Kas eurol jätkub jõudu kosumiseks?

September 17, 2018 13:22

Möödunud nädal domineeris turgudel positiivne sentiment, kuna liikus info, et USA ja Hiina võivad taasalustada kaubanduskõnelused. Samuti toetas sentimenti oodatust madalam USA inflatsiooni näit. Algaval nädalal on kalender makrouudiste poolest võrdlemisi hõre. Olulisimate sõnumite hulgas on reedel avaldatavad euroala PMI indeksid. Rahapoliitika poolelt on uusi sõnumeid toomas Jaapani keskpanga istung.

Euro liikus möödunud nädala jooksul erisuunaliselt. Mitmete olulisemate paaride puhul jäi euro nädala kokkuvõttes euro plussi, kuid reedene euro müügisurve vähendas positiivset tulemit. Suuremal määral kosus euro jeeni, frangi ning dollari suhtes. Esimese kahe puhul kujundas suunda paljuski ka riskivalmiduse kasv ning seega aitasid eurol tugevneda muude valuutadega seotud tegurid. EUR/USD puhul oli paari ülespoole suunamas nii Euroopa Keskpanga (EKP) istungi uudised kui ka USA inflatsiooniraport.

EKP istungil ei olnud kuulda väga olulist uut infot. Seega jääb EKP poolt oodatud arengute korral paika plaan, et varaostuprogramm lõpetatakse tänavu detsembris. EKP uuendatud makroprognoosis nähakse mõnevõrra aeglasemat kasvu sel ja järgmisel aastal. Samuti korrigeeriti 2019. ja 2020. aasta alusinflatsiooni prognoosi 0,1 protsendipunkti võrra allapoole. Samas ütles EKP juht Draghi, et vahepealne ebakindlus inflatsiooni prognoosimisel on vähenemas. See oli ka üks põhjus, mis eurol kosuda aitas. Lähiajal on euro puhul kindlasti oluline, milliseks kujunevad euroala makronäitajate ja eelkõige inflatsiooni arengud. Samas on ka poliitilised riskid (Itaalia) võimelised eurot kõigutama.


Dollar on jätkanud nõrgenemist ning müügihuvi domineerimisel on peamiste põhjuste seas ootused, et Föderaalreservi (FED) intresside kergitamise plaanitav tempo võib aeglustuda. Sellistele ootuste kasvule andis tõuke neljapäeval avaldatud USA inflatsiooniraport ning ka sellele eelnenud tootjahinnaindeksi oodatust tagasihoidlikum näit. USA hinnakasv võttis augustis hoogu maha ning seda nii alusinflatsiooni kui tavainflatsiooni puhul. Alusinflatsioon aastases võrdluses oli 2,2% vs. konsensuse ootus 2,4% ning tavainflatsioon 2,7% vs. 2,9% juulis.

Erinevad muud USA makroindikaatorid on siiski viitamas korraliku kasvu jätkumisele. Samuti on tööturu sh. palgakasvu trendid jätkuvalt indikeerimas, et hinnakasv peaks jätkama kiirenemist. FED-i jaoks ei ole ühe kuu statistika mõistagi liialt oluline, et muuta oma nn. autopiloodil toimivat rahapoliitika karmistamise plaani. Kui aga lähiajal peaks USA-st täiendavaid signaale tulema, mis viitaksid majanduskasvu ja/või hinnakasvu aeglustumisele, võiks turgude kahtlused FED-i plaanide osas juba suuremad mõõtmed võtta. Dollari jaoks oleks see muidugi põhjus ulatuslikumaks nõrgenemiseks.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud. Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.