​Euroala PMI indeksid fookuses

Aprill 18, 2019 14:17

Turud on suutnud säilitada optimistliku sentimendi toetatuna USA ja Hiina kaubandussõja lõppemisega seotud ootustest ning positiivsetest makronäitajatest. Täna on Euroopas kõneainet pakkumas PMI indeksid ning USA suunalt saab tähelepanu märtsikuu jaemüügiraport.

Euro on olnud sel nädalal peamiste paaride lõikes suhteliselt vaoshoitud, kuna suuremateks liikumisteks on nappinud katalüsaatoritest. Tänased PMI-indeksid Prantsusmaa, Saksamaa ja euroala terviku kohta peaksid näitama kas piirkonna majanduskasvu võib ees oodata veel täiendav aeglustumine või on vähemalt põhjust oodata stabiliseerumist. Euroala tööstussektori madalseisu ilmestab fakt, et tööstuse PMI indeks on viimase 8 järjestiku kuu jooksul pakkunud negatiivse üllatuse. Sealjuures on tänavuse aasta kolme esimese kuu puhul indeksi näidud jäänud allapoole 50,0 piiri ehk piirkonda, mis viitab aktiivsuse vähenemisele tööstussektoris.

Konsensus ootab PMI-delt mõõdukat kosumist, kui aga ka seekord viitab tegelik pilt pigem kahanevale dünaamikale, suureneks turgude ootus Euroopa Keskpanga (EKP) täiendava stimuleerimise vajaduse suhtes. See oleks negatiivne signaal eurole ning tooks olulisematesse euro paaridesse müügihuvi. PMI-de positiivne üllatus võiks EKP-le tuua mõningast kergendust, kuna vajadus uute stiimulmeetmete väheneks. Madalate ootuste tõttu võiks sellisel juhul euro saada korralikku tuge.

Euro võiks tuge saada lähiajal ka võimalikest täiendavatest märkidest, et Aasia, eriti aga Hiina majandus on vahepealsest aeglustumisfaasist tasapisi välja tulemas. Kas sel nädalal on Hiinast tulnud positiivseid signaale (ekspordistatistika viitas, et aprillis kasvasid ekspordimahud oodatust märksa enam). Kui Hiina näitajate kosumine jätkuks, peaks kasvama ka ootused, et globaalse majandusaktiivsuse kosumine jõuab mõne aja jooksul ka Euroopat toetama. See tooks päevakorda EKP võimaliku intresside kergitamise ning mõjuks seeläbi eurot tugevdavalt.

Euro peaks lähikuudel seega olema positiivses korrelatsioonis turgude üldise riskisentimendi ja globaalsete makronäitajate arenguga. Sellise stsenaariumi eeldusteks on, et USA inflatsioon püsib mõõdukas, ning et Euroopa ja USA poliitilised arengud ei võta suunda uue kaubandussõja poole. Viimase puhul võiks tõehetk saabuda siis kui USA ja Hiina on oma suhted lõpuks suutnud klaarida. Seega võib fundamentaaltegurite toetavat mõju eurole taaskord takistama pääseda poliitiliste faktorite koorem.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.