​Dollar otsib suunda

Veebruar 18, 2019 16:55

Turgude sentimenti on jätkuvalt kujundamas USA ja Hiina kaubanduskõnelustega seonduv uudisvoog. Möödunud nädalal oli selleteemaline kommunikatsioon muutlik - kui nädala keskel suurenesid kartused, et pooled ei ole märkimisväärselt edasi liikunud, siis reedel teatas Hiina liider Xi, et läbirääkimisi on saatmas edu. Algaval nädalal on makrouudiste poolelt olulisena tulekul euroala ostujuhtide indeksid. Rahapoliitika suunalt on oluliseks sõnumiks kolmapäeval avaldatav Föderaalreservi istungi kokkuvõte.

Dollar püsib peamiste valuutade suhtes kauplemisvahemikus, kuid viimastel nädalatel on domineerinud valdavalt ostuhuvi. Dollari indeks on veebruari jooksul liikunud 95-97,50 piirkonnas ning paikneb vahemiku ülemise ääre lähedal. Indeksi ühes või teises suunas väljamurdmist on takistanud suurema olulisusega sündmuste puudus. Kuna indeksis on suur euro osakaal, on selle dünaamikat mõjutanud kesised euroala makronäitajad. Laiemapõhjaline USA kaubavaetuse mahte arvestav dollari indeks on liikunud viimaste kuude jooksul aga allapoole.

USA makronäitajate hiljutine dünaamika on olnud eripalgeline, kuid mitmete oluliste paaride puhul on dollarit toetanud USA suhteliselt tugevam seis muude piirkondadega võrreldes (iseäranis euroalaga võrreldes). Kolmapäeval avaldatud USA inflatsiooniraport näitas, et tavainflatsioon on prognoositust veelgi madalam langedes 1,6%-ni. Alusinflatsioon on aga püsinud väga stabiilne, jäädes jaanuaris püsima viimase kolme kuuga samaväärsele tasemele 2,2% juurde. Föderaalreservil ei ole seega kiiret intresside tõstmisega ning rahapoliitika väljavaade hetkel dollarit ei toeta.

Neljapäeval avaldatud USA jaemüügiraport tõi aga dollarisse siiski mõningast müügihuvi. Kuises arvestuses tegi jaemüük suure kukkumise - jaanuaris langesid müügimahud 1,8% detsembriga võrreldes. See on suurim kuine langus viimase 9 aasta jooksul. Detsembris oli tõenäoliselt tarbimist tagasi hoidmas USA valitsuse tööseisak ning ka aktsiaturgude suur kukkumine. Kui palju on siin aga märke USA majanduskasvu pikemaajalisest aeglustumisest, seda näitavad järgnevad kuud. Seda et USA eratarbimise olulist pidurdumist ei ole siiski lähiajal põhjust oodata, näitas reedel avaldatud tarbijausaldusindeks, mis kerkis oodatust enam.

Dollarit võib lähiajal mõjutada ka USA – Hiina kaubanduskõneluste uudisvoog. On ilmne, et mõlemad osapooled on jätkuvalt huvitatud pingete lahendamisest, kuid on veel vara rääkida positiivsest läbimurdest ning kindlasti jääb selle antud teema turgude sentimenti ning ka dollarit lähiajal mõjutama. Kui võimalik positiivne lahend sisaldab ka Hiina lubadust elimineerida kaubavahetuse puudujääk USA-ga, võiks dollar leida täiendavat ostuhuvi, kuna USA paranev kaubandusbilanss peaks pikaajaliselt dollarit toetama.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.