Krüpto buum: Bitcoin on sel aastal tõusnud 125%

Mai 17, 2019 19:47

Krüptovaluutade ja eriti just Bitcoini hinnad on viimaste aastate jooksul liikunud üles-alla nagu Ameerika mäed. 2017. aastal tekitas Bitcoin krüptovaluutade buumi, kerkides kuni 2000%. Vaid aasta hiljem põhjustas Bitcoin krüptovaluutade krahhi, kukkudes enam kui 80% ja pühkides turult minema enam kui 700 miljardit dollarit.

Bitcoin on vaid ühe aasta kaugusel ajaloolisest sündmusest, mis võib krüptovaluuta väärtust igaveseks muuta. Bitcoin on sel aastal tõusnud juba 125%. Sündmus on niinimetatud poolitamine (halving), mis pakub krüptovaluutadega kauplejatele suurt huvi. Käesolev artikkel selgitab teile kõik olulise, mida peate Bitcoini kauplemisega seoses teadma.

Luues ajalugu: Bitcoini poolitamine

Kas teadsite, et Bitcoini pakkumine piirdub vaid 21 miljoni bitcoininga? Krüptovaluutade kaevandajad kasutavad spetsiaalset riistvara ja palju energiat, et lahendada bitcoini tehingute keerulist matemaatilist valemit, mis seejärel lisatakse Bitcoini plokiahelasse. Kuid miks kaevandajad seda teevad? Sest neile makstakse selle eest!

Bitcoini kaevandajatele tasutakse uute bitcoinidega, mis lisatakse globaalsesse ringlusesse iga 10 minuti jooksul. Algusaegadel oli kaevandajate tasuks 50 Bitcoini või 50 BTC. Loomulikult ei olnud see algusaegadel palju väärt. Kuna Bitcoini hind on nüüd palju kõrgem, siis ploki tasu on nüüd kõigest 12,5 BTC. Kuidas selgitada langust?

Uue ploki loomise tasu on varasemalt poolitatud kahel korral. See juhtub iga nelja aasta tagant (võrdne 210 000 plokiga). See jätkub nii kaua, kuni viimane Bitcoin kaevandatakse umbes 2140. aasta paiku. Kogu seda protsessi nimetatakse poolitamiseks ja see juhtub taas 2020. aasta mais.

Kuidas kaubelda Bitcoini poolitamist

Coindeski järgi tekib 12 - 18 kuud peale iga poolitamist suur volatiilsus. Peale esimest poolitamist liikus Bitcoin 11 dollari pealt 1100-le dollarile ja seejärel kukkus 220 dollari peale. Peale teist poolitamist läks hind ligi 230 dollari pealt 20 000-le dollarile ja kukkus jällegi, umbes 4000-le dollarile.

Volatiilsuse nägemiseks piisab Bitcoini kuugraafiku vaatamisest (BTCUSD):

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, BTCUSD, Kuugraafik - Andmevahemik: 1.08.2011 - 16.05.2019, väljavõte 16.05. 2019 kell 22:17 BST. - Juhime tähelepanu: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise ennustamiseks.

Bitcoini kauplemisega on nüüd seotud rohkem osalisi ja mõned arvavad, et kauplejad ja investorid on ennast ette valmistanud sündmuseks, mis varem on Bitcoini ja teisi krüptovaluutasid kõrgustesse viinud. Viimase ajal toimunud BTCUSD hinnakujunemine näitab selget nõudlust:

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, BTCUSD, päevagraafik - Andmevahemik: 9.11.2018 - 16.05.2019, väljavõte 16.05. 2019 kell 22:21 BST. - Juhime tähelepanu: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise ennustamiseks.

Ülalolevalt BTCUSD CFD päevagraafikult on näha, et ostjad on suutnud säilitada kontrolli, sest hinnad on jäänud 20 päeva libisevast keskmisest kõrgemale. See indikaator on MetaTraderi platvormil tasuta kättesaadav ja aitab tuvastada turu trendi.

Tugeva trendiga turgudel kasutavad mõned kauplejad libisevaid keskmisi toetus- ja vastupanutasemetena pikkade ja lühikeste positsioonide avamiseks. Ülaltoodud BTCUSD CFD graafikul on on näha 20 päeva libisevast keskmisest mitmeid tagasipõrkumisi.

Krüptovaluutade CFD-dega kauplemine

Krüptovaluutade hinnavahelepingud (CFD-d) pakuvad kauplejatele võimalust spekuleerida alusvaraks oleva krüptovaluuta hinnaga ilma krüptoraha omamata.

See lubab professionaalsetel kauplejatel kaubelda 24 tundi ööpäevas, 7 päeva nädalas euro/krüpto valuutapaariga, nagu ka avada pikki või lühikesi positsioone mistahes krüptovaluuta CFD-ga ilma, et peaks omama reaalset krüptovara.

Kaubelge BTCEUR, ETHEUR, XRPEUR, BTCUSD jt hinnavahelepingutega! Konto avamiseks klikkige alloleval bänneril ja alustage kauplemist juba täna!

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.