​Dollar suutis käituda turvasadamana

Veebruar 11, 2019 13:52

Peale riskivarade tugevat rallit jaanuaris on turud jõudnud olulisse sentimendi testimisfaasi. Kuuldused president Trumpi ja Hiina kaubanduskõneluste edasilükkumisest olid möödunud nädalal peamiseks negatiivsuse põhjustajaks, kuid ka kesised makronäitajad on suurendanud kartusi globaalse majandusseisaku pärast. Sel nädalal on USA suunalt tulekul olulist inflatsioonistatistikat. Euroala suunalt on makrokalender hõre, olulisimaks on täpsustatud SKP hinnang.

Dollar on suutnud hiljutisest nõrkusest mõnevõrra kosuda. Dollari indeks kerkis möödunud nädalal 96,60 piirkonda. Kuigi Föderaalreserv (Fed) üllatas hiljuti turge oodatust ettevaatlikuma vaatega ning stsenaariumiga, et intressitõstmised võivad selleks korraks tehtud olla, ei ole see seganud dollaril tugevneda. Kuna aga muudest piirkondadest on tulnud nõrku makronäitajaid, on globaalse kasvu väljavaated jätkuvalt halvenemas ning see on dollaril laskunud turvasadama positsiooni säilitada.

Trump teatas eelmisel nädalal, et ei kavatse Hiina liidri Xi'ga sel kuul enam kohtuda. USA varasema otsuse kohaselt peaks 2. märtsil 200 mlrd väärtuses Hiina kaupadele tollitariifid kerkima seniselt 10%-lt 25%-le. Vahepealsed läbirääkimised suurendasid ootusi, et kõrgemad tariifid siiski ei jõustu, kuid nüüd paistab, et see siiski juhtub. Sellest tulenev turgude negatiivsus on kindlasti põhjendatud, sest 25%-ni kerkivad tariifid oleks vägagi tõenäoliselt globaalsele majanduskasvule märkimisväärseks lisakoormaks.

Fed-i edasised sammud on kindlasti oluline turgude sentimendi ning loomulikult ka dollari suuna kujundaja. Sel teisipäeval astub sõnavõtuga üles Fed-i juht Jerome Powell. Kuigi Fed-i suunamuutus sai ilmseks alles kaks nädalat tagasi, on turuosalised Fed-i kommunikatsiooni jätkuvalt väga tähelepanelikult jälgimas. Kolmapäeval avaldatav USA inflatsiooniraport ning neljapäevane tootjahinnaindeks võivad samuti üllatuste korral dollarit liigutada.

Euro on maksmas lõivu euroala üha aeglustuva kasvu ning sellest tuleneva rahapoliitika väljavaate tõttu. Turuosaliste konsensus ootab 2019. aasta lõpuks euro märkimisväärset tugevnemist (Bloombergi konsensus EUR/USD paarile 2019. a. lõpuks on 1.20), kuid praegused arengud ei ole seda kuigivõrd kinnitamas. Turgude hinnanguid euroala majanduse ning rahapoliitika suhtes peegeldab ilmekalt ka Saksmaa intresside dünaamika – 10-aastase Saksa võlakirja intress alanes möödunud nädalal 0,09% juurde. See on madalaim alates 2017. aasta lõpust ning on juba vägagi lähedal nulltasemele.

Kuna turgude ootused euroala majanduse ja Euroopa Keskpanga (EKP) rahapoliitikaga seonduvalt on muutunud vägagi tagasihoidlikeks, tooks vähimgi positiivne üllatus (milleks piisaks ka märkidest, et euroala majandus stabiliseerub ja/või inflatsioon kiireneb). Euroala PMI indeksite järgmine statistika on tulekul veebruari eelviimasel nädalal ning inflatsiooniraport kuu viimasele nädalal. Kuna sel nädalal ei ole euroalast olulisi makronäitajaid tulekul, kujuneb euro suund suuremal määral muude valuutadega seotud sündmuste toel.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.