Jätkuv ebaselgus Brexiti suhtes ei soosi naelsterlingis nägemuse võtmist

Jaanuar 16, 2019 13:07

Turud on jätkuvalt liikumas taastuva riskivalmiduse saatel. Üheks peamiseks kõneainet pakkuvaks sündmuseks on olnud Brexiti hääletus Ühendkuningriigi parlamendis. Kuigi edasine teekond Ühendkuningriigi jaoks on jätkuvalt ebakindel, on nael esialgu kosunud. Kartused euroala majanduse jätkuva jahenemise pärast on aga eurot viimastel päevadel survestanud. Nädal on suhteliselt hõre makrouudiste poolest ning seetõttu on poliitilised sõnumid rohkem mõjule pääsemas.

Naelsterling leidis Theresa May Brexiti plaani parlamendis lüüasaamise järgselt ostuhuvi, kuid praeguseks on siiski enamik naelaga seotud valuutapaare liikumas vägagi rahulikult. Naela esmast positiivset reaktsiooni võib pidada ilmselt paljude jaoks üllatuseks, kuna May plaani ebaõnnestumise puhul peeti peamiseks mureks nn. karmi Brexiti realiseerumist. Vähene volatiilsus ja esialgne kerge tugevnemine viitab, et suurenev hulk turuosalisi panustab stsenaariumile, et Ühendkuningriigi (UK) lahkumine EL-ist 29. märtsil ilma kokkulepeteta (karm Brexit) ei realiseeru.

Ebakindlus UK väljavaadete osas on aga püsimas ning tõenäolise järgmise arenguna seisab ees Theresa May valitsuse umbusaldus, mis võib viia uute valimisteni. Loomulikult on veel olemas muid võimalikke suundi, seda eriti juhul kui May valitsus suudab siiski umbusalduse võita ja võimule püsima jääda. Vägagi tõenäoliselt palub UK sel juhul EL-ilt ajapikendust, et uusi võimalikke Brexiti kokkuleppeid arutada. Juhul kui EL soostub 29. märtsil saabuvat Brexiti tähtaega pikendama, võiks nael leida täiendavat ostuhuvi. Suuremaid liikumisi ei oleks siiski põhjust oodata enne kui on saabunud selgus UK ja EL-i edasistes suhetes.

Euro on sel nädalal liikunud nõrgenevalt enamike olulisemate paaride lõikes. Peamiseks meeleolude kujundajaks on olnud süvenevad kahtlused, et euroala majandus on liikumas üha vaevalisemas tempos. Esmaspäeval avaldatud euroala tööstustoodangu raport kujunes vägagi nõrgaks – vastavalt vähenes novembris kuine tööstustoodang oktoobriga võrreldes 1,7% (konsensuse ootus +0,3%) ning aastatagusega võrreldes vähenes aga tööstustoodang 3,3%. Sedavõrd kahvatuid numbreid tööstustoodangu kohta võis viimati näha 2016. aasta detsembris, siis oli tegemist ühekordse tagasilöögiga.

Kas ka seekord piirdub regiooni tööstuse madalseis vaid ühe kuuga või on tegemist pigem pikema langusfaasiga – seda näitab järgnevate kuude statistika. Suurenevad kahtlused seavad aga tööstustoodanguga seonduva info veelgi teravama tähelepanu alla. Ühe tööstuse tagasilöökide võimaliku põhjusena on toodud Saksamaa autosektori raskusi regulatiivsete muudatuste tõttu, kuid kindlasti pole see ainuke tegur. Vaadates viimase aja PMI indeksite dünaamikat ei ole põhjust optimismiks, et tööstussektori aktiivsus kiirelt taastuks. Euroala PMI indeksid avaldatakse järgmisel nädalal, kui taaskord jäävad numbrid konsensuse ootustele alla, on põhjust oodata täiendavat euro müügisurvet.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.



Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.