​Poliitika suunab taas valuutaturge

Mai 09, 2019 16:33


Sel nädalal on valuutaturgudel suurimate liikumiste eest hoolitsenud valdavalt poliitikud. Kui USA president Trumpi retoorika tõi Hiina kaubanduskokkuleppe ootustesse mõra ning sellest tulenev risk-off laine tekitas jeeni jaoks tavapärase ostusurve, siis naelsterling on seekord Brexiti negatiivsete arengute tõttu saanud müügisurve osaliseks. Jeen ning naelsterling ongi olnud nädala suuriamd liikujad peamiste valuutade hulgas.

Dollar on sentimendi raputusele seni suhteliselt neutraalselt reageerinud. Dollari indeks on nädala esimeses pooles liikunud kitsas vahemikus ning suuremaid liikumisi on dollar teinud paaride (GBP/USD; USD/JPY) lõikes, kus dünaamikat on kujundanud muude valuutadega seotud arengud. Trumpi ähvardus Hiinale kehtestatud tollitariife veelgi kergitada ei ole esialgu dollarit kuigivõrd mõjutanud. Küllap on suur hulk turuosalisi äraootaval seisukohal ning usutakse, et kaubandussõja positiivne lahend võib siiski veel lähiajal reaalne olla.

On selge, et Hiina ja USA kaubandusleppe nurjumine seaks ohtu praeguse globaalmajanduse tärkamise. Sellise stsenaariumi mõju dollarile sõltuks erinevatest asjaoludest, kuid tavapärane globaalse reservvaluuta positsioon ei pruugiks dollarile olla päästerõngas. Kuna Föderaalreserv (FED) on tänaseks oma intresside tõstmistsükli lõpus, on neil majanduslanguse korral teistest keskpankadest suurem ruum stimuleerimiseks intresside kärpimise läbi. Kriisi korral väheneks seetõttu intressierinevus USA ja muude oluliste keskpankade vahel tõenäoliselt arvestataval määral. Seega muude tingimuste mõju arvestamata võiks pilved globaalmajanduse kohal (miks mitte kaubandussõja uute negatiivsete arengute tõttu) dollarit ka euro suhtes nõrgestada.

Sel nädalal on USA makronäitajate poolelt tulekul veel tootjahinnaindeks (avaldatakse täna) ja inflatsiooniraport (avaldatakse reedel). Konsensus ootab kuiseks tarbijahindade muutuseks 0,2%, mis teeb aastaseks muutuseks 2,1%. Täna on sõnavõtuga üles astumas FED-i juht Powell ning turuosaliste tähelepanu võib köita info, mis puudutab FED-i võimalikke plaanitavaid edasisi samme. On siiski vähetõenäoline, et Powell väga üllatavaid sõnumeid avaldaks ning dollari jaoks ei pruugi seega olla tegemist olulise liigutajaga.

Naelsterling olles möödunud nädalal tuge saanud Brexitiga seotud positiivsetest ootustest, on sel nädalal saanud vastupidise dünaamika osaliseks. Kui eelmisel nädalal tõi optimismi info, et konservatiivid ja leiboristid on jõudmas Brexiti tingimuste osas kokkuleppele, siis kolmapäeval selgus, et kompromissist ollakse siiski veel kaugel. Reedel avaldatav Ühendkuningriigi I kvartali SKP raport on seega naela jaoks väheoluline sündmus, kuna enne Brexiti osas selguse saamist, on makronäitajate mõju tavapärasest tagasihoidlikum.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.