BTC/USD vs. ETH/USD: Kumb on parem instrument kauplemiseks?

Jaanuar 10, 2018 17:05

Krüptovaluutade turg pärineb aastast 2009, kui sai alguse projekt, millel nimeks "Bitcoin" ja mis käivitas täiesti uue finantskontseptsiooni. Sellest ajast alates, on paljud uued turule tulijad järginud Bitcoini kui liidrit. Mõned tuntuimad nendest on Litecoin, Ripple ja Ether.

Järjepidevalt kasvav krüptuvaluutade arv võib tekitada segadust kauplejate seas ning sellest tulenevalt koostasime artikli, et võrrelda krüptovaluutade CFD-sid Bitcoin/USA dollar ja Ethereum/USA dollar ning leida vastus küsimusele: kumb antud paaridest on parem instrument kauplemiseks?

Enne, kui liigume edasi artikli peamise teemani, sooviksime täpsustada: kas olete juba proovinud MetaTrader 4 või MetaTrader 5 Supreme Edition lisarakendust? Meie unikaalne rakendus on mõeldud MetaTrader kauplemisplatvormidele võimaldades kasutada enam kui 60 erinevat funktsiooni ja indikaatorit, mis aitavad viia Bitcoini ja Etheri CFD-dega kauplemise uuele tasemele. Uurige lähemalt ja laadige rakendus tasuta alla juba täna!

Nüüd aga naaseme meie peamise küsimusi juurde...Järgnevalt pöörame tähelepanu 5-le tegurile, mis aitavad leida vastust küsimusele - millise instrumendiga on parem kaubelda, kas BTC/USD-ga või ETH/USD-ga?

Tegur 1: pikaajaline hinnapotensiaal

Bitcoini (BTC) hinnaliikumine kogu 2017. aasta vältel muudab ta volatiilsuse poolest väga tugevaks instrumendiks, kuna Bitcoin`i hinnatõus USA dollari suhtes (BTC/USD) toimus peaaegu lakkamatult:

  • Bitcoini 2017. aasta madalaim lähtepunkt oli $740.
  • Bitcoini 2017. aasta kõrgeim hind oli ligikaudu $19,000.

See võib tulla teile üllatusena, kuid Eeteri hinnaliikumised läbisid sarnase teekonna USD suhtes. ETH/USD hind 1. jaanuaril 2017 oli ligikaudu $7.65 ja on sellest peale tõusnud märgatavalt hinnani $1,200.

Kumb on parem? See sõltub, kuidas vaadata:

  • Absoluutarvestuses oli hinnavahelepingu BTC/USD hinnaliikuvus suurem aastal 2017, kuna hind tõusis enam kui $14,000, samal ajal kui hinnavahelepingu ETH/USD hind tõusis ligikaudu $490.
  • Protsentuaalselt tõusis krüptovaluutapaari ETH/USD hind enam, kuna see kasvas enam kui 150 korda (võrreldes BTC/USD-ga, mis kasvas 25 korda).

Kes saab olema võitja aastal 2018? Seda on väga raske ütelda, kuid Bitcoini liidriroll (vaata tegurit 2) võib jätkuda ning tõusta hinnatasemeni $25, 000, $50, 000 või isegi $100, 000, mis ei ole enam lihtsalt fantaasia. Kõrgeim Bitcoini hinnatase ei ole veel kivisse raiutud.

Antud vaatenurgast vaadates tundub, et Bitcoin on favoriit - eriti, kui võtta arvesse tema jätkuvat hinnatõusu ja trendi. Seal on näha väga selget erinevust, kui võrrelda seda Etheriga, millel on samuti olnud hinnatõuse siin ja seal, kuid mitte nii nagu Bitcoinil.

Kokkuvõtvalt võib ütelda, et mõlemad instrumendid on läbinud hinnatõuse ja tuleb olla tähelepanelik, kuna alati kaasneb tururisk, kus hinnad tulenevalt finantsuudistest langevad.

Allpool näete 2017. aasta teise poolaasta diagrammi Bitcoini hinnast USD suhtes (BTC/USD).


Pilt: BTC/USD MT4 päevagraafik alates 6. juunist kuni 7. detsembrini 2017.

Tegur 2: Liidriroll

Bitcoin on maailmas enim tuntud krüptovaluuta ja tundub, et puuduvad ka ohud selle positsiooni kaotamiseks. Seetõttu on suur tõenäosus, et Bitcoin hoiab seda kohta ka aastal 2018.

Liidrirolli eeliseks on see, et Bitcoin meelitab investoreid veelgi enam. Krüptovaluutad üleüldiselt, kuid eriti Bitcoin, on muutumas ahvatlevamaks aina suurematele investoritele, teiste seas institutsionaalsetele investoritele. Bitcoinil on tähelepanu saamiseks väga hea positsioon, kui ta on võimeline veelgi enamaks kui aastal 2017. Ether seevastu võib vähem tähelepanu pälvida, kuid seda saame näha.

Tegur 3: Krüptovaluutade erinevused

Igal krüptovaluutal on erinevad meetodid ja reeglid, mis käivad käsikäes nende loomise, levitamise ja kaitse/turvalisusega. Kasulik on teada iga krüptovaluuta eripära, olenemata sellest, kas tegemist on Bitcoini või Etheriga ja tunda end mugavalt antud parameetritega.

