FED optimistlik kuid turud mitte väga – dollari kosumine vaevaline

September 21, 2017 17:15

Sel nädalal on finantsmaailmas kindlasti üheks enim räägitud teemaks Föderaalreservi järjekordne istung. Peamine sõnum, mis taaskord dollarisse volatiilsust tõi, oli FEDi seisukoht, et rahapoliitika koomale tõmbamisega jätkatakse varasema plaani kohaselt.

Dollar on jätkamas hiljutistest põhjadest kosumist. Dollari indeks on teist nädalat suutnud kõrgemale liikuda, kuid teekond ülespoole on olnud vaevaline, kuna kahtlejaid dollari väljavaadete suhtes on jätkuvalt suur hulk. Väga suurde äärmusesse kaldunud skeptilisus on üheks oluliseks põhjuseks, mis dollaril tugevneda on aidanud. Seda seetõttu, et madalate ootuste ületamiseks piisab vähesest. Madalad ootused peegeldusid hästi Föderaalreservi (FED) istungi järgses reaktsioonis – FEDi sõnumid sisaldasid paljuski varem avaldatud seisukohtade kordamist, kuid dollar läks siiski kiirelt tugevnema.

Vaatamata jätkuvalt tagasihoidlikele inflatsioonilistele arengutele kavatseb FED ikkagi sel aastal veel korra intresse tõsta (sellisel seisukohal oli enamus FEDi Vabaturukomitee liikmeid). Enne FEDi istungit olid turud selles osas üsnagi kahtlevad, veel kaks nädalat tagasi oli FEDi intressifutuuride põhjal detsembrikuise intressitõstmise tõenäosus 30% juures ning nüüd on see kerkinud 60% juurde. Ka selline tase ei näita just väga tugevat turgude usku FED-i plaanidesse. Näiteks enne tänavu juunis tehtud intressitõstmist hindasid turud tõstmise tõenäosuseks üle 90%.

Pressikonverentsil kinnitas FEDi juht Janet Yellen, et USA madal inflatsioon on teatud määral müsteerium ning selle põhjuseid ei suudeta päris täpselt mõista. Sellegipoolest on FED jätkuvalt seisukohal, et tööturu täishõiveseisundi tõttu peaks varem või hiljem palgasurve kerkima hakkama ning see omakorda hinnakasvu kiirendama. Dollari esmane ostuhuvi siiski neljapäeval taandus ning arvestades intressifutuuride dünaamikat, on selge, et Yelleni optimismi finantsmaailm siiski väga palju ei jaga.

Muuhulgas avaldas FED ka lisainfot plaanitava bilansimahu vähendamise (QT- quantitative tightening) kohta. Sellega tehakse algust oktoobris ning seeläbi, et hoitavate võlakirjade lunastustähtaja saabumisel laekuva raha reinvesteerimist hakatakse järk-järgult piirama. Üldiselt usutakse, et QT mõju finantsturgudele väga oluline olema ei saa. Eks seda muidugi näitab aeg ning päris täpselt seda prognoosida ei ole võimalik, kuna antud olukorrale puudub ajaloos võrdlusmoment.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.




TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.