Bollingeri koridor koos Admirali Keltner Breakout strateegiaga

Juuni 29, 2017 16:24

Head kauplejad,

Kui juhtusite lugema ka eelmist artiklit, on ilmselt selgeks saanud põhjused miks Bollingeri indikaator on üks populaarseimaid indikaatoreid. Selles artiklis tutvustan ma kauplemisstrateegiat, mis põhineb Bollingeri indikaatoril ning minu hinnangul ühel parimal Keltner Channel indikaatoril, mille saate lihtsasti alla laadida koos MT4 Supreme Edition.

Bollingeri koridor koos Admiral Keltner Breakout strateegiaga on volatiilsusel põhinev strateegia. Tegelikult algab see sellest, kui volatiilsus turul on langenud ebatavaliselt madalale ehk volatiilsus on madal võrreldes ajalooliste keskmistega.

See strateegia toimib kõige paremini kaubeldes valuutadega, indeksitega ja aktsiatega. Kui esineb madala volatiilsusega periood, siis turg pöördub lõpuks tagasi normaalsele volatiilsustasemele.

Strateegia kasutab kahte indikaatorit, mis lisatakse graafikule:

  1. Bollinger Bands
  2. Admiral Markets Keltner

Mõlema indikaatori puhul kasutan mina vaikimisi seadistusi, mis enamikel kauplemisplatvormidel on:

Bollinger Bands: pikkus 20, standardhälve 2

Keltner Channels: pikkus 20

Küll aga on Keltneri kanalite kasutamisel 2 erinevat võimalust. Minu arvates, on Admiral Keltner Channel indikaator parim kasutamiseks avatud turul, kuna servad tekivad Average True Range indikaatori mõjul.

Turult võib leida mitmeid erinevaid Keltneri kanali indikaatoreid, kuid olles paljusid neist testinud, on indikaatorist endast samuti mitmeid erinevaid versioone.

Kõigepealt tuleb veenduda, et kasutate Average True Range infol põhinevat indikaatorit ning sellele lisaks tuleb kontrollida, et 20 perioodi libisev keskmine on eksponentsiaalne. Admiral Marketsi Keltneri indikaator on seadistatud korrektselt alljärgneval pildil:

John Bollinger tõi Bollingeri indikaatori massidesse 1980ndate alguses. Bollingeri koridor näitab volatiilsust turul võrreldes eelneva perioodiga. Kui turg on väga volatiilne võrreldes eelnevaga, muutub Bollingeri koridor laiemaks. Kui volatiilsus turul on madal võrreldes eelneva perioodiga, tõmbab koridor kokku.

John Bollingeri arvates järgnevad madala volatiilsusega perioodidele tihti kõrge volatiilsusega perioodid. Seega võib koridori kokkutõmbumine viidata võimalikule järgnevale laienemisele. Kui Admiral Keltner Breakout strateegia eeldused on täidetud, viitab koridori serva murdmine järgnevale käigule. Uus tõus algab koridori kokkutõmbega ning hinnaliikumise väljumisega koridori ülemisest servast. Uus langus algab koridori kokkutõmbega ning hinnaliikumise väljumisega koridori alumisest servast.

Bollingeri koridoril võib muuta ka erinevate parameetrite seadistusi, nagu libiseva keskmise periood või standardhälve. Mina soovitan siiski kasutada pigem vaikimisi määratud seadistusi. Seadistused on alljärgnevad:

Bollinger Bands: pikkus 20, standardhälve 2

Statistiline termin „standardhälve" ei pruugi olla kõigile tuttav. Termini mõistmine on väga oluline selleks, et mõista kuidas Bollingeri koridor tuvastab ja kuvab volatiilsuse kõikumisi. Standardhälve on lihtsamalt öeldes sulgemishinna ja libiseva keskmise sulgemishinna vaheline kaugus.

Üldine kontseptsioon seisneb selles, et mida kaugemal on sulgemishind keskmisest sulgemishinnast, seda suurem on volatiilsus ning vastupidi. See määrab omakorda koridori laienemise või kitsenemise.

Allikas: GBP/JPY H4 graafik, AM MT4 Platvorm, 16 juuni kell 20:00

Kui vaadata graafikut, siis punktis 1 on sinised jooned viitamas koridori kitsenemisele. Punktis 2 toimub järjekordne kitsenemine ning sama toimub ka punktis 3.

Mis muudab selle olukorra keeruliseks on see, et me ei tea kas kitsenemine tähendab ka tegelikku läbimurret. Meie jaoks on oluline mõõta, kui kitsas peaks olema koridor, et sellest võiks eeldada edasist läbimurret.

