​Jätkuvalt kasin euroala makrostatistika ei toeta euro optimismi

Veebruar 04, 2019 14:25

Algaval nädalal on kalender oluliste makrouudiste poolest suhteliselt hõre. Olulisemate hulgas on teisipäeval avaldatav USA teenuste sektori PMI indeks. Uut infot on tulekul ka rahapoliitika poolelt teisipäeval peab istungit Austraalia keskpank (RBA) ning neljapäeval Inglise keskpank (BOE). Samuti neljapäeval astub sõnavõtuga üles Föderaalreservi juht Jerome Powell.

Dollar on viimastel nädalatel liikunud valdavalt nõrgenevalt. Dollari indeks on lähenenud viimase nelja kuu madalaimatele tasemetele, mis peaks lähiajal pakkuma toetust. Föderaalreservi (Fed) istung möödunud nädalal ei toonud küll olulist lisa dollari müügihuvile, kuid kinnitas, et keskpank on äraootaval seisukohal ning ei kiirusta otsustama kas intresse peaks sel aastal veel tõstma või mitte. Mitmete turuosaliste hinnangul andis Fed-i juhi Powelli retoorika alust arvata, et intresside tõstmine võib selles tsüklis olla lõppenud.

Tegelik intresside dünaamika sõltub muidugi USA majanduse käekäigust. Viimase aja statistika ei näita, et kardetud kasvu aeglustumine toimuks ülemäära kiiresti. Eelmisel nädalal avaldatud tööstuse PMI indeks oli oodatust tugevam. Kuigi on ilmne, et tööstuse kasvutempo on aeglustumas, ei ole hetkel siiski põhjust rääkida majanduslangusest lähema 12 kuu jooksul. Ka USA tööturg paistab jätkuvalt tugev – uute töökohtade loomise statistika üllatas jaanuaris positiivselt. Samas oli palgakasv oodatust aeglasem seega jääb inflatsiooni surve lähiajal tõenäoliselt mõõdukas ning seetõttu ei ole ka Fed-il põhjust intresside tõstmisega kiirustada.

Euro liikus möödunud nädalal erisuunaliselt. Paarid, kus euro suutis tugevneda, olid pigem mõjutatud muude valuutadega seotud (negatiivsetest) sündmustest. Euroala IV kvartali SKP aastakasvuks kujunes ootuspäraselt 1,2%, kuid kasvu aeglustumine on jätkumas ning see ei ole turusoalistes tekitanud veendumust, et Euroopa Keskpanga (EKP) võiks sel aastal intresse tõsta. Reedel avaldatud euroala inflatsiooniraporti kohaselt oli tavainflatsioon jaanuaris oodatult 1,4% ning alusinflatsioon oodatust pisut kõrgem (1,1% vs. oodatud 1,0%).

Euro edaspidine suund sõltub sellest, kas alusinflatsiooni kiirenemine jätkub. Selle kasuks räägib asjaolu, et teenuste hinnad olid peamiseks alusinflatsiooni positiivse üllatuse mõjutajaks. Seda omakorda on kujundamas jätkuvalt kiirenev palgakasv. Alusinflatsiooni edasine kiirenemine peaks aga olema püsiv, et tekitada EKP intressitõstmiste kavatsuste suhtes uut usku. Kui aga euroala majandus siiski jätkab jahtumist, on ka inflatsiooni edasine suund pigem allapoole ja sel juhul ei ole ka euro oluliseks tugevnemiseks põhjust.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.


Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.