Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Tagatisfond
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

USA-Türgi pinged koormavad ka eurot

August 13, 2018 13:16

Turgudel on püsinud heitlikud meeleolud ning möödunud nädalal kerkisid uue murepilvena investorite pea kohale Türgiga seonduvad arengud. Üldine sentimendi langus toetas valuutaturgudel jeeni tugevnemist. Põhivaluutade seas oli nõrgimate hulgas euro, mis Türgi sündmuste tõttu oli reedel märkimisväärse müügisurve all. Dollar on jätkuvalt tugev ning on uuendanud euro suhtes tippe.

Euro lõpetas nädala korraliku langusega kuna kuuldavasti on hakanud levima mured Euroopa pankade pärast, kellel on oluline osa tegevusest seotud Türgiga. USA ja Türgi suhted on järsult halvenenud - peale Türgi poolset USA vaimuliku vahistamist on USA kehtestanud Türgile sanktsioonid ning reedel teatas president Trump, et kahekordistab senised alumiiniumi ja terase imporditariifid. Seetõttu on Türgi liir väga suure surve all ning ainuüksi augustis on liir euro suhtes ligi 21% nõrgenenud. Praegu ei ole märke sellest, et suhted Türgi ja USA vahel kiirelt paraneksid ning seega on Türgi liiril pigem veelgi ruumi nõrgenemiseks.

Türgi laenuturul tegutsevate pankade jaoks on liiri suur kursimuutus kergitamas laenukahjumite riske. Muretsejate hulgas on ka Euroopa Keskpank (EKP), kelle hinnangud ongi olnud tõenäoliselt suurima negatiivse mõjuga eurole. Lisaks pankadele on Türgi suurenev ebastabiilsus mureks EL-ile ka võimaliku uue rändekriisi puhkemise tõttu. Türgi on seni lubanud EL-i siseneda soovivad migrandid tagasi hoida, kuid nagu varasem praktika näitab, võib Türgi seda kokkulepet ära kasutada poliitiliste eesmärkide saavutamisel. Seega on turuosalistel taas põhjust euroala poole mureliku pilguga vaadata ning euro on taas poliitiliste sündmuste tõttu surve all.

EUR/USD väljus suvisest kauplemiskoridorist ning on testimas 1,14 tasemeid. Varasem toetustase 1,1450 juures on nüüdseks muutunud vastupanutasemeks. Viimati oli paar nii madalal möödunud aasta juulis. Sel nädalal on euroala makrouudiste poolest kalender üsnagi hõre. Olulisimate näitajate hulgas on teisipäeval avaldatav euroala ning Saksamaa II kvartali majanduskasvu esialgne hinnang ning Saksamaa ZEW sentimendi indeks. Reedel tuleb avaldamisele euroala juulikuu täpsustatud tarbijahinnaindeks.

Dollar on praeguses ebakindlas keskkonnas käitunud turvasadamana. Dollari indeks kerkis reedel üle 96,0 taseme ning on seega ründamas aasta taguseid tippe. Kaubandussõda on jätkuvalt turgude üks peamisi teemasid, kuid USA ning dollari puhul on hetkel soosivaks teguriks majanduse tugev seis ning Föderaalreservi (FED) üsnagi optimistlik vaade intresside edasise dünaamika osas. Reedel avaldatud USA inflatsiooniraport kinnitas, et hinnatõus on jätkuvalt hoogne ning isegi kiirenev.

Kui tarbijahindade kasv aastatagusega võrreldes oli +2,9% (sama mis juunis), siis alusinflatsioon kiirenes +2,4% juurde (juunis +2,3%). Seega on hindade muutus USA-s ka ilma volatiilsemate komponentideta hoogu kogumas ning praeguse seisuga on FED-il igati põhjendatud sel aastal veel kaks intressitõstmist teoks teha. USA rahapoliitika on seega jätkuvalt enamikest arenenud riikidest agressiivsemal kursil ning see on ka dollari üks peamine tugi. Sel nädalal on olulisematest USA makrouudistest kolmapäeval tulekul jaemüügiraport, samuti avaldatakse nädala jooksul mitmed sentimendiindeksid.

Admiral Marketsi ekspertide arvamus on puhtalt informatiivse tähendusega, mis ei ole mingil juhul ostu- või müügisoovitus ega põhjus ükskõik milliseks tegutsemiseks finantsturgudel.


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

 1. Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Publikatsioon"), mis on avalikustatud Admiral Markets UK Ltd Eesti (edaspidi Admiral Markets) veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:
 2. Publikatsioonis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
 3. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Publikatsioonis esitatud teabele või mitte.
 4. Iga Publikatsioon on koostatud Admiral Markets'i analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
 5. Klientide huvide kaitsmiseks ning Publikatsiooni objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
 6. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Publikatsiooni allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Publikatsioonis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
 7. Publikatsioonis avaldatud teave ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
 8. Publikatsioonis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Markets'i poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
 9. Publikatsioonis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Publikatsioonis avaldatud teabe subjektist. Admiral Markets'i teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Markets'i veebilehel.
 10. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.