Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Tagatisfond
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Dollar püüab USA majandusega seotud optimismi toel tugevneda

Juuli 23, 2018 13:26

Vaatamata vastuolulise poliitilise sisuga uudistele on turud suutnud säilitada suhteliselt positiivset sentimenti. Valuutaturgudel on nädala suurimate liikujate hulgas naelsterling ja dollar. Uuel nädalal on olulisimate sündmustena tulekul USA II kvartali SKP raport, Euroopa Keskpanga istung ning euroala PMI indeksid.

Dollar. Peale mõningast nõrkusperioodi on dollar sel nädalal saanud uue ostuhuvi osaliseks. Üheks põhjuseks on olnud mitmed USA makronäitajad, kuid lisaks on dollari suunalist optimismi toetanud Föderaalreservi (FED) juht Jerome Powell oma positiivsete kommentaaridega. Nädala jooksul avaldatud mitmed tööstussektori indikaatorid (regionaalsed tööstusindeksid) on ületanud konsensuse ootusi. Samuti olid juunikuu jaemüügi numbrid prognoositust tugevamad. USA majanduse tervis püsib seega jätkuvalt hea.

Järgmisel nädalal avaldatav USA II kvartali majanduskasvu esialgne hinnang peaks konsensuse ootuse kohaselt tulema koguni 4% (annualiseeritud kujul) ning ka kogu 2018. aasta kasv peaks kokkuvõttes püsima heas tempos. Ka FED-i juht Powell näitas teisipäevases sõnavõtus senati panganduskomitees üles optimismi, öeldes et tööturg peaks järgneva paari aasta jooksul püsima täishõive seisundi lähedal ning inflatsioon püsima 2% ümbruses. Hetkel on turgude ootused kinnitamas, et FED võiks sel aastal intresse veel kahel korral tõsta. Korralikud USA makronäitajad kinnitavad neid ootusi veelgi ning toovad dollarisse ostuhuvi juurde.

Naelsterling on sel nädalal põhivaluutade seas nõrgim liikuja. Lisaks Brexiti suunalisele ebakindluse suurenemisele on Ühendkuningriigi (UK) makronäitajad valmistanud järjest pettumusi. Kui nädala keskel tõid naela jaoks müügisurvet oodatust madalamad inflatsiooninumbrid, siis ka neljapäeval avaldatud jaemüügiraport viitas, et tarbijad on prognoositust väheaktiivsemad olnud (jaemüügikasv juunis eelmise kuuga võrreldes -0,5% vs. oodatud +0,1%). Mitmed analüüsimajad on kommenteerinud, et eelneval kahel kuul oodatust enam kasvanud jaemüügimahud UK-s võisid olla ajutise iseloomuga ning majandusaktiivsus võib lähiajal veelgi kahaneda.

Kas jooksvalt tulevad kesised makrosignaalid võtavad Inglise keskpanga (BOE) jaoks 2. augustil peetaval istungil intressidetõstmine päevakorrast maha, on keeruline küsimus. Naelas suurenenud müügihuvi igal juhul viitab sellele, et turuosaliste seas on sellised kahtlused suurenemas. Järgmisel nädalal on UK suunalt makrouudiseid tulekul napilt, seega peaks naela suunda mõjutama suuremal määral poliitilise sisuga uudised ning muude valuutadega seotud arengud.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

 1. Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:
 2. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
 3. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
 4. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
 5. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
 6. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
 7. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
 8. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
 9. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
 10. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.