Miks kõrgemad intressid ja FED-i agressiivne rahapoliitika ei suuda dollarit toetada?

Aprill 20, 2018 17:35

Turud on jätkanud rahunemist, kuna geopoliitilised pinged on mõnevõrra leevenenud. Valuutaturgudel on sel nädalal liikumised olnud suhteliselt väheulatuslikud, mõningasest tugevnemisest saab rääkida euro puhul. Dollar on liikunud suuremate uudiste puudusel erisuunaliselt. Dollari kesine käitumine ja ostuhuvi puudus vaatamata kasvavale intressierinevusele USA ja muu maailma vahel võib paljudele tunduda üha suurema mõistatusena.

Dollar on peamiste paaride lõikes püsinud varasemates kauplemisvahemikes. Üldise riskivalmiduse paranemine on toonud taas võlakirjade müügihuvi suurenemise ning intressid on asunud ülespoole liikuma. USA 10-aastase riigivõlakirja intress on tagasi 2,9% juures ning seega ollakse juba väga lähedal veebruaris saavutatud tippudele (2,95%). Veelgi kiiremini on kerkinud lühiajalised intressid, kuna USA inflatsioon on näitamas kosumise märke. See peegeldab ka kasvavat ootust Föderaalreservi (FED) intressitõstmiste suhtes.

Lühiajaliste intresside kiirem tõus on üha enam USA intressikurvi laugemaks muutmas, mis klassikaliselt on viide süvenevale kahtlusele, et kaugemas tulevikus ootab ees majanduskasvu jahtumine. Samas ei ole muudes piirkondades, sealhulgas euroalas, intressid samaväärselt kerkinud, kuna piirkonna inflatsiooni väljavaated on viimastel kuudel tagasilöögi saanud. Suurenev intressierinevus USA kasuks peaks tavapäraselt dollaris noteeritud varasid atraktiivsemana näitama. Samas ei ole siiski dollar suutnud ei euro ega muude olulisemate valuutade suhtes märkimisväärselt tugevneda.

Üheks põhjuseks on siinjuures asjaolu, et institutsionaalne ostuhuvi USA võlakirjade vastu on vähenenud. Sellele viitab muuhulgas FED-i võlakirjapositsioonide statistika, mille kohaselt on viimase kolme kuu jooksul välismaiste investorite netopositsioon järjest langenud. Nii suurima välismaise USA võlakirjainvestori – Hiina, kui ka suuruselt teise – Jaapani positsioonid on püsivalt vähenenud. Kuigi USA kõrgem intressitase võrreldes Euroopa või Jaapaniga võiks soosida vastupidist, võib huvi languse peamiseks põhjuseks pidada suurenevaid dollari valuutariski maandamise kulusid.

Valuutariski maandamise kasvavat kulu on omakorda põhjustanud nii laugenev USA intressikurv, suurenev intressierinevus USA ja muude riikide vahel ning ka kõrgem volatiilsus turgudel. Kuna FED-i edasine intressitõstmine soosib veelgi USA intressikõvera laugenemist (lühemate intresside ulatuslikumat tõusu pikaajalistega võrreldes), muutub dollari riski maandamine veelgi kallimaks ning lisanduva kulu tõttu on kõrgema intressi teenimine välismaiste investorite jaoks üha väheatraktiivsem. Seega on välismaiste rahavoogude pöördumine peamine põhjus, miks FED-i rahapoliitika karmistamine ei suuda dollarit toetada.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

  1. Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:
  2. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  3. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  4. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  5. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  6. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  7. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  8. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  9. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  10. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.