Kaubandussõda vol2

Juuli 11, 2018 12:58

Vaevalt jõudsid turud toibuda kaubandussõja tõttu maad võtnud negatiivsusest kui teated USA-poolsete uute tariifide kehtestamisest Hiinale on taas vanad mured tagasi toonud. Tänane kauplemissessioon Aasias on kulgenud risk-off meeleoludes ning sama on kandumas ka muudesse regioonidesse. Valuutaturgudel on näha tavapärane muster, mille kohaselt on toorainevaluutad surve all ning ostuhuvi leiavad jeen ning frank ning ka dollar.

Turgude suurt ebaratsionaalsust näitab see, et tegelikkuses oli president Trump juba mõnda aega tagasi maininud, et juhul kui Hiina vastab esmaste tariifide kehtestamise järel samaga, plaanib USA uusi meetmeid. Seega ei peaks USA poolt täiendava 200 mlrd dollari väärtuses Hiina impordi maksustamine 10%-ga olema suureks üllatuseks. Küll aga on sellisele eelinfole nö. ametliku käigu andmine Trumpi poolt pannud taas turuosalised riske vähendama. Nüüd on üha ilmsem, et kaubandussõda ähvardab võtta täieulatuslikke meetmeid ning ei USA ega Hiina kavatse esialgu end tagasi hoida. See aga suurendab riski, et risk-off meeleolud võivad pikemaks pidama jääda.

Dollar

on esialgu liikunud tugevnevalt ning üldiselt ei ole uued arengud kaubandussõjas valuutaturgudele esialgu väga suuri liikumisi toonud. Dollari suuna puudus on ilmselt põhjustatud asjaolust, et kaubandussõja mõju dollarile on üheselt väga keeruline hinnata. Ühest küljest peaks igasuguste Hiinast sisseveetavate hinnatõus tollitariifide tõttu tähendama täiendavat inflatsioonisurvet. See omakorda peaks viitama võimalikule stsenaariumile, et Föderaalreserv (FED) võib soovida veelgi agressiivsemalt intresse tõsta ning seega võiks kaubandussõja hindu kergitav mõju dollarile toetav olla.

Samas on põhjust eeldada, et dollari suund põhivaluutade suhtes võib olla erinev. Juhul kui globaalne majandusaktiivsus märkimisväärselt langeb, on suuremate kannatajate hulgas toorainevaluutad (AUD, CAD, NZD). Seega on just viimaste suhtes dollaril arvestatavad võimalused täiendavaks tugevnemiseks. Kui aga ka USA majandus süveneva globaalse kaubandustüli tõttu hoogu maha hakkab võtma, ei ole ka FED-il põhjust intresside tõstmisega kiirustada, pigem vastupidi. Sellisel juhul oleks suhteline erinevus näiteks euroala rahapoliitikaga taas vähenemas. Seda eelkõige eeludusel, et Euroopa Keskpank (EKP) lõpetab varaostuprogrammi selle aasta lõpus.

Seega võiks dollaril kaubandussõja edasise süvenemise korral euro suhtes olla vähem võimalusi tugevneda (eeldusel, et euroala poliitiline kurss püsib suhteliselt stabiilne ning euroskeptilised meeleolud tuumikriikides püsivad mõõdukalt tasemel). Pigem võiks EUR/USD puhul tõenäoline tunduda mingis vahemikus püsimine vähemalt senikaua kui on uut selgust selles osas, millises suunas globaalseks paisuda ähvardav kaubandustüli kulgema hakkab.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

  1. Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:
  2. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  3. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  4. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  5. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  6. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  7. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  8. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  9. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  10. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.



Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.