Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Tagatisfondi kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Dollar taas sõiduvees

Oktoober 05, 2017 09:22

Nädal on kulgenud turgudel valdavalt positiivsete meelolude domineerimisel. Riskivalmidust on toetanud Kataloonia referendumi murede taandumine ning muude negatiivsete mõjutajate puudumine. Valuutaturgudelon sel nädalal peamised valuutapaarid liikunud suhteliselt mõõdukas vahemikus, peamisteks märksõnadeks on dollari kosumise peatumine ning euro taastuv ostuhuvi.

Dollar on peale kolm nädala kestnud tugevnemisperioodi võtnud hoogu maha. Dollari indeks testis teisipäeval 93,90 taset ning on hetkel liikumas 93,30 ümbruses. Põhjused, mis aitasid dollaril hiljutisest põhjast tõusta – suurenev usk Föderaalreservi (FED) rahapoliitika karmistamise plaanidesse ning president Trumpi maksupoliitika muudatused – ei ole tänaseks märkimisväärselt uusi arenguid saanud. Samas oleks ootuspärane, et Trumpi maksuplaanide osas jõuavad turuosalised varem või hiljem taas selgusele, et muudatuste ilmnemisest ollakse veel väga kaugel ning need ei pruugi siiski realiseeruda.

USA makrouudiste poolelt on sel nädalal fookuses tööturu näitajad. Kolmapäeval avaldatud ADP erasektori tööturustatistika ei toonud üllatusi. 135 000 uut töökohta septembris on küll oluliselt alla viimaste aegade keskmise. Kuid tulenevalt hiljutise looduskatastroofi mõjudele olid madalamad numbrid täiesti ootuspärased (konsensuse ootus oli 131 000 uut töökohta). Huvitav saab kindlasti olema reedene ametlik töötururaport – ka siin on konsensuse ootused väga madalal – oodatakse vaid 82 000 uue töökoha lisandumist.

USA majanduse heast tervisest andsid aga märku esmaspäeval avaldatud tööstuse PMI indeks, mis kerkis viimse 6 aasta kõrgeimale tasemele ning teenustesektori PMI indeks, mis jõudis viimase kahe aasta kõrgeimale tasemele. Makronumbrite puhul suudaks praegu vast ehk inflatsiooniga seotud arengute suurem üllatus dollarit märkimisväärselt mõjutada. Muude makronäitajate puhul oleks dollarile olulise mõju ilmnemine lähiajal vähetõenäolisem.

Euro on üle saanud suuremast nõrkusest, kuid sellegipoolest ei ole veel olulisemate paaride puhul suundutud hiljutisi tippe testima. Kui nädalavahetusel peetud Kataloonia referendumiga seonduvad arengud tõid taas euroskeptiliste meeleolude esilekerkimise ning sellest tuleneva müügihuvi eurosse, siis praeguseks on antud teema mõju hakanud taanduma. Siiski ei ole põhjust öelda, et Hispaania küsimus päevakorrast täiesti maas oleks. Seega võibki lähiajal euro jaoks tugevaimaks mõjutajaks olla geopoliitika Hispaania võtmes.

Mõningast tuge pakkus eurole kolmapäeval avaldatud euroala augusti tootjahinnaindeks, mis kerkis oodatud 0,1% asemel 0,3% juuliga võrreldes. Kui tootjahindade kallinemine jätkuks kiirenevas tempos, oleks see signaal, et ka tavainflatsioon võib prognoosidest kiiremini ülespoole kerima hakata. Kas see aga nii läheb, selgub järgnevast statistikast, mida lähikuud toovad. Täna võib turgudele ja eurosse mõningast elevust tuua kell 14:30 avaldatav Euroopa Keskpanga septembrikuu istungi kokkuvõte.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

 1. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
 2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
 3. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
 4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
 5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
 6. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
 7. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
 8. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
 9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.