​Dollar kesiste makronäitajate suhtes esialgu ükskõikne

Juuni 13, 2019 13:34

Turud on sel nädalal liikunud valdavalt risk-off meeleolude saatel.Vahepealne optimism aktsiaturgudel, mida tekitasid suurenenud ootused keskpankade stiimulmeetmete suhtes, ei ole seega kuigi pikalt püsima jäänud. Põhiliseks mureks on turuosaliste jaoks ikkagi jätkuv kaubandussõjaga seonduv ebaselgus ning senikaua kui positiivseid muutusi näha ei ole, on pikemaajaline sentimendi paranemine keeruline. Valuutaturgudel on nädala esimese pooles taastumisega silma paistnud dollar. Peamiste valuutade puhul on nõrgenejate poolel olnud Austraalia dollar, euro on liikunud aga erisuunaliselt.

Dollar tegi möödunud nädalal põhiliselt kasvava Föderaalreservi (FED) intressikärpe ootuses ühe viimase aja suurima nädalase kukkumise. Dollari indeks on hiljutiste tippude juurest 98,30 tasemetelt langenud 96,90 piirkonda. Indeksi suurem allapoole läbimurre eeldaks fundamentaalse poole pealt USA majanduse ulatuslikumat jahenemist ning seda eelkõige eeldusel, et muu maailm suudab samal ajal hoiduda majandussurutisse langusest. Sellise stsenaariumi üks võtmetähtsusega tegur on taaskord USA-Hiina kaubandussuhete areng. Kui puhkeb täieulatuslik kaubandussõda, ei pääse ka muu maailm suure tõenäosusega kasvu pidurdumisest ning sellises olukorras peaks dollar paremini vastu pidama.


USA makronäitajad on hiljuti toonud mitmeid ootustele allajäämisi. Reedel avaldatud tööturu raport kujunes pettumuseks töökohtade loomise ning ka palgakasvu osas. Uusi töökohti lisandus vaid 75 000 vs. oodatud 150 000. Lisaks muutis üldpilti veelgi halvemaks eelnevate kuude näitude allapoole korrigeerimine. Järgnevad kuud peaksid andma selgust, kas sama trend jätkub või on siiski tegemist statistiliste viperustega. Kui praegune töökohtade dünaamika püsib, on tegemist tõepoolest esmaste märkidega USA tööturu jahenemisest.

Turud on FED-i esimese intressikärpe täieulatuslikult sisse hinnanud septembriks, olles seega valmis USA majandusnäitajate oluliseks jahenemiseks. Sellegipooelst võib uskuda, et dollari nõrgenemine praegustelt suhteliselt kõrgetelt tasemetelt jätkuks, kui pessimistlikud FED-i intressiootused ka tegelikult realiseeruksid (järgneva 12 kuu jooksul ootavad turuosalised FED-ilt juba enam kui kolme intressikärbet). Kolmapäeval avaldatud USA maikuu inflatsiooniraport ei suutnud samuti konsensuse ootusi täita – seda eelkõige alusinflatsiooni osas (2,1% vs. oodatud 2,2%).

FED-il on edaspidiseks kahtlemata palju mõtteainet ning praeguse dünaamika jätkumisel (makronäitajate jätkuv nõrgenemine) ei ole põhjust arvata, et turuosaliste nägemus esimese intressikärpe osas võiks olla liiga ebareaalne. Loomulikult on kogu olukorda võimeline segi pöörama president Trump – võimalik kaubanduskokkulepe Hiinaga vähendaks oluliselt majanduslanguse hirme ning ka FED-i intressikärpe ootusi. Sellisel juhul oleks turgude positsioneerumine selgelt liiga pessimistlik ning lisaks tugevale intresside rallile kogeks vähemalt lühiajaliselt olulist ostusurvet ka dollar.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.