Sündmusterohke nädal toob volatiilsust

Jaanuar 22, 2018 11:20


Algaval nädalal on taas kõneainet pakkumas rahapoliitika uudised. Täna on istungit pidanud Jaapani keskpank ning neljapäeval jõuab järg Euroopa Keskpanga kätte. Intrigeerivaks küsimuseks kogu sentimendi jaoks laiemalt ning eelkõige ka dollari jaoks on taas üles kerkinud võimalik USA valitsuse tööseisak.

Jeen on vahetu reaktsioonina Jaapani keskpanga (BOJ) istungi uudistele liikunud suhteliselt tagasihoidlikult. Märkimisväärseid üllatusi turgude jaos seega täna BOJ-lt ei tulnud. BOJ juht Kuroda ütles novembris, et negatiivsete intresside soovimatute kõrvalmõjude tõttu finantssektorile tuleks kaaluda intresside kergitamist. Selle peale suurenesid mõnevõrra ootused, et BOJ võib olla lähedal rahapoliitika pöördepunktile ning asuda peagi kommunikeerima rahapoliitika leevendamise lõppvaatuse ajakava.

Seda siiski täna ei juhtunud ning viimasel ajal on siiski enamus turuosalisi üsnagi vähesel määral BOJ-lt kiireid muutusi oodanud. Samas võib täiendavat infot BOJ sisesesse meelestatusesse tuua tänase istungi kokkuvõtte avaldamine 31. jaanuaril. Kuna ootused muudatuste suhtes on praegu suhteliselt madalal, võiks ka vähesed vihjed sellest, et arutati võimalikku rahapoliitika koomale tõmbamise ajakava, tuua jeeni jaoks märkimisväärset ostuhuvi.

Euro on sel nädala liikumas Euroopa Keskpanga (EKP) uudiste ootuses. Kuna viimasel ajal on euro jätkanud ulatusliku tugevnemisega, on tekkinud ootus, et neljapäevasel istungil võib Mario Draghi kasutada võimalust praeguse euro optimismi jahutamiseks. Ka möödunud nädalal avaldas EKP asejuht Constancio arvamust, et euro tugevus ei ole kooskõlas fundamentaaltaustaga, kuid see ei ole suutnud euro suunda korrigeerida. Seega peaks Draghi euro nõrgestamiseks kasutama tugevama mõjuga retoorikat. Samas ei ole see sugugi kerge ülesanne kuna euroala majanduse taust peaks pigem pakkuma ainet aruteludele rahapoliitika edasise koomale tõmbamise ajakava suhtes.

Dollar. USA intressikurv on liikunud nädalaga pea kõikide tähtaegade lõikes ülesse (10-aastane intress 10-baaspunkti), samal ajal on euroala ja Saksamaa intressid liikunud allapoole. Suurenev intressierinevus USA kasuks ei ole aga suutnud dollarile märkimisväärset teotust anda. USA intresside kerkimise üheks teguriks võib pidada inflatsiooniootuste järk-järgulist kerkimist (nii energiahindade kui ka alusinflatsiooni hiljutiste trendide toel). Intresside suunda võib kujundada ka USA poliitiliste vaidluste uus episood, mille keskmes on võimalik valitsuse tööseisak. Kuigi vägagi tõenäoliselt on tegemist ajutise mõjuriga, peaks selle sündmuse lühiajaline mõju dollarile olema negatiivne.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.