Selleks lisame graafikule Admiral Keltner Channel indikaatori.

Allikas: GBP/JPY H4 graafik, AM MT4 Platvorm, 16 juuni kell 20:00

Bollingeri koridor = Roheline

Keltneri kanal = Punane

Järgnevalt on välja toodud sama graafik, millele on lisatud Admiral Keltner Channel indikaator ning nüüd on võimalik otsida Bollingeri kitsenemiskohti. Kaubelda tuleks ainult neid momente, mis on välja toodud alljärgneval graafikul.

Allikas: GBP/JPY M30 graafik, AM MT4 Platvorm, 10 märts kell 18:30

  1. Võtame arvesse Bollingeri koridori koos Admiral Keltner Breakout strateegiaga ainult siis, kui Bollingeri koridori ülemine ja alumine serv mõlemad lähevad Keltneri kanali sisse. See on selle strateegia ainuõige seadistus tehinguks.
  2. Kollased alad kujutavad piirkonda, kus Bollingeri koridor (rohelised jooned) läheb Keltneri kanali sisse (punased jooned).
  3. Nendes piirkondades algab kitsenemine.
  4. Kui Bollingeri koridor (mõlemad rohelised jooned) hakkab välja tulema Keltneri kanalist (punased jooned), on kitsenemine lõppenud ning peagi on oodata suuremat liikumist.
  5. Oota ostu- või müügisignaali.

Bollingeri koridor ja Keltneri kanal annavad märku hetkest, kui madal volatiilsus on üle minemas kõrgeks. Indikaatorite kasutamisest koos on rohkem kasu kui indikaatoritest eraldi.

Tehingu tegemine

Allikas: GBP/JPY M30 graafik, AM MT4 Platvorm, 10 märts kell 18:30

Ostusignaal: Kui kitsenemine on toimunud, tuleb oodata kuni Bollingeri keskmine joon ristub ülemise Keltneri kanaliga ning seejärel tuleb enne ostutehingu avamist oodata hinnatõusu Bollingeri ülemise servani.

Müügisignaal: Kui kitsenemine on toimunud, tuleb oodata kuni Bollingeri keskmine joon ristub alumise Keltneri kanaliga ning seejärel tuleb enne müügitehingu avamist oodata hinnalangust Bollingeri alumise servani.

Toon veel ühe näite. Pärast kitsenemist ja laienemist tuleb oodata, kuni graafikuküünal tõuseb kõrgemale või langeb madalamale Bollingeri indikaatorist ning seejärel võib avada tehingu.

Allikas: GBP/JPY M30 graafik, AM MT4 Platvorm, 23 veebruar kell 00:00

Ülaltoodud näites ei saanud teha tehingut, kuna pärast kitsenemist ei toimunud graafikuküünla läbimurret.

Soovituslikud perioodid antud strateegiale on M30-D1 graafikud. Strateegiat võib kasutada kõikide instrumentidega. Päevasisesel läbimurretel põhineval kauplemisel kasutatakse tavaliselt M30 ja H1 graafikuid. Stop-Loss`ide ja hinnasihtide määramisel soovitan kasutada Admiral Pivot punkte.

Ostutehingutele tuleks lisada Stop-Loss 5-10 punkti võrra Bollingeri keskmisest joonest madalamale või allapoole lähimast Admiral Pivot punktist. Müügitehingute Stop-Loss peaks seevastu asetsema 5-10 punkti võrra kõrgemal Bollingeri keskmisest joonest või ülalpool lähimat Admiral Pivot punkti.

Hinnasihid ehk Take-Profit tasemed saab leida kasutades Admiral Pivot indikaatorit. M30-H1 graafikutel kasutame päevaseid Pivot punkte, H4 ja D1 graafikutel nädalaseid pivot punkte. Vastavaid seadistusi saab indikaatoril lihtsasti muuta.

Allikas: EUR/USD M30 graafik, AM MT4 Platvorm, 16 juuni kell 22:00

Mõned näpunäited

  1. Kitsas koridor viitab lähenevatele suurematele liikumistele. Madal volatiilsus on tihtilugu vaikus enne tormi.
  2. Kasuta Bollingeri koridori ja Keltneri hinnakanali vaikimisi seadistusi.
  3. Testi kõigepealt demokontol.
  4. Pea meeles, et turud liiguvad trendis ainult 20% ajast. Kaitse kasumeid järgides riskijuhtimise põhimõtteid.
  5. Vali endale sobiv graafiku periood.
  6. Loe raamatut Bollinger on Bollinger Bands. Parim raamat, mille on kirjutanud indikaatori looja ise.

Edukat ja turvalist kauplemist soovides,

Nenad

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.