Dollar püsib euro suhtes tugevana, kuna USA-euroala majanduslik divergents püsib

November 12, 2018 12:57

Kuigi turud võtsid USA vahevalimiste suhtes esialgu väga positiivse hoiaku, ei jätkunud optimismi siiski kauaks. Möödunud nädal lõppes riskivarade müügisurvega ning nüüd on suurenemas tõenäosus, et oktoobrikuus valitsenud negatiivsus võib turgudele tagasi tulla. Valuutaturgudel võivad sel nädalal liikumisi mõjutada mitmed makrouudised, millest olulisimate hulgas on kolmapäeval avaldatavad USA inflatsioonistatistika ning euroala SKP raport.

Dollar liikus möödunud nädalal peamiste paaride lõikes erisuunaliselt, kuid valdavalt jäi domineerima siiski ostuhuvi. Kui USA vahevalimiste tulemused tõid esmase reaktsioonina nädala keskel dollarisse müügihuvi, siis Föderaalreservi (Fed) istungi uudised neljapäeval aitasid dünaamikat teises suunas pöörata. Fed-i istungi kokkuvõte ei sisaldanud üllatusi ning võrreldes septembrikuise istungi kokkuvõttega oli muudatusi väga vähe. Ühe erinevusena oli mainitud, et ettevõtete investeerimisaktiivsus on mõõdukas vs. varasem määratlus „tugev kasv".

Turuosaliste huvi oli keskendunud põhiliselt sellele, kas Fed on oktoobrikuise aktsiaturgude languse järgselt muutunud ettevaatlikumaks. Hiljutised positsioneeringud viitavad, et oktoobrikuine närvilisus muutis ka Fed-i suunalisi ootusi mõnevõrra ettevaatlikemaks (näiteks ei peegeldanud intressifutuurid enam ootusi 2020. aastal toimuvaks intressitõstmiseks). Fed ei avaldanud aga tavapärasest teistsugust hinnangut turgude käitumise suhtes, seega võib eeldada, et Fed-i plaanid muutuksid üksnes siis, kui aktsiaturud peaksid oluliselt suuremal määral langema.

Seega kujunes Fed-i istungi üldine toon oodatust mõnevõrra positiivsemaks. Tõusule pöördunud USA intressid viitavad, et turuosalised on taas Fed-i plaane tõsiselt võtmas. Detsembrikuine intressitõstmine peaks seega olema vägagi kindel. Loomulikult sõltub rahapoliitika lähitulevik ka jooksvast olukorrast USA majanduses – järjekordne proovikivi saab olema kolmapäeval avaldatav inflatsiooniraport. Oodatust kiirem hinnatõus ei oleks ilmselt väga suur üllatus ning seega oleks konsensuse ootustest madalam näit võimeline dollarit suuremal määral liigutama.

Euro on viimasel ajal käitunud nõrgalt, kuna euroala kesised makronäitajad on toomas uusi kahtlusi Euroopa Keskpanga (EKP) rahapoliitika suhtes. Kas senine EKP eelkommunikatsioon intresside osas (esimene tõstmine peaks varasemate hinnangute alusel toimuma „peale 2019.a. suve") peab paika, sõltub loomulikult regiooni inflatsiooni ning majanduse väljavaadetest. Kolmapäeval avaldatav euroala III kvartali SKP kiirhinnang on oluliseks uueks infoks. Konsensus ootab kvartaalseks kasvuks 0,2%. Arvestades eelnevat mitmete sentimendi indeksite nõrka statistikat, on risk, et ka seekord peavad turud pettuma. Eurosse tooks see taaskord uut müügisurvet.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud. Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.