83% tõenäosusega märtsis kuld langeb

Märts 11, 2019 12:41

2018 oli kullaturu jaoks imeline aasta. Peale seda, kui hind oli kukkunud 12% madalamale oma avanemishinnast jaanuaris, rallis kuld kogu tee tagasi üles ning sulgus aasta lõpus vaid 1.5% madalamal.


Eelmisel aastal õppisime ka kullavaruga toimunud salajaste tehingute kohta, mis toimusid paljudes suurtes riikides üle maailma. 2018 aasta aprillis soovis Türgi 220 tonni kulda USA föderaalreservist välja tõmmata. Ungari, Saksamaa, Holland ja mitmed teised tegid sarnaseid taotlusi.

Kuid hoolimata 2019. aasta tugevast algusest võib kullaturul sel kuul probleeme esineda. Vaatame selle kuuma tooraine hooajalist mustrit ja mõningaid viise, mida kauplejad saavad ära kasutada.

Kulla hooajaline kallutatus

Kas teadsite, et viimase viie aasta jooksul on jaanuar olnud 100% positiivne kuu?

Protsentuaalne võrdlus positiivselt sulgunud kuude kohta 2014 – 2018 SPDR Gold Shares ETF

Ülevalolev tulpdiagramm näitab nende kuude protseni, mil kulla sulgemishind oli avamishinnast kõrgemal. Turuandmed pärinevad SPDR Gold Shares ETF-lt, mis on ühine investeerimisviis riskifondide ja erinevate institutsioonide jaoks. Tegemist on maailma suurima füüsiliselt kullaga tagatud fondiga (ETF) mis võib kauplejatele anda kullaturu tulevikusuuniseid.

Võib-olla olete juba märganud märtsikuu ribadiagrammi alloleval graafikul? See on olnud viimase viie aasta kõige halvem kuu. Tõenäosus, et turg sulgub kõrgemal kui see kuu alguses avanes, on vaid 17%. See tähendab, et 83-protsendilise tõenäosusega sulgub kuld märtsis madalamal.

Viis aastat on muidugi järelduste tegemiseks väga lühike periood. Kui vaadata viimase kümne ja viieteistkümne aasta mustrit, siis leiame sealt märtsi kohta midagi fundamentaalselt tähtsat. Vaatame lähemalt!

,

Protsentuaalne võrdlus positiivselt sulgunud kuude kohta 2009 – 2018 SPDR Gold Shares ETF

Huvitaval kombel on märts olnud viimase kümne aasta kõige nõrgema tulemusega kuu. Kokkusattumus? Võimalik. Lisaks eksiteerib võimalus, et tegemist on turuservaga. Kui see peaks nii olema, siis on oluline meeles pidada, et tegemist on vaid statistilise eelarvamusega – tegemist ei ole kindlusega (miski ei ole kunagi kindel).

Seetõttu on oluline seda kombinatsiooni siduda ka muude tehniliste või fundamentaalsete näitajatega. Nii on võimalik näha laiemat pilti või turu poolt loodavaid mustreid.

Miks näitab kuld hooajalisi suundumusi?

Paljudel turugudel on hooajalised eelarvamused. Samas on kaubaturgudel ja tooraineturgudel tugevamad hooajalised tendentsid. See on suuresti seotud korduva pakkumis- ja nõudlusmudeliga. Näiteks talvel kasutab läänemaailm rohkem kütuseid, mõjutades sellega nõudlust. Suvel kasutab läänemaailm aga rohkem kliimaseadmeid, mõjutades seeläbi maagaasi nõudlust.

Kulla puhul näitab hooajaline muster, et detsembrist veebruarini läheb sel metallil kõige paremini. See on suures osas seotud keskpankade ja institutsioonide positsioneerimisega. Nad taasehitavad oma portfelli või reservid ülejäänud aasta jaoks. Ülaltoodud graafikul võisite märgata, et kuld kasvab hooajaliselt ka augustis. Sel ajal toimub palju religioosseid festivale mis hõlmavad kulla ostmist.

Teatud juhtudel ei pruugi me teada, miks turg näitab hooajalisi suundumusi ja annab järelduste tegemiseks kasutada ainult statistilist baasi.

Kuidas kaubelda kullaga läbi Admiral Marketsi?

Vaatame kõige kõige populaarsemat ja tavapäraselt kaubeldavat Gold Spot CFD-d, mis jälgib kulla- ja USA dollari vaheturkurssi:

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme lisarakendus, kuld, kuine andmevahemik: 01.07.2010 - 04.03.2019, juurdepääs andmetele toimus: 04.03.2019 kell 16:30 GMT. Pange tähele: Tootlus minevkust ei ole usadlusväärne indikaator tuleviku määratlemiseks.

Ülaltoodud tabelist näeme, et kullaturg on kauplemispiirkonnas, mida tuntakse kui konsolideerimis- või kiilupiirkonnana. Vastupanutase moodustab uued hinnatipud, mis muutuvad järjest madalamaks. Toetustase moodustub uute madalpunktide ümber. Need muutuvad omakorda järjest madalamaks. Mõlemad on graafikul tähistatud musta diagonaaljoonega.

Tavaliselt kaubeldakse nende tasemete vahel, austades hinnavahemikku konsolideerimispiirkonnas. Seda muidugi seni, kuni turg murrab kanalist välja ja hakkab liikuma kindlas suunas.

Antud juhul jäi kullaturg oma vahemikku ja lükkas konsolideerimispiirkonna vastupanutaseme tagasi. Huvitaval kombel langes järgnev langus märtsi algusele väga lähedale. Eelnevalt tõime esile, et märts on kulla jaoks satistiliselt olnud ajalooliselt nõrk kuu.

Kaupleja oleks võinud minna lühikeseks või müüa, kui turg sulgus madalamal kahekümne perioodi libisevast keskmisest. Seda näitab alloleval graafikul sinine joon:

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme lisarakendus, kuld, päevane andmevahemik: 05.10.2018 - 04.03.2019, juurdepääs andmetele toimus: 04.03.2019 kell 16:40 GMT. Pange tähele: Tootlus minevkust ei ole usadlusväärne indikaator tuleviku määratlemiseks.


Tehingusse sisenemine oleks toimunud lähedal punktile, mis sulgus libisevast keskmisest madalamal. See oleks 28. veebruaril sisenemishinnaks teinud $1,313. Stop-loss oleks võinud paikneda sisenemistulba tipus, tasemel $1327.

Kulla kõige väiksem võimalik kauplemismaht on 0.1 lotti. Kui sisenemishind rakendus ja seejärel rakendus ka stop-loss, oleks kaupleja kaotanud $140. Antud olukorras stop-loss ei aktiveerunud. Kui kaupleja oleks jäänud eelmise madalpunkti juurde, (veebruar 14, $1302) oleks see toonud järgmisel päeval (1. märtsil) umbakudse kasumi kogusummas $110.

Kas soovite katsetada oma enda kauplemisteooriaid? Vaadake kaupleja kalkulaatorist kuidas potentsiaalne tehing võib teie jaoks ära tasuda. Ühtlasi võite endale luua tasuta demokonto.

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.