​Risk-on/off dollari ja euro jaoks seni vähese mõjuga

Mai 16, 2019 12:56

Turgude peamised liigutajad on jätkuvalt kaubandussõjaga seonduvad uudised. Valuutaturgudel on sel nädalal taas suurimaid liikumisi teinud jeen ning frank, kuna sentiment püsib habras. Meeleolude kõikumine ei ole dollarisse ega eurosse kuigivõrd ulatuslikke liikumisi toonud.

Euro on nädala jooksul liikunud erisuunaliselt ja peamiste paaride dünaamikat on kujundanud muuhulgas ka sentiment. Kuuldused president Trumpi kavatsustest lükata edasi autoimpordi tariifide kehtestamine, tõid kolmapäeval pöörde turgude üldisesse negatiivsusesse ning tekitasid ka ostuhuvi eurosse. Kuna euroala majanduse kesine olukord väljendub paljuski tööstussektori ning sealhulgas Saksamaa aktiivsuse langusena, peaks tariifide mittekehtestamine aitama ka regiooni majandust elavdada. Euro kohene positiivne reaktsioon Euroopa autotööstuse väljavaadete paranemisele viitab, et turuosalised on sellisele stsenaariumile panustamas.

Järgmisel nädalal avaldatavad euroala PMI indeksid ei kajasta veel autotööstuse paranemise ootusi, kuid muid lähiajal avaldatavaid piirkonna aktiivsusindekseid võiks see kosutada küll. Nagu senine asjade käik on näidanud, võib Trump väga lühikese aja jooksul oma seisukohti muuta ning laialdasematest kaubandussõja positiivsetest arengutest on siiski veel selgelt vara rääkida. Kindlasti aitaks aga tollitariifidest loobumine ka euroalal oma madalseisust kiiremini üle saada. See omakorda tooks lähemale Euroopa Keskpanga rahapoliitika karmistamise ning aitaks eurol praegustelt madalatelt tasemetelt tugevneda.

Dollar on samuti sel nädalal liikunud kindla suunata ning suutnud kesiste makronäitajate mõju eirata. Kolmapäeval avaldatud USA jaemüügiraport tõi seekord pettumuse – jaemüügimahud vähenesid aprillis märtsiga võrreldes 0,2%, konsensuse ootus oli aga kasv 0,2%. Kuna jaemüügi statistika on viimastel kuudel teinud läbi suuri kõikumisi ja hilisemaid parandusi, on ilmselt ka aprilli raportit vähem tõsiselt võetud. Muret USA tarbimise jahtumise pärast ei peaks aga tundma enne kui on näha selget languse trendi.

Mis puudutab USA ja Hiina kaubandustüli väljavaateid, siis on turgude leebumist toetanud ka teated sellest, et Trump on uute tariifide kehtestamisele vaatamata üsnagi positiivne kokkuleppele jõudmise osas. Dollar ei ole aga kaubandussõjaga seotud uudistele märkimisväärselt reageerinud. Lühemas perspektiivis võiks dollarit rohkem mõjutada USA intresside väljavaated ning muude piirkondade suhteline käekäik USA-ga võrreldes. Kaubandussõja võimalik lõpp aitaks pikemas perspektiivis kaasa USA ja muude piirkondade intressierinevuste vähenemisele, mis mõjuks dollarile nõrgestavalt.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.