Finantsjärelevalve

Mis muutub finantsjärelevalve vahetamisel?

Admiral Markets UK tegevust reguleerib Financial Conduct Authority (FCA). Reg № 595450.

Admiral Markets AS tegevust reguleerib Eesti Finantsinspektsioon (EFSA): Tegevusloa № 4.1-1/46.

Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.

Tänan, sain aru
fca
efsa

Dollari vastu huvi suurenemas

Oktoober 12, 2016 15:18

Üheks peamiseks turge liigutavaks teemaks on viimastel päevadel taas saanud Föderaalreservi intressiootused. Lisaks dollari tugevnemisele on mõjusid märgata ka võlakirjades ja rahaturgudel. Suurima volatiilsusega on aga viimasel ajal silma paistnud naelsterling, mille puhul on järske suunamuutusi põhjustanud Brexitiga seonduvad uued arengud.

Dollar. Dollari indeks on jagu saanud suvistest tippudest ning on jõudnud testima 97,70 piirkonda. Viimati oli selline tase päevakorral selle aasta märtsis. Möödunud nädalal uue hoo sisse saanud dollari ostuhuvi toetasid peamiselt oodatust tugevamad USA sentimendi indeksid. Lisaks aitas dollari indeksil ülespoole liikuda kindlasti ka naela suur kukkumine. Sel esmaspäeval ja teisipäeval jätkunud dollari rallit ei olnud aga mõjutamas USA suunalt fundamentaalse sisuga uudiseid. Seega on suuretõenäosusega liikumisi mõjutanud Föderaalreservi (FED) suunalised ootused.

FED-i intressifutuuride alusel on detsembrikuise istungi intressitõstmise tõenäosus kerkinud 68% juurde. Kuna veel nädal aega tagasi oli see 61% juures, siis on ilmne, et turuosalised on asunud positsioneeruma FED-i oodatavaks intressikergitamiseks. EUR/USD puhul on paari päevaga väljutud Brexiti referendumile järgnenud koridorist, kuid lähiajal Brexiti põhjadeni jõudmine ilma täiendavate fundamentaalsete uudiste ja/või rahapoliitika kommentaaride toeta tundub vähetõenäoline. Peale praegust ülemüüdust piisab paari jaoks ülespoole liikumiseks vähesest.

Dollari jaoks on lähipäevil tulemas kaalukat infot. Täna kell 21:00 tuleb avaldamisele FED-i septembri istungi protokoll. Kindlasti otsivad turuosalised täiendavat kinnitust nö. ridade vahelt, kas detsembris oodatav intressitõstmine võiks ikkagi toimuda. Vähimgi pettumus selles osas annaks ralli järgselt piisava põhjuse dollari müümiseks. Volatiilsust võivad tuua ka reedel avaldatavad jaemüügiraport ning tarbijasentimendi indeks. Reedel on tähelepanu saamas kindlasti ka FED-i juhi Yelleni kõne.

Naelsterling. Kui möödunud nädalal tõid naela uute põhjade juurde öise kauplemise ajal tekkinud flash-crash ning Brexiti kõneluste uued detailid, siis täna on nael kosunud kuna kartused täielikust majanduslikust isolatsioonist EL-iga on mõnevõrra leevenenud. Ehkki peaminister May on võtmas nö. karmi Brexiti stsenaariumi suunda (EL-i vabaturust eemale jäämine), on kuuldavasti opositsiooni esindajad soovinud, et vastavad otsused tuleks heaks kiita ka parlamendis. Kohus peaks veel sel nädalal otsustama kas Artikkel 50 käivitamiseks on vajalik parlamendi nõusolek või mitte.

Kuigi hetkel ei ole sugugi kindel kuhu suunas Brexiti arengud kalduvad, andis siiski õrn lootus karmi Brexiti stsenaariumi mitterealiseerumisest põhjuse, et ülemüüdud naelas tekkis ralli. Nael on täna olulisemate paaride lõikes kosunud protsendi või enam. Kui tõesti peaks selguma, et Ühendkuningriigi (UK) ja EL-i suhted edaspidi kujunevad konstruktiivsemaks, võiks naelal olla praegustelt tasemetelt kosumise võimalus. Naela langustrendi lõplik pöördumine on siiski ilmselt pigem pikema ajaperioodi küsimus, kuna ebakindlus UK uue staatuse üle Euroopas püsib ning tõenäoliselt jätkub ka Inglise keskpanga stimuleeriv rahapoliitika veel pikema aja jooksul.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.
TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.