Turud olid mõjutatud keskpankadest ning kaubanduskokkuleppest

Detsember 16, 2019 14:13

Eelmisel nädalal tuli poliitiliselt areenilt palju uudiseid. Kõige tähtsam neist oli on USA ja Hiina vaheline esimese etapi rahvusvaheline kaubandusleping. Donald Trump ütles, et ta kiitis kokkuleppe heaks ja tervitas seda kui esimest suurt sammu kaubandustingimuste ambitsioonikama lahenduse suunas. Kuigi turg oli selle uudise suhtes optimistlik, ei ole lepingu konkreetset teksti ja tingimusi veel avaldatud. Leping hõlmab teadaolevalt järgmist: uued tollimaksud imporditavatelt Hiina kaupadelt, mille aastakäive on 156 miljardit USA dollarit, lisaks ei kohaldata tollimakse 15. detsembril nagu algselt oli plaanis, samuti USA imporditollimaksu vähendamine 15%-lt 7,5%-le kaupadelt, mille aastakäive on 120 miljardit USA dollarit, ning lisaks sellele on Hiina lubanud järgneva 2 aasta jooksul osta 120 miljardi USA dollari väärtuses USA põllumajandustoodangut. See kokkulepe peaks leevendama ärimaailma senist majanduslikku ebakindlust.

USD

Maailma suurimas majanduses olid andmed kooskõlas ootustega. Inflatsioon oli riigis 2,1% aastas, samas kui energia- ja toiduainehinnad tõusid 2,3% ning olid kooskõlas turuosaliste ootuste ja Föderaalreservi eesmärkidega. Jaemüügi kasv oli eelmise aastaga võrreldes 3,5%, kuid jäi turu ootustest maha. Investorid lootsid enne pühade algust paremaid tulemusi. Samuti on huvitav, et uute töötute arv tõusis eelmisel nädalal 252 000-ni, mis on sel aastal kõrgeim tase. Tööturutulemused on praegu riigi kogu majandustsükli üks põhikomponente.

USA Föderaalreserv korraldas samuti rahapoliitilise kohtumise. Nõukogu ei teinud otsuseid intressimäärade kohta ja intressimäärad jäid muutumatuks. President Jerome Powell ütles, et vähemalt mõnda aega ei ole oodata intressimäärade muutumist, kuna majandustulemused on seatud eesmärkidega kooskõlas ja peegeldavad üldist laienemist.

Euro

EUR/USD peegeldas USA dollarit ja tõusis reedel isegi 1,12 tasemele, kuid langes seejärel 200-päevasest libisevast keskmisest allapoole. Euroopa Keskpanga koosolekul ei olnud üllatusi - intressimäärad jäid muutumatuks ja võlakirjade ostukava jätkub kuni inflatsiooni sihttasemete saavutamiseni. Majandusandmete hulgas oli Saksamaa ekspordi kasv, mis oli aastatagusega võrreldes 2,0% võrra parem ning oli seega teist kuud järjest positiivne, mis annab märku Euroopa majanduse paremast olukorrast kui seni on arvatud. Sama kehtib ka riigi ZEW majandusindeksi kohta, mis tõusis -2,1 punktilt 10,7 punktini, samas kui Euroopas tõusis indeks 11,2 punktini. Halvem uudis oli Euroopa tööstustoodangu andmete vähenemine, mis näitas võrreldes eelmise aasta sama ajaga langust -2,2%. EUR/USD on kauplemisnädala lõpuks tõusnud +0,5%.

JPY

Aasia peamine paar USD/JPY tõusis oma väärtuses ja paistis valuutaturul silma. Kolmandas kvartalis kasvas Jaapani majandus 1,8%, mis on tunduvalt suurem kui investorite ootused. Tootmisharu tellimuste andmed näitasid aga jätkuvalt langustrendi, mis näitab, et sektoris ei ole veel märke majanduse elavnemisest. USD/JPY sulgus kauplemisnädala lõpul tõustes +0,7%.

GBP

Briti nael lõpetas kauplemisnädala tõusuga pärast seda, kui teatati Boris Johnsoni varajastest parlamendivalimiste võidust. Tema ja konservatiivse partei saavutasid parlamendis enamuse, mis tähendab, et ta kiidab tagasivõtulepingu heaks 2020. aasta jaanuari lõpuks, mis võimaldab peaministril edasi liikuda järgmise läbirääkimistevooru juurde ja tõenäoliselt viia Euroopa Liidust täielik väljumine lõpule 2020. aasta lõpuks. Majandusnäitajate hulka kuulusid kolmandas kvartalis toimunud majanduskasv (0,7% aastas) ning tööstustoodang, mis langes -1,3% aastas. GBP/USD on nädala lõpuks tõusnud +1,5%.

Majandussündmused

Sel nädalal avaldatakse olulisi majandusandmeid Hiinast, kus avaldatakse tööstuse mahud, investeeringud ja jaemüügi andmed. Samuti eeldatakse tööstustoodangu eeltootmise indekseid. USA tööstustoodangu andmeid kontrollitakse teisipäeval. Kolmapäeval avaldatakse Euroopa ja Briti inflatsiooniandmed. Neljapäeval on oodata Suurbritannia jaemüüginäitajaid ja riigi keskpanga koosoleku tulemusi. Toimub ka Jaapani keskpanga kohtumine. Reedel olulisi andmeid ei plaanitud.

Admiral Marketsi turuarvamuse andmete kohaselt on 44% invesoritel pikad positsioonid EUR/USD paaris (vähenenud -1 protsendipunkti võrreldes eelmise nädalaga). USD/JPY paaris on 31% investoritel pikad positsioonid (langus -31 protsendipunkti).GBP/USD paaris ootab 27% osalejatest tõusu (13 protsendipunkti kasv).Selliseid turuandmeid tõlgendatakse vastandlikena, mistõttu on tõenäoline, et hinnatõus toimub EUR/USD, GBP/USD ja USD/JPY paarides. Positsioneerimisandmete analüüsile tuleks alati lisada põhiprognoosid ja tehniline analüüs.

Allikad: bloomberg.com, reuters.com, admiral Markets MT4 Supreme Edition, invest.com

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, hinnangute, prognooside, ennustuste, turuülevaadete, nädala prognooside ning mistahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edapidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

1. See on turunduskommunikatsioon. Sisu avaldatakse ainult informatiivsel eesmärgil ja seda ei saa mingil juhul tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena. See ei ole koostatud kooskõlas investeerimisuuringute sõltumatuse edendamiseks kavandatud juriidiliste nõuetega ning selle suhtes ei kohaldata enne investeerimisuuringute levitamist mingisugust ärikeeldu.

2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.

3. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.

4. Analüüsi on koostanud sõltumatu analüütik (Jens Klatt, elukutseline kaupleja ja analüütik, edaspidi "autor") autori isiklike hinnangute põhjal.

5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.

6. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.

7. Võimendatud tooted (sealhulgas hinnavahelepingud), on spekulatiivse iseloomuga ning võivad kaasa tuua nii kahju kui kasu. Enne kauplemise alustamist palume teha kindlaks, et mõistate täielikult kaasnevaid riske.

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.