Risk-off meeleolud taas domineerimas

Märts 23, 2018 10:16

Turud on sel nädalal taas liikumas närviliste meelolude saatel. Tooni on andnud jätkuvad uudised USA poolt algatatud kaubandussõja teemal. Lisaks on peale kolmapäevast Föderaalreservi (FED) istungit kõneainet pakkumas USA rahapoliitika edasine suund. Valuutaturgudel on negatiivne sentiment ning kaubavahetusega seotud mured survestamas toorainevaluutasid. Dollar on FED-i uudiste valguses liikunud suhteliselt mõõdukalt.

Dollar on ka sel nädalal jätkanud võrdlemisi rahulikku liikumist vaatamata sellele, et kolmapäeval peetud FED-i istung tõi baasintresside kergitamise ning turgude praegune riskivalmiduse langus on suuresti seotud USA kaubavahetuse edasiste võimalike arengutega. FED-i poolt seekord siiski suuri üllatusi ei tulnud – intressitõstmine oli eelnevalt pea täielikult turgude poolt sisse hinnatud. FED-i liikmete intressiprognooside mediaantaset arvesse võttes oodatakse sel aastal FED-i poolt praeguses seisuga kokku kolme intressitõstmist.

Mediaanprognoos 2019. ja 2020. aastaks nihkus aga ülespoole ning nüüd oodatakse järgmiseks aastaks kolme intressitõstmist ning 2020. aastaks veel kahte kergitamist. Vahetu reaktsioonina FED-i sõnumitele võis täheldada siiski dollari mõningast nõrgenemist, kuna turgude ootused 2018. aasta intressitõstmiste osas olid pisut optimistlikumad. FED-i uus juht Powell kinnitas siiski, et baasintresside mediaanprognoose ei tasu liialt üle tähtsustada ning edasine sõltub suurel määral majandusnäitajate arengutest. Selles osas jätkab Powell oma eellase Yelleni suunda ning üldise finantsstabiilsuse seisukohast on see kindlasti mõistlik.

Naelsterling on samuti liikunud rahapoliitika uudiste mõju all, kuna ka Inglise keskpank (BOE) pidas neljapäeval istungit. Nädal algus tõi naelsterlingi sentimendile märkimisväärse proovikivi, kuna esmaspäeval avaldatud Ühendkuningriigi inflatsiooniraport ei suutnud ootusi täita ning viitas, et veebruaris alanes hinnakasv viimase seitsme kuu madalaimale tasemele 2,7% juurde (konsensuse ootus 2,8%). Nael siiski müügisurve alla ei sattunud ning positiivset mõju avaldas Brexiti üleminekuperioodi osas saavutatud edusammud.

BOE istungi järgselt sai nael uue ostuhuvi osaliseks, mis hiljem siiski vaibus. Mõningast optimismi tõi asjaolu, et 9-liikmelise rahapoliitikakomitee liikmete hulgas leidus kaks isikut, kes hääletasid intressitõstmise poolt. Sellegipoolest oli BOE üldine toon lähitulevikus osas pigem mõõdukas ja ettevaatlik. Arvestades Brexitiga seonduvat ebakindlust, on see loomulikult igati mõistetav. BOE edasine rahapoliitika suund sõltub kindlasti lisaks inflatsiooni arengutele ka poliitika suundumustest. Asjaolu, et nael on euro suhtes tugevnemas ning testib viimase 10 kuu taguseid tasemeid, viitab järkjärgulisele optimismi suurenemisele.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  • Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  • Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  • Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  • Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  • Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  • Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  • Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  • Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  • Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.