Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Tagatisfond
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

USA intressid - oluline turgude suunaja

Mai 18, 2018 13:35

Valuutaturgudel on jätkuvalt ilma tegemas dollar, mida on kosutamas USA intresside ralli. Euro on seevastu jätkuvalt nõrgenemas ning tasapisi on uudiskünnise lähedusse jõudnud euroala väljavaadete suhtes negatiivne poliitiline faktor – Itaalia valitsuse läbirääkimiste saaga.

Dollar on sel nädalal taas enamike olulisemate paaride lõikes käitunud tugevalt. Enim on dollar tugevnenud jeeni ning euro suhtes. Dollari ja euro vaheline jõukatsumine on juba mitmendat nädalat väga ühepoolselt kulgenud. EUR/USD on liikumas allpool 1.18 taset ning arvestades, et veel kuu aega tagasi oli taar liikumas 1,24 piirkonnas, võib öelda, et muutused on toimunud väga kiirelt. Dollari indeks on testimas 93,5 taset, olles veel kuu aega tagasi 89 piirkonnas.

USA suunalt on sel nädalal taas kõneainet pakkumas arengud võlakirjaturgudel. Nii on 10-aastase valitsusvõlakirja intress kerkinud 3,1% juurde ning paljude turuosaliste jaoks hakkab see juba ohtlikult lähedale jõudma kriitilistele tasemetele, mis võiksid kaasa tuua ulatusliku kapitali rotatsiooni aktsiatest võlakirjadesse. Selleks piiriks on mitmete autoriteetsete kommentaatorite poolt nimetatud erinevaid tasemeid vahemikus 3,5%-4%. Vahemiku alumine äär ei ole enam kuigi kaugel ning üldist riskivalmidust võiks USA intresside edasine rallimine kindlasti ohustada.

Kuidas mõjuks dollarile investorite ulatuslik ümberroteerumine aktsiatest võlakirjadesse, sõltub kindlasti mitmetest muude teguritest ja asjaoludest. Kuid laiaulatuslikum riskivarade korrektsioon peaks dollarile mõjuma toetavalt, kuna reservvaluuta staatus on dollarit kriisiperioodidel tavapäraselt toetamas. USA intresside spurti uutele tasemetele sel nädalal on toetanud järjekordsed korralikud makronäitajad (tööstuse sentimendiindeksid ning aprillikuu tööstustoodangu raport), mis kindlustavad ootusi, et Föderaalreservil on põhjust sel aastal kokkuvõttes neli intressitõstmist teha.

Euro ei ole saanud oma langushoogu pidama ning on sel nädalal nõrgenenud pea kõigi olulisemate paaride lõikes. Euroala makrouudised ei ole viimastel päevadel küll olulisi pettumusi toonud, vaid on pigem kinnitanud ootusi, et regiooni kasvukiirus on hoogu maha võtmas. Mõnevõrra lohutav oli neljapäevane täpsustatud euroala inflatsiooniraport, mille põhjal võis järeldada, et aprillis nähtud oodatust suurem alusinflatsiooni aeglustumine oli suurel määral põhjustatud ajutistest teguritest (lihavõttepühade kalendriefekti mõju).

Turgudele siiski sellest olulist mõju ei ole olnud, kuna küllap ollakse siiski laialdaselt euroala inflatsiooni väljavaadete osas vägagi ettevaatlikud. Euroopa Keskpanga (EKP) juunikuu istungil tulevad avaldamisele uuendatud inflatsiooniprognoosid. Selleks, et vähegi EKP ning ka turuosaliste optimismi suurendada peaks kuu lõpus avaldatav euroala inflatsiooniraport kinnitama, et aprillis toimunud hinnakasvu pidurdumine oli tõepoolest ajutine.

Lähiajal võivad euro suunda mõjutada ka uudised Itaalia valitsuse moodustamise kohta. Hetkel on olukord selline, et kaks populistliku taustaga parteid on lähedal koalitsiooni moodustamisele ning lekkinud koalitsioonilepingu mustandversioonis oli muuhulgas toodud välja soov nõuda EKP bilansis paiknevate Itaalia võlakirjade tühistamist 250 mlrd euro ulatuses. Samuti oli koalitsioonileppes puudutatud Itaalia võimalikku euroalast lahkumise teemat. Kokkuvõttes oleks sellise platvormiga alustades Itaalia uuel valitsusel vägagi kerge eurosse märkimisväärset pessimismi tuua. Hetkel siiski veel selgeid märke populistide lõplikust programmist ei ole, kuid antud teema võib lähiajal eurot korrralikult kõigutada.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

 1. Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:
 2. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
 3. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
 4. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
 5. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
 6. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
 7. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
 8. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
 9. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
 10. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.