Finantsjärelevalve

Mis muutub finantsjärelevalve vahetamisel?

Admiral Markets UK tegevust reguleerib Financial Conduct Authority (FCA). Reg № 595450.

Admiral Markets AS tegevust reguleerib Eesti Finantsinspektsioon (EFSA): Tegevusloa № 4.1-1/46.

Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.

Tänan, sain aru
fca
efsa

Euro endiselt kõigi lemmik

August 03, 2017 17:08


Turgudel on sel nädalal püsinud erisuunalised meeleolud. Aktsiaturud USA-s ning Aasias on ilmselgelt väsinud eelnevast tugevast tõusust, samal ajal kui Euroopa ei ole muude piirkondade tõusu suutnud järgida. Valuutaturgudel on aga jätkumas võimas euro soolo ning vastupidine dünaamika dollari jaoks.

Euro. Kuigi mitmete paaride puhul on juba mõnda aega liikumised toimumas üleostetuse tsoonis, ei näita euro ralli raugemise märke. Nii on euro näiteks dollari suhtes viimasest kuuest nädalast viiel tugevnenud ning kolmapäeval sai paar jagu juba ka 1,19 tasemest. Selline asjade käik peaks olema ebameeldivaks arenguks Euroopa Keskpangale (EKP), kuna üha tugevnev euro on euroala inflatsioonile alandava mõjuga. Seetõttu on EKP-l lähiajal päris keeruline oma samme seada ning surve turgude rahustamiseks on viimasel ajal kasvanud.

Kuna valuutakursi mõju inflatsioonile ilmneb viitajaga, siis euro hiljutise tugevnemine peaks mõjutama aasta lõpu inflatsiooninäitu. See annab EKP-le mõningase manööverdamise ruumi. Vähemalt viimased arengud euroala inflatsiooni puhul on olnud oodatust mõnevõrra positiivsemad. Esmaspäeval avaldatud juulikuu kiirhinnangu kohaselt kerkis alusinflatsioon (hindade kasv ilma mootorikütuse, alkoholi-ja toiduhindade mõjuta) oodatus enam jõudes 1,2%-ni. See jääb samas kaugele soovitud 2% piirist ning mitmed märgid viitavad, et alusinflatsiooni praegune kiirenemine on toimunud pigem ajutiste mõjurite toel.

Turgude optimism ja märkimisväärne positsioneerumine euro tugevnemise suunas jätab õhku arvestatava korrektsiooni võimaluse, seda vähemalt lühiajaliselt. Selle käivitajaks saaks aga olla euro suunalt eelkõige EKP poolsed sõnumid, mis jahutaksid turgude ootusi. Selle võiks esile kutsuda inflatsiooni järsk aeglustumine järgnevatel kuudel, mis muudaks EKP praegusest pessimistlikumaks. Loomulikult võib EKP juba lähiajal kasutada võimalust ja eurot oma retoorikaga nö. alla rääkida. Lisaks võiks eurot kõigutada ka teiste valuutadega seotud positiivsed arengud.

Madalate ootuste tõttu võiks seda pakkuda dollar, kuid selleks peaks president Trump suutma peaaegu imet korda saata (majandusreformide näol) või siis peaks USA peamised makronäitajad sundima Föderaalreservi (FED) oma vaadet agressiivsemaks muutma. Huvitavaks sündmuseks sel kuul saab kindlasti olema USAs Jackson Hole's peetav järjekordne rahapoliitika teemadele keskenduv konverents. Ajalooliselt on sealsed sõnavõtud põhjustanud turgudel suuri liikumisi. Kas seekord nii läheb, on teadmata, kuid volatiilsus praeguste üleostetud trendide puhul on ka vähese mõjul kerge tulema.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.