USA inflatsiooni kontrolli all püsimine kahandab dollari optimismi

November 15, 2018 12:39

Olulisemad valuutad on nädala jooksul liikunud heitlikult. Kui nädala algul oli dollaris domineerimas ostuhuvi ning euro puhul oli ülekaalus pigem nõrkus, siis kolmapäeval dünaamika pöördus. Naelsterling on rõõmustanud Brexiti läbirääkimiste arengute suhtes, kuid edasine sõltub paljuski Ühendkuningriigi (UK) sisepoliitilistest otsustest.

Euro sattus nädala algul surve alla ning langes dollari suhtes madalamale olulisest 1.13 tasemest. EUR/USD uusi põhju olid paljuski toetamas ka USA suunalt tulevad arengud. Euroala poolne peamine eurot mõjutav teema on olnud aga Itaalia valitsuse ja Euroopa Liidu (EL) jätkuv vaidlus eelarvepoliitika osas. Üsnagi ootuspäraselt ei soostunud Itaalia EL-i poolt tehtud eelarvemuudatusi sisse viima ning nüüd on tõenäoliselt oodata EL-i poolseid sanktsioone. Nädala keskel suutis euro siiski mõnevõrra kosuda, kuid poliitiline riskifaktor Itaalia näol on jätkuvalt oluline mõjutaja ning volatiilsuse tekitaja.

Dollar on nädala keskel mõnevõrra sooskingust välja langenud. Möödunud nädalal peetud istungil kordas Föderaalreserv (FED) varasemaid intressitõstmise kavatsusi ning suhteliselt optimistlikku vaadet. Samuti üllatas märkimisväärselt positiivselt möödunud reedel avaldatud tootjahinnaindeks (kuine muutus +0,6% vs. oodatud +0,2%), mis võib anda hoogu tarbijahindade edasisele kiiremale tõusule. Mõningane dollari müügihuvi vaatamata eelnevatele dollari jaoks positiivsetele teguritele, ei ole piisav, et lähiajal võiks suunamuutust oodata.

Kolmapäevane USA inflatsiooniraport seekord üllatusi ei toonud (tavainflatsioon kuises arvestuses 0,3% ja aastases arvestuses 2,5%; alusinflatsioon kuises arvestuses 0.2% ja aastases arvestuses 2,1%). Alusinflatsiooni langemine viimase 6 kuu madalamale tasemele viitab, et hinnatõus USA-s on mõnevõrra stabiliseerunud. Kuigi Fed-i plaanide muutmiseks see kindlasti piisav ei ole, on praeguses kontekstis oodatust kiirema inflatsiooni mitteilmnemine mõnevõrra turge rahustanud ning see on ka üheks dollari nõrgenemise põhjuseks. Täna on makrouudistest tulekul USA jaemüügiraport. Kuna see annab olulist infot USA tarbijate meelestatuse ja kogu USA majanduse kohta, võivad üllatused dollarisse volatiilsust tuua.

Naelsterling sai toetust teisipäeval kui selgus, et UK ja EL on läbirääkijate tasandil jõudnud kokkuleppele Brexiti põhilistes detailides. Samas on tegemist vaid vaheetapiga, kuna nüüd seisab peaminister Theresa May'l ees lahing parlamendi heakskiidu eest. Kõikide eelduste kohaselt ei saa see aga olema kerge ning põhiline erimeelsuste allikas – Iirimaa piiri edasise staatuse küsimus nõuab kompromisse kas ühelt või mõlemalt poolelt. Sisepoliitiline vaidlus on tõenäoliselt kulgemas üle kivide ja kändude ning vastav uudisvoog hoiab naela volatiilsena.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.