Sündmusterohke nädal toob tõenäoliselt volatiilsust

Juuni 11, 2018 13:13

Algaval nädalal on tulekul olulisi uudiseid nii keskpankadelt, geopoliitika valdkonnast kui ka makronäitajatena. Seega on ühe üsnagi kindla asjana oodata turgudele tavapärasest enam volatiilsust. Valuutaturgude jaoks on kõige olulisemate sündmusteks kolmapäevane Föderaalreservi istung ning neljapäevane Euroopa Keskpanga istung. Ka Jaapani keskpanga istung reedel on kindlasti turuosaliste tähelepanu all.

Üldist turgude sentimenti võib oluliselt suunata USA ja Põhja-Korea ajalooline kohtumine teisipäeval. Kui Donald Trump ning Kim Jong-un suudavad hoida läbirääkimised konstruktiivsena ning saavutada edasise osas positiivseid kokkuleppeid, võiks see turgude jaoks tuua mõõdukalt positiivse reaktsiooni. Vastupidine aga võiks pigem suurem mõjuga olla ning risk-off meelolusid tekitada. Riskivalmidust võib kindlasti suunata ka Trumpi poolne retoorika, mis seondub G7 riikide ühendust ja kaubandussõda puudutavaid teemasid.

Euro oli möödunud nädalal olulisemate valuutade seas suurimaks liikujaks tugevnedes uute rahapoliitikat puudutavate lootuste toel. Euroopa Keskpanga (EKP) esindajate vihjed selle kohta, et varaostuprogrammi (QE) lõpp võib saabuda õige pea (varem oli konsensuslik ootus selline, et EKP võib septembrikuusse planeeritud QE lõpetamise pikendada veel vähemalt 6-ks kuuks). Euro tugevnemine selliste uudiste taustal ei ole siiski väga ulatuslik olnud – EUR/USD kerkis nädalaga 0,94%. Võimalik, et turuosalised on siiski mõnevõrra skeptilised ning ei usu, et EKP sooviks praeguses olukorras rahapoliitikaga liialt agressiivseks muutuda.

Nagu EKP peaökonomist Peter Praet oma möödunud nädalases sõnavõtus mainis on euroalas positiivseid märke inflatsiooni väljavaadete paranemise kohta. Samas on poliitiline situatsioon Itaalias siiski üsna habras ning ka euroala majandusaktiivsus on viimastel kuudel hoogu maha võtnud. Seega võiks EKP liialt kiire rahapoliitika koomale tõmbamine suurendada riske, et finantstingimuste karmistumine realiseerub ajal mil majandus vajaks tegelikult jätkuvalt tugevat stimuleerimist. Kui EKP neljapäeval siiski QE lõppu välja ei kuuluta, võiks euro taas nõrgeneda, nõrgenemise ulatus sõltuks mõistagi ka muust retoorikast, mis istungi kokkuvõttes sisaldub ja pressikonverentsil kuuldub.

Dollar on teinud pausi hiljutises rallis ajal mil USA majandusnäitajad on mõnevõrra üllatuslikult jätkanud üsnagi tugevalt. Viimastel aastatel on olnud tavapärane, et II kvartal toob USA makronäitajates ulatuslikud tagasilöögid ning turgudele pettumuse. Sel aastal on aga olukord püsinud suhteliselt stabiilne ning paljuski võib selle taga näha president Trumpi maksukärpeid ning muid majanduse elavdamise samme. Föderaalreservi (FED) jaoks on olukord igati soodne intressitõstmistega jätkata ning on ülimalt tõenäoline, et kolmapäeval järjekordne tõstmine teostatud saab.

Peatähelepanu saab FED-i istungil olema vihjetele, milline võiks olla intressitõstmiste edasine tempo. Praeguse seisuga on FED-i futuuride põhjal ligi 60% tõenäosus, et järgmine kord tõstetakse intressi septembris. Veel kuu aega tagasi oli tõenäosus ligi 80%. Nii turgude ootusi intresside suhtes kui ka dollari suunda võib mõjutab oluliselt teisipäeval avaldatav USA inflatsiooniraport. Kui praegune konsensuslik seisukoht, et inflatsioon on liikumas kiireneva tempos, saab kinnitust, võiks dollar leida täiendavat ostuhuvi ning mõõdukalt tugevneda. Vastupidine võiks aga tuua uusi kahtlusi FED-i plaanide osas ning seega dollari edasist korrektsiooni soosida. Kas ja kuidas kõige värskem inflatsioonistatistika aga FED-i retoorikat mõjutaks, selgub kolmapäeval.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

  1. Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:
  2. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  3. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  4. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  5. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  6. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  7. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  8. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  9. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  10. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.