Mida tähendab uus peaminister Boris Johnson GBP/USD jaoks?

Juuli 25, 2019 16:11

Nüüd on see ametlik. Boris Johnson valiti uueks konservatiivse partei juhiks, kellest saab järgmine Suurbritannia peaminister. Endine Londoni linnapea kogus hääletusel 92 153 häält, edestades konkureerivat kandidaati Jeremy Hunti, kes kogus 46 156 häält. Ehkki reaktsioonid kogu riigis on olnud erinevad, on Johnsoni ametissenimetamine avanud huvitavaid kauplemisvõimalusi Suurbritannia turgudel.

Käesolevas artiklis vaatleme uue peaministri poliitikat, turgude reaktsioone ja võimalikke tulevasi kauplemisvõimalusi Suurbritannia turgudel.

Boris Johnson, Brüssel ja Brexit

Energilises võidukõnes lubas Johnson "Brexiti teoks teha, riiki taasühendada ja Jeremy Corbynit lüüa". Ehkki eesseissev väljakutse Briti peaministri jaoks on keeruline, oli tema toon optimistlik, mis siiski ei aidanud Suurbritannia turgude kohal hõljuvaid murepilvi leevendada.

Brexit on peaministri suurim probleem ja ta on lubanud 31. oktoobriks Brexit teoks teha, leppega või mitte. Brüsseli ametnikud on aga juba teatanud, et nad ei aktsepteeri tema eelkäija Theresa May väljaastumislepingu muudatusettepanekuid.

Veelgi enam väljakutset lisavad mitmed kabinetiliikmed, kes Johnsoni võidust kuuldes astusid oma ametist tagasi ning mõned kõrgemad ministrid, kes juhivad leppeta Brexiti vastupanuliikumist. Samuti on oht, et opositsiooniliider Jeremy Corbyn leiboristide parteist kutsub üles umbusaldushääletuse, mis võib kaasa tuua uue üldvalimiste rahvahääletuse. Ebakindlus püsib.

Olulisemad kuupäevad

  • 24. august - G7 riikide juhtide kohtumine. Kuigi Johnson külastab suvekuudel Euroopa pealinnu, et suhelda kaasliidritega eeskätt Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Iirimaalt, võib kriis tekkida G7 kohtumisel Edela-Prantsusmaal, kus teistel Euroopa juhtidel tekib uuest Suurbritannia peaministrist täpsem arusaam.
  • 3. september - uus parlamendiistung. Parlament tuleb kokku uue istungjärgu alguseks, mis võib kujuneda ajalooliseks. Kui Johnsoni läbirääkimised EL-i liidritega ebaõnnestuvad, püüavad leppega Brexitit pooldavad ministrid leida võimalusi peaministri peatamiseks, kui ta kavatseb tõepoolest 31. oktoobril Euroopa Liidust lahkuda.
  • 29. september - Konservatiivse Partei konverents. See on aeg, kui peaminister saab oma nägemust Suurbritannia tuleviku kohta täpsemalt tutvustada. Samuti jälgivad kõik ministrid, kas Johnson hakkab Brexiti suhtes leebemaks muutuma, nagu tema eelkäija Theresa May, kui selgus, et leppeni jõudmine on keeruline. Johnsoni karmid toetajad, näiteks Jacob Rees-Mogg, loodavad teda näha oma lubadust täitmas.
  • 17. - 18. oktoober - Euroopa Liidu tippkohtumine. See on viimane kavandatud Euroopa Liidu juhtide kogunemine enne Suurbritannia kavandatud lahkumiskuupäeva 31. oktoobril. Kui peaministril ei ole õnnestunud Brüsseliga kokkuleppele jõuda ja kui parlament on leidnud viisi, kuidas leppeta Brexit takistada, siis võib Johnson olla sunnitud taotlema praeguse tähtaja pikendamist. ELi juhid on juba teatanud, et ajapikendust ei lubata, kui selleks ei ole mõjuvaid põhjuseid, näiteks üldvalimised või teine rahvahääletus.
  • 31. oktoober - Brexiti tähtpäev.

