​Euro nõrkus püsib

Veebruar 07, 2019 13:20

Peale aasta alguse korralikku kosumist on turud taas risk/off meeleolude küüsi langenud. Kas taas esilekerkivate majanduskasvu pidurdumise murede tõttu minnakse aktsiaturgudel detsembrikuu põhju testima, selgub lähinädalatel. Oluliseks meeleolude suunakujundajaks võib saada ka USA-Hiina kaubandusläbirääkimiste kulg. Valuutaturgudel on suurimad liikumised sel nädalal toimunud peamiselt toorainevaluutadega seotud paarides. Lisaks üldisele riskivalmiduse langusele on ka rahapoliitika uudiste tõttu nõrgenenud Austraalia dollar. Dollar on püsinud tugevana ning euro on nõrgenenud.

Austraalia dollar (AUD) on püsinud pikaajalises nõrgenemistrendis ning kui jaanuaris tõi üldine turgude positiivsus ka AUD-i jaoks kosumise, siis veebruaris on taas müügihuvi domineerinud. Viimasel ajal on Hiinast tulnud järjest signaale, et Austraalia suurima ekspordipartneri kasvuhoog on aeglustumas ning see Austraalia majanduse jaoks ebasoodne areng. AUD-i jaoks on täiendavat müügisurvet toonud ka kolmapäeval peetud Austraalia keskpanga (RBA) istung, kus kekspanga juht Lowe andis mõista, intresside tõstmise ning langetamise tõenäosus on praegu võrdne.

Dollar on sel nädalal olnud tugevnemas. Kuigi USA makrouudiste poolelt kujunes nädala ainuke olulisim näitaja – teenuste PMI indeks – oodatust nõrgemaks, ei ole see siiski dollarisse müügihuvi toonud. Üheks põhjuseks võib seejuures olla USA majanduse suhteliselt tugevam väljavaade kui näiteks Euroopas või arenevatel turgudel. Samuti on nõrk sentiment tavapäraselt dollarile toetavaks asjaoluks. Dollari väljavaated pikemaks tugevnemiseks ei ole siiski märkimisväärsed, kuna Föderaalreserv on rahapoliitika koomale tõmbamist lõpetamas ning USA-d on ähvardamas süvenev topeltdefitsiit.

Euro on sel nädalal liikunud nõrgalt, kuna makronäitajad euroalas on olnud valdavalt kesised. Saksamaa tööstussektori statistika (uued tellimused ning tootmismahud) viitab, et Euroopa juhtriigi majanduskliima jahenemine on jätkumas. Euroopa Komisjoni poolt kärbitud majandusprognooside avaldamine (uue prognoosi kohaselt oodatakse euroala kasvuks sel aastal 1,3% vs. 2018. aasta kasv 1,8%) tõi samuti euroala aeglustuva majanduskasvu taas tähelepanu keskmesse. Kuna kahtlused Euroopa Keskpanga (EKP) intresside tõstmisplaanide osas üha süvenevad, on ka eurol raske konsensuse poolt oodatud tugevnemist ette võtta.

Euroala värske IV kvartali kasvunumber avaldatakse järgmisel neljapäeval. Positiivsed üllatused siin on vägagi vähetõenäolised ning pigem on küsimus selles kas suudetakse negatiivset üllatust vältida. Kui tegelikud numbrid peaksid kardetust veelgi nõrgemaks kujunema, on mure EKP rahapoliitika väljavaadete pärast mõistagi suurenemas ning euro jaoks oleks see tõenäoliselt täiendava müügihuvi käivitaja.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.