​Brexit 2019: unikaalne kauplemisvõimalus

Jaanuar 25, 2019 19:46

15. jaanuaril sai Suurbritannia peaministri Theresa May Brexiti lepe suure hävingu, mis on seniajani ajaloo suurim Briti peaministri lüüasaamine parlamendis. Selline sündmuste kulg on järsult suurendanud volatiilsust ja Suurbritannia liidust lahkumise ebakindlust, mis on kavandatud 29. märtsiks.

Selline olukord pakub kogenud kauplejatele unikaalseid kauplemisvõimalusi.

Toome teieni põhilised sündmused, mida te peate teadma, mis võib sel aastal Brexitiga juhtuda ja tutvustame mõndasid lühiajalisi ja pikaajalisi kauplemisstrateegiaid, mille võite kasutusele võtta oma "Brexiti kauplemisplaanis".

Mis on Brexiti plaan B?

Kuigi Theresa May võis parlamendis kogeda alandavat lüüasaamist, võitis ta päev hiljem umbusaldushääletuse. Nüüd on tema ülesandeks oma parteile ja parlamendile tutvustada paremat lahendust - Brexit plaan B - enne järgmist Brexiti hääletust parlamendi alamkoja poolt, mis on plaanitud 29. jaanuariks.

Kuigi Brexiti plaan B üksikasjad on veel üsna üldjoonelised, võib hääletuse tulemus käivitada rea enneolematuid sündmusi ja suuri kauplemisvõimalusi, millest tuleb allpool juttu.

Brexit 2019: võimalikud tulemused

  • Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust 29. märtsil ilma leppeta.
  • Teine hääletus parlamendis: pärast esimese Brexiti hääletuse kaotamist võib Theresa May lepet muuta ja esitada teistkordseks hääletamiseks.
  • Uus rahvahääletus: see nõuaks 50. artikli pikendamist (Euroopa Liidu lepingus sätestatud õigus, mis algatab liikmesriigi väljaastumist Euroopa Liidust), kuna hääletust ei saaks korraldada enne 29. märtsi. Vastavalt Briti rahva seas läbiviidud küsitlusele oleksid vastajad nõus pigem jääma Euroopa Liitu kui nõustuma Theresa May praeguse Brexiti leppe tingimustega.
  • Üldvalimised: Theresa May võiks otsustada, et parim viis oma lepe läbi suruda on varajaste üldvalimiste korraldamine, nagu ta tegi ka 2017. aastal, võites opositsiooniparteisid. Opositsiooni juht Jeremy Corbyn eelistab seda teed, kuid see nõuaks ⅔ parlamendiliikmete toetust.
  • Järjekordne umbusaldushääletus: Corbyni partei võib igal ajal uue umbusaldushääletuse algatada. Kui May võidab uuesti, siis ta jätkab oma plaanide läbisurumisega. Kui aga praegune valitsus ei suuda usaldust võita, korraldatakse varajased üldvalimised.
  • Põhjalikud läbirääkimised Euroopa Liiduga: selle asemel, et läbi viia väikeseid arutelusid leppe osas, võib Theresa May nõuda põhjalikke uusi läbirääkimisi Euroopa Liidu juhtidega. Samas peaksid EU juhid olema nõus uuesti läbirääkimiste laua taha istuma.
  • Parlament haarab kontrolli: mõned ministrid on soovitanud kasutada lähenevaid Brexiti-arutelusid selleks, et vastu võtta muudatusettepanek, et võimaldada rohkem aega uue Brexiti seaduseelnõu arutamiseks. Konservatiivse parlamendiliikme Nick Boles'i esitatud seaduseelnõu tähendaks, et kui veebruari lõpuks ei ole Brexiti kokkulepet heaks kiidetud, peaks peaminister taotlema artikli 50 pikendamist.

Kuigi ei ole veel selge, millise suuna Suurbritannia võtab, pakuvad teatud turud juba praegu kauplejatele huvitavaid lühi-ja pikaajalisi kauplemisvõimalusi.

Lühiajalised Brexiti kauplemisstrateegiad

Enne Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumist 29. märtsil võivad kauplejad oodata turgudel suurt volatiilsust, kuna turgudel tegutsejad püüavad ette valmistuda eelpoolmainitud Brexiti võimalikeks tulemusteks. Praegune olukord Brexitiga pakub Briti naelaga kauplemiseks lühiajalist kauplemisstrateegiat. Isegi laialdselt kaubeldava valuutapaari GBPUSD 12-kuu graafik näitab suuri hinnakõikumisi.

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition GBPUSD, nädalagraafik - Andmevahemik: 12.05.2015 - 20.01.2019. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise või tulemuste ennustamiseks.

Kauplejatele pakkus kõige rohkem põnevust see, et peale May viimast lüüasaamist hüppas GBPUSD hind lakke. Miks see oluline on? Aga sellepärast, et kauplejad panustavad nüüd artikli 50 pikendamisele (mis lükkab edasi Suurbritannia väljumise EL-ist), sujuvamale Brexitile ja faktile, et enamik Suurbritannia seadusandjaid hakkavad nüüd võimalikule leppeta Brexiti stsenaariumile vastu.

