​Rahapoliitika taas valuutasid mõjutamas

Juuni 06, 2019 14:12

Turud on sel nädalal mõnevõrra kosunud. Kaubandussõjaga seotud teemade kõrval on seekord meeleolusid kujundanud hoopis rahapoliitika. Kuuldused, et Föderaalreserv on kaubandussõja negatiivsete ilmingute leevendamiseks valmis intresse kärpima, on aidanud sentimendil paraneda. Samuti on ootuspäraselt müügihuvi kasvamas dollaris. Täna on tähelepanu koondumas Euroopa Keskpanga istungile, homme on aga USA-s tööturu uudiste päev.

Dollar on hiljutisest tugevusest mõnevõrra taandunud ning dollari indeks on viimase 2 aasta tippudest tulnud allapoole. Olukord USA rahapoliitika suunal on päris kiirelt muutumas. Kui veel ligi 6 kuud tagasi oli Föderaalreservi (FED) seisukoht, et intresse võidakse tõsta ka nö. tasakaalutasemest kõrgemale, siis nüüdseks on süvenemas veendumus, et lähiajal võib päevakorda tulla hoopis intresside kärbe. FED-i intressifutuuride põhjal hindavad turuosalised juulikuu istungil intressikärpe tõenäosuseks 74% ning septembri istungiks juba 94%. Ajalooliselt on sedavõrd kindlalt sissehinnatud intressikärpe ootus tähendanud seda, et FED on üldjuhul kärpe ära teinud.

Alanevaid intressiootusi on oluliselt suunanud FED-i kommunikatsioon. Esmaspäeval teatas FED-i liige James Bullard, et hiljutised kaubandussõja ootamatud arengud on suurendanud ebakindlust ning USA majandust võib tabada oodatust suurem aeglustumine. Bullardi sõnul on inflatsiooni ning võlakirjaturu ja intressikurvi signaalid hoiatavad ning seetõttu võib intresside kärpimine olla vajalik juba õigepea. Veel hiljuti oli FED-i üldine seisukoht selline, et Trumpi tegevus kaubandussõja rindel ei ole põhjus rahapoliitika muutmiseks. Dollar on muutunud intressiootustele siiski suhteliselt hästi vastu pidanud. Suurema nõrkuse üheks eelduseks võiks olla maailmamajanduse mõningane stabiliseerumine.

Euro on peamiste paaride lõikes käitunud erisuunaliselt ning suuremaid liikumisi on tõenäoliselt tagasi hoidnud Euroopa Keskpanga (EKP) istungi ootus. Teisipäeval avaldatud euroala inflatsiooniraport jäi taaskord konsensuse ootustele alla – kui veel aprillis oli tavainflatsioon 1,7%, siis mais kukkus see 1,2% juurde. Viimati oli hinnakasv sedavõrd aeglane euroalas eelmise aasta aprillis. Suure languse näol on tegemist eelkõige statistilise võrdlusbaasi muutusega energiahindades. Samuti oli teenuste hinnakasv oodatust mõõdukam ning viimase puhul oli aprillis hinnakasvu ajutiselt kiirendanud lihavõttepühadest tulenev kalendriefekt.

Tänasel EKP istungil tulevad avaldamisele ka uuendatud inflatsiooniprognoosid, mida on tõenäoliselt korrigeeritud allapoole. Värske hinnakasvuga seonduva info taustal on huvipakkuv kas EKP peab viimaseid arenguid pigem ajutiseks, või ollakse inflatsiooni puudutavas retoorikas varasemast ettevaatlikumad. Arvestades ka euroala pikaajaliste inflatsiooniootuste märkimisväärset kukkumist, on EKP-l keeruline säilitada optimismi. Võimalik, et just suurenev ebakindlus EKP inflatsioonieesmärkide suhtes toob eurosse müügihuvi.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.


Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.