Suurim aktsiaturu langus alates 2011 - kas Dow langeb 15 000 peale?

Oktoober 11, 2018 19:38


10. oktoobril kukkus Dow Jones Industrial Average alla 831 punkti võrra ja Standard & Poor 500 langes 4,85% võrra, kõige tugevamalt said lüüa USA suurimad tehnoloogiaaktsiad.

Suurimad kukkumised:

Miks see kõik juhtus? Veelgi olulisem - kuidas saavad kauplejad sellist olukorda ära kasutada?

Miks turud kukkusid?

Peale enam kui kolm kuud kestnud positiivset trendi, mis järgnes enam kui kümnendi kestnud pulliturule, olid paljud investorid üllatunud järsust trendi muutusest. Seda enam, et see juhtus peale eelmise nädala Dow Jonesi rekordilist tõusu.

Esmalt jõudis USA 10-aasta võlakirja intress, mis mõjutab peaaegu iga finantsvara hinda, 3,24%-ni esimest korda alates 2011. aasta maikuust. See järgnes USA nelja aasta kõige edukamale majanduskvartalile ja 50 aasta madalaimale tööhõive määrale.

Majandus kasvab, kuid intressimäärade tõus mõjutab turge kahel moel. Esiteks - investorid teenivad võlakirjadelt suuremat tulu, mis teeb aktsiad vähem ihaldusväärseks. Teiseks - tarbijate ostujõud väheneb, mis võib kaasa tuua üleüldise majanduskasvu aeglustumise.

Miks said tehnoloogiaaktsiad nii tugevalt lüüa?

Lisaks intressimäärade tõusule tuleks mõtiskleda ka selle üle, miks just tehnoloogiaaktsiad said kannatada.

Viimaste kuude jooksul on nii Apple kui Amazon jõudnud 1 triljoni USA dollari suuruse turukapitalisatsioonini. Siiski on investorid hakanud kahtlema, kas nende aktsiad jätkavad tõusuteed. Kasvavad intressimäärad on kindel fakt, samuti tekitab ärevust kaubandussõda Hiinaga ning suurenenud regulatiivne kontroll nende ettevõtete suhtes.

Mõned kommenteerijad (sealhulgas Donald Trump) on küsinud, kas see võib tähendada turu korrektsiooni algust - kas müük võib kaasa tuua turgude 10%-lise või suurema languse võrreldes jaanuarikuise tipuga?

Kas Dow võib kukkuda 15 000 peale?

831-punktiline langus oli kolmas suurim ühepäevane langus Dow ajaloos, tekitades investoritele küsimusi, kas indeks võib langeda 15 000 peale, sarnanedes vastupanutasemetele, mis oli aastatel 1999 ja 2007, enne ülemaailmset finantskriisi. Mõlemal korral varieerus indeks 16 000 ja 17 300 vahel, enne kui langes 8390-ni aastal 2009.

Seega, kas on võimalik, et Dow kukub 15 000 peale?

Kuigi see on võimalik, on siiski ebatõenäoline, et indeks langeb nii madalale aastal 2018. Kui see jätkab langust, siis ilmselt peatub ta toetustasemel umbes 19 000 juures, mis oli vastupanutasemeks 2014. aastal.

Kuidas saavad kauplejad volatiilsust ära kasutada

Volatiilsus võib mõistlikule kauplejale pakkuda mitmeid kauplemisvõimalusi - nii turgude tõusu kui languse korral. Aktsiate ja indeksite CFD-dega saab kaupleja eilsest turuliikumisest kasu teenida avades lühikese tehingu mistahes indeksi või tehnoloogiaaktsiaga, mida hinnaliikumine mõjutas.

Näide. Kui kaupleja oleks avanud lühikese 100-lotise positsiooni meie Twitteri CFD-ga (#TWTR) 9. oktoobril kell 22.00 hinnaga 29,51 dollarit ja sulgenud tehingu 27,16 dollari juures 10. oktoobril, oleks ta teeninud kasumit 235 dollarit (204 eurot).

Allikas: #TWTR CFD hinnagraafik, https://admiralmarkets.ee/start-trading/contract-..., väljavõte 11.10.2018 kell 12.30 EET.

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.