Viimane päevasisene GBPUSD graafik näitab seda kinnitavat - kuigi lühiajalist - sentimenti päris selgelt:

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition GBPUSD, H1 - Andmevahemik: 26.12.2018 - 20.01.2019. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise või tulemuste ennustamiseks.

Ülaltoodud GBPUSD tunnigraafik näitab selget kauplemiskanalit kahe paralleeljoone - toetus-ja vastupanutaseme - vahel (jämedad sinised jooned). Lühiajalised kauplejad otsivad võimalusi kauplemiseks nende tasemete vahel, kasutades kauplemisindikaatoreid ja hinnamustrite analüüsimist, et leida sobiv aeg tehingusse sisenemiseks ja parim viis riskide maandamiseks.

Kuidas lühiajaliselt kaubelda?

Võimalus nr. 1: Ilmselt hoiavad kauplejad GBPUSD hinda selles kauplemiskanalis nii kaua, kuni ebakindlus säilib. See võib pakkuda uusi kauplemisvõimalusi lühiajalistele kauplejatele: osta ja müüa nii kaua, kuni hind püsib selles kauplemisvahemikus.

Võimalus nr. 2: Nendest tasemetest väljamurdmine oluliste Brexiti uudiste najal võib kaasa tuua plahvatusliku suunamuutuse, mis võib kesta mõnda aega. Lühiajalised kauplejad võivad proovida ette näha nendest tasemetest väljamurdumist - kas üles või alla - ja positsioneerida end suureks liikumiseks juba varakult.

Võimalus nr. 3: Ärge tehke midagi. Mõned kauplejad ootavad olukorda rohkem selgust, enne kui võtavad vastu ostu- või müügiotsuse.

Kauplemine tähendab ka oma riskitaluvuse tundmist. Tasakaal peitub tehingu jaoks ettenähtud piisava riskikapitali olemasolus, kuid mitte sedavõrd suures koguses, et järjestikused kahjumiga lõppenud tehingud teid turult minema pühivad.

Pikaajalised Brexiti kauplemisstrateegiad

Suurbriannia varade langenud hinnad on hakanud köitma pikaajaliste kauplejate tähelepanu, sealhulgas riskifondijuht Colin Mortonit Franklin UK Equity Income Fundist. "Kui te end eelnevalt ei positsioneeri ja selgub, et Brexiti lepe ei olegi nii halb, kui arvati, tõusevad kodumaised aktsiad nii kiiresti, et teil tekib raskusi nende ostmisega".

Ehk on see hindade tõus juba alanud?

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition FTSE 100, nädalagraafik - Andmevahemik: 29.05.2005 - 20.01.2019. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise või tulemuste ennustamiseks.

Ülatoodud 14-aasta FTSE 100 CFD graafik näitab, et alates 2008. aasta majanduslanguse lõppemisest on Suurbritannia aktsiaturul läinud küllalki hästi, isegi hinnakõikumised on olnud üsna suured.

Kõige huvitavam fakt võib olla aga see, et FTSE 100 CFD-ga - aktsiaindeks, mis arvestab Londoni börsil noteeritud 100 suurima ettevõtte aktsia hinda - kaubeldakse ajaloolisel toetustasemel, mida tehnilised kauplejad nimetavad trendijooneks (graafikul märgitud jämeda sinise joonega).

Kuidas pikaajaliselt kaubelda?

Võimalus nr. 1: Kauplejad võivad kasutada FTSE 100 CFD pikaajalist trendijoont hüppelauana edasiseks tõusuks ja kasutada kauplemisindikaatoreid - näiteks libisevaid keskmisi - uute kauplemisvõimaluste leidmiseks ja hoidmiseks järgmiste tõusudeni.

Võimalus nr. 2: Mõned kauplejad võivad püüda tuvastada üksikuid aktsiaid, mis võivad Brexiti uudiste valguses kõrgemale või madalamale liikuda. Näiteks võivad kaupleajd kaubelda suurimate Suurbritannia ettevõtete aktsiatega nagu EasyJet, Unilever või Barclays Bank.

Võimalus nr. 3: Ärge tehke midagi. Mõned kauplejad ootavad olukorda rohkem selgust, enne kui võtavad vastu ostu- või müügiotsuse.

Järeldus

Brexiti plaan B võimalikud tagajärjed on endiselt ebakindlad. Kuigi julge hundi rind on rasvane, on mõistlik riskide minimeerimiseks kasutada kauplemist toetavaid tööriistu - stop-loss tehingukorraldusi ja volatiilsuskaitse seadistusi.

Brexit 2019 pakub nii lühi- kui pikaajalisi kauplemisvõimalusi. Kuidas teie kavatsete kaubelda?

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.



Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.