Finantsjärelevalve

Mis muutub finantsjärelevalve vahetamisel?

Admiral Markets UK tegevust reguleerib Financial Conduct Authority (FCA). Reg № 595450.

Admiral Markets AS tegevust reguleerib Eesti Finantsinspektsioon (EFSA): Tegevusloa № 4.1-1/46.

Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.

Tänan, sain aru
fca
efsa

Trump ei pruugi dollari jaoks olla liiga halb stsenaarium

November 10, 2016 17:00

Turgudel on USA presidendivalimiste järgselt taastumas normaalne rütm, kuid sellegipoolest jääb lõppev nädal volatiilsuse poolest üheks viimaste aegade äärmuslikumaks. Kui Donald Trumpi võit on kogu finantsmaailmale ootamatuks sündmuseks, siis samaväärselt ootamatu on olnud ka turgude reaktsioon. Kiire ralli turgude jaoks mitteoodatud kandidaadi võidu järgselt viitab sellele, et tegelik fundamentaalne taust riskivarade kosumiseks on jätkuvalt soosiv.

Võlakirjade müügisurve on viimastel päevadel uue hoo saanud. Kuigi esialgne Trumpi võidu ehmatus tõi risk-off meeleolude saatel intresside kohese languse, siis šokist kiire toibumine on hoopis intressid hiljutistest vastupanutasemetest läbi viinud. Nii on 10-aastase riigivõlakirja intress USA puhul kerkinud 2,1% juurde ning Saksamaa puhul 0,30% juurde. Neid tasemeid nähti viimati tänavuse aasta algul. Muuhulgas on USA intresside ülessööstu toetamas ootused, et Trumpi poliitika toob lõdvema fiskaaldistsipliini ning kiiremini kasvava võlakoorma ja toetab kiiremat inflatsiooni.

Dollar on valimistega seoses läbinud vägagi volatiilse teekonna, sama võib muidugi öelda ka enamuse muude valuutade kohta. Dollari puhul on otseselt suunda kujunenud Föderaalreserviga (FED) seotud ootuste dünaamika. Kui enne valimisi kerkis detsembrikuise intressitõstmise tõenäosus juba 85% juurde, siis Trumpi võidu selgumisel langes näitaja kiirelt 50% juurde. Vaid päev hiljem ollakse ootustega tagasi 70% juures. Turgude kiire rahunemine ei peaks seega FED-i detsembris segama ning siit ka dollari märkimisväärne taastumine.

Dollari indeks on taas jõudnud testida 99,0 piirkonda käies alles kolmapäeva varahommikul allpool 96,0 taset. EUR/USD on aga allpool 1,09 taset üritamas oktoobri põhjasid läbida. Kindlasti on ligi kuu aja pärast e. 14. detsembril toimuva FED-i istungi eel makronäitajate poolt võimalik turgude ootusi kõigutada ning seeläbi ka dollarisse müügisurvet tuua. Pigem on aga siiski dollarit enam võimeline mõjutama just üldine riskisentiment, mis olulise halvenemise korral taas FED-i suunama võib hakata. Positiivsete meeleolude püsimine aga seevastu aitaks dollaril veelgi tugevneda.

Kindlasti on võimalikud uudised Donald Trumpi edasistest käikudest vägagi olulised. Hetkel näivad turud sisse arvestavat Trumpi oluliselt pehmemat käitumist kui valimislubadused. Kui aga siiski edasine asjade kulg seda täiel määral ei kinnita, on dollari optimism ka kiire kaduma. Üks huvitav nüanss, mis puudutab FED-i juhi Yelleni tulevikku, on ilmselt samuti turuosaliste jaoks oluline küsimärk. Kui Trump siiski kinnitab oma seisukohta, et praegune ekspansiivne rahapoliitika talle ei sobi, siis võib oodata FED-i kursimuutust agressiivsema vaate suunas. Selline areng oleks taas dollarile tugevdava mõjuga.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.
TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.