kasvuhoog ning inflatsioonisurve USA-s püsib. Ootustest erinevad numbrid inflatsiooni puhul tooksid dollarisse volatiilsust ning suurema mõjuga võiks eelkõige olla negatiivne üllatus.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

 1. Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:
 2. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
 3. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
 4. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
 5. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
 6. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
 7. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
 8. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
 9. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
 10. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.