​Globaalne jätkuv sentimendi paranemine dollarit ei soosiks

Aprill 15, 2019 14:30

Möödunud nädalal võis turgudel näha taas optimismi ilminguid. Globaalse majanduslanguse hirmude vähenemine kergitas intresse, toetas toorainevaluutasid ning tõi jeeni jaoks märkimisväärset müügihuvi. Sel nädalal on makrouudiste poolelt huvipakkuvaks euroala PMI indeksid, USA suunalt on tulekul jaemüügiraport ning Hiinas tuleb avaldamisele I kvartali SKP.

Dollar nõrgenes möödunud nädalal enamike olulisemate paaride lõikes. Dollari indeks ei ole suutnud jagu saada viimase 6 kuu kauplemisvahemiku ülemisest äärest, selle läbimine nõuaks olulisemaid fundamentaalse taustaga käivitavaid sündmusi. Sel nädalal on USA suunalt makrouudiseid tulekul võrdlemisi hõredalt – neljapäeval avaldatavad jaemüügiraport ning Philadelphia tööstusindeks peaksid üllatama suurelt, et dollarisse märkimisväärset volatiilsust tuua.

Möödunud nädalal avaldatud USA märtsikuu inflatsiooniraport kujunes eripalgeliseks - kui tavainflatsioon kujunes oodatust kiiremaks (1,9% vs. konsensuse ootus 1,8%), siis alusinflatsioon jäi ootustele alla (2,0% vs. oodatud 2,1%). Kuna alusinflatsioon on üldiselt stabiilsem ning Föderaalreservi (FED) jaoks seetõttu olulisema kaaluga hinnakasvu mõõdik, on põhjust eeldada, et FED-il ei ole põhjust praegu oma ettevaatlikku vaadet muuta. Mõõdukad inflatsiooni-ootused peaks toetama üldist riskivalmidust, dollari jaoks on aga edaspidi oluline ka USA-Hiina kaubavahetuse läbirääkimiste kulg.

Erinevate infokildude põhjal on kaks poolt omavahel jõudnud kokkuleppe saavutamise lähedale. President Trumpi sõnul võib kokkuleppeni jõudmine võtta aega 4-6 nädalat. Sellise positiivse stsenaariumi realiseerumine kergitaks globaalse kasvu, eriti aga Hiina kosumise ootusi veelgi selgemalt. Dollari väljavaated oleksid seega tagasihoidlikumad iseäranis toorainevaluutade suhtes, tugevamad aga jeeni suhtes. Kuna globaalne kasvu kiirenemine toetaks ka euroala, võiks dollari väljavaated ka euro suhtes olla pigem ebasoodsad.

Euro suutis möödunud nädala jooksul kosuda vaatamata Euroopa Keskpanga (EKP) istungil kõneldud ettevaatlikele retoorikale. EKP on küll pikaajaliselt optimistlik oma inflatsioonieesmärkide saavutamisel, kuid tunnistab, et riskid kasvu suhtes on suurenemas. Hoogustuv retoorika EKP võimaliku uue meetme – deposiidiintresside - valikulise kehtestamise suhtes on toonud päevakorda võimaluse, et keskpank võib vajadusel intresse veelgi kärpida. Euro on siiski selle taustal vägagi hästi vastu pidanud. Kui sel kolmapäeval avaldatavad PMI indeksid suudaksid positiivselt üllatada, kahaneksid tõenäoliselt ootused EKP täiendava stimuleerimise suhtes ning see võiks eurosse täiendavat ostuhuvi tuua.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.

Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.