Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Tagatisfond
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Euroala makronäitajad eurot ei toeta

August 23, 2018 13:30

Nädal turgudel on kulgenud mõõduka optimismi saatel. Peagi taasalgavate USA-Hiina kaubandusläbirääkimiste puhul võiksid positiivsed arengud anda märkimisväärse tõuke edasisele riskivalmiduse tugevnemisele. Samas on president Trumpi eelneva tegevusmustri põhjal keeruline oodata suurt läbimurret ning pigem võib kõrgeid ootusi taas tabada pettumus. Valuutaturgudel on sel nädalal näha seniste turvasadamate (CHF, JPY) nõrgenemist. Lisaks on euro hiljutisest nõrkusest kosumas ning dollar on jätkamas korrektsiooni meeleoludes.

Dollar on sel nädalal jätkanud korrektsiooni. Uut hoogu sellele andis president Trump oma sõnavõtuga, mis oli kriitiline Föderaalreservi (FED) ja selle juhi Jerome Powelli suhtes. Trumpi hinnanul on FED intresside tõstmisega liigselt kiirustanud ning on seeläbi USA majanduskasvu ohustamas. Lisaks süüdistas Trump talle omaselt ka Euroopa Liitu ning Hiinat valuutakurssidega manipuleerimises. Arvestades dollari eelnevat tugevnemist, on sellised kommentaarid ootuspäraselt toonud dollarisse arvestatava korrektsiooni.

On ülimalt vähetõenäoline, et FED laseks end Trumpi kriitikast häirida, seega ei peaks antud tegur kuigi pika aja jooksul dollarit mõjutama. Kui aga Trump peaks veelgi püsivamalt rääkima nö. nõrga dollari poliitika eelistamisest ning seeläbi USA kaubavahetusdefitsiidi vähendamisest, võiks teema dollarisse täiendavat müügihuvi tuua. Kolmapäeval avaldatud FED-i viimase istungi materjalid ei sisaldanud olulisi üllatusi ning turuosaliste pilgud on nüüd suunatud pigem reedel algava Jackson Hole'is peetava keskpankade konverentsi suunas, kus Jerome Powell peab avaettekande.

Euro on jätkanud eelmisel nädalal alanud kosumist. Seda küll mõneti muude valuutadega seotud sündmuste (dollari nõrkus Trumpi kommentaaride peale, jeeni ning frangi korrektsioon riskivalmiduse paranemise tõttu) toel. Euroala majandusnäitajate ning rahapoliitikaga seotud uudiste poolelt ei ole viimaste päevade jooksul olnud märkimisväärseid euro toetajaid. Neljapäeval avaldatud euroala ostujuhtide indeksite statistika andis vastuolulisi signaale, kuid pigem võib kokkuvõttes PMI-indeksitest tuleva info lugeda euroalaga seonduvat optimismi jahutavaks.

Kuigi Prantsusmaa ning Saksamaa teenuste sektori PMI olid oodatust tugevamad, jäid Saksamaa ning euroala tööstuse PMI-id ootustele alla. Euroala koond PMI-indeks ületas augustis napilt juulikuu näitu (54,4 vs. 54,3 juulis). Kasvumäärad nii tööstuse kui teenuste poolel on viimase pooleteist aasta aeglaseimad. Samuti on tellimuste kasv jätkanud aeglustumist ning ettevõtete kindlustunne on langenud viimase 34 kuu madalaimale tasemele. Ettevõtjad kurtsid jätkuvalt sisendhindade tõusu tulenevalt toorainehindade, kütusehindade, transpordi- ning palgakulude kasvust.

Euro reaktsioon PMI statistikale on olnud vähene. Tõenäoliselt ei ole turgude ootused euroala majanduse ning inflatsiooni osas kõrged ning kesine PMI-de areng ei ole esialgu andnud põhjust pessimistlikumaks positsioneerumiseks. Euroopa Keskpanga (EKP) jaoks ei ole olukord kuigi mugav, kuna inflatsioon on näitamas kiirenemise märke ning see sunnib rääkima stiimulprogrammi lõpetamisest. Aeglustuv kasv aga ei anna põhjust liiga agressiivseks rahapoliitika koomale tõmbamiseks. Euro edasise kosumise eelduseks peaks olema EKP jätkuv optimism euroala majanduse suhtes. Värsket infot selle kohta saab kui mitte varem, siis kolme nädala pärast, mil peetakse järgmine EKP istung.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

 1. Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:
 2. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
 3. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
 4. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
 5. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
 6. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
 7. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
 8. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
 9. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
 10. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.