Finantsjärelevalve

Mis muutub finantsjärelevalve vahetamisel?

Admiral Markets UK tegevust reguleerib Financial Conduct Authority (FCA). Reg № 595450.

Admiral Markets AS tegevust reguleerib Eesti Finantsinspektsioon (EFSA): Tegevusloa № 4.1-1/46.

Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.

Tänan, sain aru
fca
efsa

Inglise keskpanga positiivsem vaade tõi naelsterlingisse ostuhuvi​

Juuni 16, 2017 15:52

Turud on nädala lõpus ennast kogunud, kuid nädala kokkuvõttes on enamik riskivarasid siiski miinuspoolel. Seega ei ole ka järgmise nädala alguseks sugugi selge kas korrektsiooni meeleolud on selleks korraks seljataga või jätkub suvine allapoole loksumine. Valuutaturgudel on viimastel päevadel tähelepanu pälvinud naelsterling, mida on toetanud keskpangast tulevad uudised.

Naelsterling on jätkuvalt olulisel määral poliitiliste uudiste mõju all. Brexiti läbirääkimised peaksid kohe-kohe algama, kuid vastsed valimised muutsid peaministripartei positsiooni parlamendis nõrgemaks. See kajastus ka naelsterlingi müügihuvis, kuna turud tõlgendasid suurenenud poliitilist ebakindlust kui negatiivset signaali Ühendkuningriigi (UK) majandusele ning sellest tulenevalt ka üldise intressikeskkonna väljavaadetele. Neljapäeval peetud Inglise keskpanga (BOE) istung aga tõi naelsterlingisse mõningast ostuhuvi, kuid esialgu ei ole naela kosumine siiski olnud ulatuslik.

BOE istungil jäeti ootuspäraselt senine rahapoliitika muutmata, kuid üllatusena mõjus Rahapoliitikakomitee intressiotsuse häälte jagunemine. Kui üldiselt oodati, et intresside samaks jäämise pooldajaid on 7 ja vastaseid 1 komitee liige, siis tegelikult hääleas intressitõstmise poolt 3 komitee liiget ning vastavalt pooldas intresside samaks jäämist 5 liiget. Sedavõrd lähedal ei ole BOE intresside tõstmisele olnud alates 2007. aastast. See on ka turgude intressiootusi muutnud optimistlikumaks - nii on näiteks 2018. aasta septembri intressitõstmise tõenäosus 50%, enne BOE istungit oli see aga 20% juures.

Mis aga tegelikult naelaga ning ka BOE rahapoliitikaga sama hakkab sõltub endiselt väga paljuski Brexiti arengutest. Mida pikemaks ja vaevalisemaks kujuneb läbirääkimiste periood EL-iga, seda enam jääb ärikeskkonna ebakindlus UK majandust koormama. Samas on inflatsioon ühe enam ülespoole liikumas ning mais kerkis see juba 2,9% juurde. Siit ka BOE sisene kasvav rahutus hinnatõusu ohjamise passiivsuse suhtes. Kuid hinnatõusu peamiselt põhjustav valuutakursi nõrgenemine on üldjuhul ajutise iseloomuga tegur. Seetõttu ei ole ilmselt mitte kõik BOE liikmed selle pärast mures.

Võtmeküsimuseks saab naela jaoks olema ikkagi see kuidas UK majandus suudab Brexiti käigus hakkama saada. Kui majanduskasv püsib kardetust tugevam ning inflatsiooniline surve ei kao, on ka suurenemas vajadus rahapoliitika karmistamise järele. Sel juhul võiks naela ostuhuvi ning tugevnemine jätkuda.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.