Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Tagatisfond
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

UK inflatsioon kahandab intressiootusi ja survestab naelsterlingit

Juuli 18, 2018 18:00

Turud on suutnud säilitada optimistliku sentimendi ning hiljutised kaubandussõjast tingitud mured on hetkel mõnevõrra tahaplaanile taandunud. Valuutaturgudel on sel nädalal põhivaluutade seas on nõrgimate hulgas müügisurve all kannatav naelsterling.

Naelsterling on jätkanud nõrgenemist, kuna Brexitiga seotud arengud on viimasel ajal muutumas üha segasemaks. Asjaolu, et hiljuti lahkusid Ühendkuningriigi (UK) valitsusest olulised Brexitiga seotud poliitikud, tõi paljude arvates päevakorda valitsuse kukkumise. Siiani ei ole olukord siiski veel selleni jõudnud. Küll aga on jätkunud pingeline olukord peaminister Theresa May jaoks, kes peab suutma sisepoliitilisi erimeelsusi võita ning saavutama Brexiti kava, mis sobiks kõikidele osapooltele. Siini on see osutunud väga keeruliseks ülesandeks ning uute arengute kohaselt on suurenemas nende hulk, kes soovitavad Brexiti rahvahääletust taas korrata.

UK majanduse ning naelsterlingi seisukohalt on oluliseks milliseks kujuneb lõpuks Brexiti saaga. Praeguses suureneva ebakindluse tingimustes on turuosalised võtnud hoiaku, et UK majandusaktiivsus võib pigem jaheneda ning seetõttu võivad ka inflatsiooni väljavaated pigem mõõdukamas suunas liikuda. Täna avaldatud inflatsiooniraport viitaski, et hinnakasv oli juunis oodatust tagasihoidlikum, jäädes maikuuga võrreldes samale tasemele 2,4% juurde (konsensuse ootus 2,6%). Alusinflatsioon alanes 1,9% juurde, mis on viimase 15 kuu madalaim tase.

Inglise keskpank (BOE) peab järgmise istungi 2. augustil ehk ca kahe nädala pärast. Peale värskeid märke hinnakasvu aeglustumise kohta on suurenemas kahtlused, et BOE võiks augustis baasintresse tõsta. Kui teisipäeval oli augustikuise intressitõstmise tõenäosus 84% juures, siis hetkel on see langenud 73% juurde. Seega on lisaks Brexiti ebakindlusele ka rahapoliitikaga seonduvad kahtlused naela koormamas. Enne 2. augusti BOE istungit on olulisi makrouudseid tulekul napilt ning seepärast on tõenäoliselt järgneva pari nädala jooksul naela peamiseks mõjutajaks poliitikaga seotud uudised.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

 1. Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:
 2. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
 3. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
 4. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
 5. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
 6. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
 7. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
 8. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
 9. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
 10. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.