Mis juhtub GBP/USD valuutapaariga?

Uue peaministri väljakuulutamisel tõusis GBP/USD vahetuskurss enne päeva lõppu korraks kõrgemale. Valuutapaar on juba pikemat aega langustrendis, nagu näeme allolevalt graafikult:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5, GBPUSD, kuugraafik - andmevahemik: 1.11.2003 - 23.07.2019, väljavõte 23.07.2019 kell 21:28 BST. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevaste tulemuste ennustamiseks.

Järgmiste kuude jooksul pööravad kauplejad tähelepanu nii uue peaministri väljaütlemistele kui ka Brüsseli reaktsioonidele. Kui sarnane ummikseis jääb kestma, võivad kauplejad ja investorid muretsema hakata, et Suurbritannia väljub EList leppeta, mis ilmselt avaldaks lühiajalist negatiivset mõju Briti naelale. Kauplejad võivad jälgima hakata mitmete aastate toetustaset 1,1926, mis võib olla lühikeste tehingute hinnasihiks, nagu näitab sinine horisontaaljoon:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5, GBPUSD, kuugraafik - andmevahemik: 1.11.2003 - 23.07.2019, väljavõte 23.07.2019 kell 21:28 BST. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevaste tulemuste ennustamiseks.

Lühiajaliste tehingute jaoks võib vaadata ka lühemaid ajaperioode, näiteks päevagraafikut, et saada aimu turu trendi ja võimalike kauplemisvõimaluste kohta. Vaatame GBP/USD päevagraafikut:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5, GBPUSD, päevagraafik - andmevahemik: 30.11.2018 - 23.07.2019, väljavõte 23.07.2019 kell 21:38 BST. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevaste tulemuste ennustamiseks.

GBP/USD päevagraafikul näitab sinine joon hinna 20-päeva libisevat keskmist. On selge, et turgu on kontrollinud müüjad, kuna hind on jäänud libisevast keskmisest allapoole. Mõned kauplejad kasutavad seda indikaatorit võimalike pöördumispunktide ja kauplemisvõimaluste tuvastamiseks.

Turgude reaktsioon Boris Johnsonile on tagasihoidlik ja see võib tähendada, et UK turud on mistahes olulistele muutustele või nende puudumistele väga tundlikud. See võib tähendada, et tulekul on suured valuutakõikumised ja riskijuhtimine on sel juhul väga oluline. Kuidas kavatsete kaubelda?

Kas teadsite, et MetaTrader 5 platvormil saate kaubelda mitmete erinevate varaklassidega? Juurdepääs on ka suurepärastele graafikute koostamise võimalustele, tasuta reaalajas uudistele ja analüüsidele, parimatele saadaolevatele kauplemistööriistadele ja palju muud! MetaTrader 5 allalaadimiseks klikkige allolevale bännerile. See on TASUTA!


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, hinnangute, prognooside, ennustuste, turuülevaadete, nädala prognooside ning mistahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

1. See on turunduskommunikatsioon. Sisu avaldatakse ainult informatiivsel eesmärgil ja seda ei saa mingil juhul tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena. See ei ole koostatud kooskõlas investeerimisuuringute sõltumatuse edendamiseks kavandatud juriidiliste nõuetega ning selle suhtes ei kohaldata enne investeerimisuuringute levitamist mingisugust ärikeeldu.

2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.

3. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.

4. Anaüüsi on koostanud isiklike hinnangute põhjal sõltumatu analüütik, vabakutseline kaasautor Jitan Solanki (edaspidi "Autor").

5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.

6. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.

7. Võimendatud tooted (sealhulgas hinnavahelepingud), on spekulatiivse iseloomuga ning võivad kaasa tuua nii kahju kui kasu. Enne kauplemise alustamist palume teha kindlaks, et mõistate täielikult kaasnevaid riske.

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.