Kuidas Bitcoin töötab? Bitcoin pakub võimalust teha partnerite vahel kiireid, turvalisi ja madalate kuludega makseid ilma panga vahenduseta või keskse protsessorita. Saamaks rohkem teada sellest, kuidas Bitcoin töötab, soovitame tutvuda artikliga "Mis on Bitcoin?".

Kuidas Ether töötab? Kui Bitcoin kasutab plokiahela tehnoloogiat Bitcoini omanike üle arvestuse pidamiseks, siis Ether kasutab plokiahelat peaaegu mistahes detsentraliseeritud rakenduse käitamise platvormina: rakendused, mis töötavad täpselt nii, nagu programmeeritakse, ilma, et oleksid võimalikud seisakud, tsensuur, pettused või kolmandate osapoolte sekkumine.1 Kui soovite rohkem teada saada sellest, kuidas Ether töötab, soovitame tutvuda artikliga "Mis on Etherum?".

Nende kahe krüptovaluuta vahel on mitmeid olulisi erinevusi, siin on mõned neist:

  • Bitcoini pakkumine on piiratud ja maksimaalne kogus fikseeritud 21 miljoniga. Etheri pakkumine kasvab seevastu igal aastal, mida järjepidevalt piiratakse.
  • 2009. aastal loodud Bitcoini plokiahela plokke luuakse iga 10 minuti järel, samal ajal, kui Etheri omi iga 14 sekundi järel 2.

Kaubelda just selle instrumendiga, mis teile meeldib, ei ole kohustuslik, kuid usk selle pikaajalisse potensiaali ja disaini võib muuta kauplemise lihtsamaks, et hoida tehinguid kauem avatuna ning saavutada suuremaid eesmärke. See konkreetne tegur on väga personaalne ja sõltub kauplejast endast.


Pilt: Bitcoin`i graafik, ETH/USD MT4 päevagraafik 26. maist kuni 7. detsembrini 2017

Tegur 4: Krüptovaluuta siseparameetrid

Hoides ennast kursis krüptovaluutade arenguga, annab samuti hea võimaluse saamaks ülevaadet eeldatavatest hinnamuutustest. Näiteks Bitcoin Cashi "tugev kahvel" (hard fork), mille tagajärjel Bitcoin`i plokiahel jagunes kaheks uueks plokiahelaks - Bitcoin ja Bitcoin Cash ahelaks. See jagunemine mõjutas ajutiselt Bitcoini hinda, millest tulenevalt tuleks edaspidi sellistel trendidel alati silm peal hoida.

Sellest vaatenurgast on Ether pisut stabiilsem kui Bitcoin. Igal juhul, see ei tule kahjuks, kui hoiate end kursis iga krüptovaluuta uusimate trendidega ja jälgite, milline nendest on vähem riskantsem ning pakub stabiilsemat kauplemisvõimalust. See võib muutuda igakuiselt, kuna trendid ja uuendused kipuvad toimuma väga kiirelt.

Tegur 5: Volatiilsus hinna kujunemisel

Kauplemine ei põhine vaid fundamentaalsetel teguritel (tegurid 2 ja 3) või pikaajalisel potensiaalil (tegur 1), see seisneb ka hinnakujunemisel ja krüptovaluuta volatiilsusel. See on oluline näiteks lühiajaliste tehingute tegemisel. Miks?

Aeglased hinnaliikumised ei paku huvitavaid võimalusi tehingu seadistamiseks, kuna on raske teenida kasumit, kui hind vaevu liigub. Volatiilsus on siinkohal võti, kuna annab võimaluse kauplejatele tehingute tegemiseks.

Samuti on oluline hinnakujunemine: oluline on jälgida Etheri ja Bitcoini graafikuid ning tutvuda instrumentide endiga. See kehtib eriti, kui jälgida lühiajalisi graafikuid, kus hindade kujunemine võib olla kiire ja ootamatu. Mõned instrumendid sobivad kauplejale ka tulenevalt kauplemisstrateegiast ning stiilist. Peaksite alati veenduma selles, et teate, kuidas kaubelda Bitcoini CFD-ga enne kui alustate kauplemist reaalse rahaga. Soovitame avada tasuta demokonto ja harjutada kauplemist reaalsetel turutingimustel virtuaalse rahaga.

Kokkuvõte

Kumma instrumendiga on parem kaubelda?

Kokkuvõtvalt võib ütelda, et mõlemaga! Nii Bitcoin kui Ether pakuvad mõlemad volatiilsust ning hinnaliikumist, mis annab võimaluse kauplemiseks. Kauplejad peaksid silma peal hoidma mõlemal krüptovaluutal, et näha, millise instrumendiga on sobivam tehingut teostada antud päeval, nädalal või kuul. Lemmik finantsinstrumendi valimine sõltub vaid teist endist. Katsetage mõlemaga kauplemist, et mõista, kumb on sobivam just teile.

Tänasel päeval on krüptovaluutad väga populaarsed, kuid hea uudis on see, et krüptovaluutad ei ole ainukesed finantsinstrumendid, millega teil on võimalik kaubelda. Admiral Markets võimaldab kauplemist ka valuutapaaride ja aktsiate-, aktsiaindeksite-, toorainete- ning võlakirjade CFD-dega.

Viited

1. Ethereum Project

2. The Economist

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.