Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets Pty Ltd

Reguleeritud Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni (ASIC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets Cypros Ltd

Reguleeritud Küprose Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni (SySEC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Finantsjärelevalve fca efsa

Kas naelsterling suudab poliitika mõjusid eirata?

Veebruar 19, 2018 09:40


Kui möödunud nädalal ilmestas turge peamiselt taastumine riskivarade hiljutisest korrektsioonist, siis jätkuvalt on õhus küsimus, kas selleks korraks on närvilisemad ajad seljataga. Kui algaval nädalal suudetakse aktsiaturgudel positiivsust veelgi hoida, võiks suure tõenäosusega rääkida üldise optimismi tagasitulekust.

Dollar. Valuutaturgudel on intrigeerivaks küsimuseks jätkuvalt dollari edasine teekond. Asjaolu, et märgid kiirenevast USA inflatsioonist ei ole suutnud läbi kasvavate intressiootuste dollarit toetada, viitavad, et dollaril on lähiajal fundamentaalsete tegurite poolt üsnagi vähe tuge loota. Sel kolmapäeval avaldatava Föderaalreservi viimase istungi protokoll on kindlasti huvipakkuv, kuid dollari ostuhuvi tekitamiseks oleks vaja väga suurt üllatust, mis viitaks oluliselt agressiivsemale vaatele kui konsensus praegu FEDi suhtes omab. Selline areng aga näib vähetõenäoline, kuna turge ei ole praegu sugugi lihtne üllatada.

Naelsterling võib sel nädalal liikuda volatiilselt kuna tulekul on mitmeid olulisi uudiseid. Kolmapäeval avaldatakse töötururaport ning palgakasvu statistika, neljapäeval avaldatakse täpsustatud IV kvartali SKP raport. Lisaks on esmaspäeva õhtul sõnavõtuga üles astumas Inglise keskpanga (BOE) juht Mark Carney. Hiljutine sündmuste dünaamika tõi päevavalgele, et BOE siseselt on tugevnemas konsensus võimaliku peatse intressitõstmise osas. 8. veebruaril peetud BOE istungil olid sellised hinnangud selgelt näha. BOE optimismi kinnituseks näitas möödunud nädalal avaldatud inflatsiooniraport, et kiire inflatsioon Ühendkuningriigis püsib.

Naela puhul on jätkuvalt tähtsal kohal Brexiti läbirääkimistega seotud arengud. Samas võiks positiivne fundamentaalnäitajate taust mingil hetkel naela jaoks siiski toetavalt mõjuma hakata. Juhul kui poliitilisest ebakindlusest hoolimata on BOE inflatsiooni tõttu sunnitud intressitõstmisi oodatust agressiivsemalt tegema, on põhjust ka naelal tugevneda. Kolmapäeval on BOE esindajad parlamendi eelarvekomitee ees kõnelemas inflatsiooni ning majanduse hinnangutest. BOE sõnumites ridade vahel peituvad võimalikud optimistlikud toonid võiksid naela ostuhuvi tuua.

Euro on liikunud tugevalt ning sentimendi paranemine on pigem eurot toetanud. Sel nädalal on euroala makrouudiste poolelt tulekul ostujuhtide indeksid (PMI). Jaanuaris tuli euroala tööstuse PMI-d indeks oma detsembris näidatudtipptasemelt 60,6 juurest allapoole, kuid jäädes pidama siiski kõrgel 59,6 tasemel. Konsensus ootab ka veebruaris indeksilt mõningast allapoole liikumist (tasemele 59,4). Selleks, et praegust optimismi euroala majanduse suhtes häirida ning ka eurosse müügihuvi tuua peaks PMI märksa suurema languse läbima.TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  • Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  • Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  • Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  • Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  • Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  • Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  • Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  • Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  • Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 84% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.