Jaapani keskpank suutis üle pika aja jeeni mõjutada

Jaanuar 23, 2019 20:12

Nädala esimeses pooles on turud hiljutise positiivsuse järel hinge tõmbamas ning riskivarade edasise suuna jaoks sentimenti testimas. Valuutaturgudel ei ole peamiste paaride lõikes väga suuri liikumisi toimunud. Euro on enne neljapäevast EKP istungit liikumas erisuunaliselt, kuid kauplemine on seni olnud pigem rahulik. Jeen on rahapoliitika ja makrouudiste mõjul käitunud volatiilselt.

Jeen. Jaapani keskpank (BOJ) pidas kolmapäeval selle aasta esimese istungi. Olulisi üllatusi ei olnud ning senised rahapoliitika meetmed jäid püsima. BOJ jätkab intressikõvera kontrolli eesmärgiga hoida 10-a intress 0% ümbruses, samuti jätkatakse varaostuprogrammi aastase mahuga 80 trilj jeeni. BOJ kohendas oma majanduskasvu prognoose (2019 fiskaalaastaks on kasvuprognoos 0,7%-1,0% vs varasem 0,8%-0,9%). Vaatamata üldistele globaalse kasvu aeglustumise ootustele on BOJ seega mõõdukalt optimistlik. Kuid seda ei saa siiski öelda inflatsiooni nägemuse kohta.

BOJ langetas järjekordselt oma inflatsiooniprognoosi ning ootab nüüd 2019 fiskaalaastaks alusinflatsiooni vahemikus 0.8%-1,0% vs. varasem prognoosivahemik 1,3%-1,5%. Samuti on 2020 fiskaalaasta ootus madalam (1,2%-1,4% vs. varasem ootus 1,4%-1,6%). Jeen on BOJ ettevaatlikumale inflatsioonivaatele esmase reaktsioonina nõrgenenud. Kui viimasel ajal on jeeni suunanud peaasjalikult turgude riskivalmidusega seonduv dünaamika, siis BOJ uudised on seega vahelduseks lasknud ka rahapoliitikal mõju avaldada. Jeeni suund on siiski lähiajal suurel määral sentimendi kujundada, ning rahapoliitika pääseks mõjule üksnes suurte üllatuste korral.

Euro on nädala jooksul peamiste paaride lõikes olnud väheliikuv. Enne neljapäeval peetavat Euroopa Keskpanga (EKP) istungit ei soovi tõenäoliselt suur hulk turuosalisi positsioneeruda. Neljapäeval on tulekul ka euroala PMI indeksite värske ülevaade ning seega võib ka makrouudiste pool eurosse volatiilsust tuua. Suureks küsimuseks on see kas PMI indeksid jätkasid ka jaanuaris langust viidates euroala majanduskasvu täiendavale aeglustumisele. Sellise stsenaariumi kasuks räägivad muuhulgas eelnevate kuude PMI indeksite mitmete osakomponentide dünaamika. Kuna ootused on vägagi madalal, aitaks eurosse ostuhuvi tuua ka see kui PMI indeksid seekord pettumust ei valmista.

EKP istungi puhul on üheks oodatuimaks teemaks EKP edasised plaanid intresside osas. Kuna detsembris alles kärbiti prognoose nii inflatsiooni kui kasvu osas, siis tõenäoliseilt soovib EKP olukorda vähemalt mõne kuu jooksul veelgi jälgida, enne kui langetada otsus intresse puudutava eelkommunikatsiooni suhtes. Üsnagi vähetõenäoline oleks oodata Mario Draghilt ülemäära positiivset nägemust ning pigem jäävad EKP üldised seisukohad ettevaatlikeks. Eurol on seetõttu suurem tõenäosus EKP istungi järgselt pigem nõrgeneda kui oluliselt tugevneda.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.