Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Esimese nädala tulemused demokontol kaubeldes

September 21, 2017 18:02

09.09. 2017 demokonto kasutamise kogemust 2 päeva

Kuna reedel, 08.09.2017, sooritasin ostutehingu EUR/CAD valuutapaariga, mis ei osutunud positiivseks tehinguks ning eelnevalt teenitud kasumit olin kaotamas, otsustasin, et pean kõrvale võtma veel teisigi valuutapaare ja nendega tehinguid tegema.

Lähtusin strateegiast, et kui üks tehing toodab miinust, siis teistega peaksin seda miinust korvama. Tegin taaskord tehingud EUR/AUD-ga ja lisaks veel ka EUR/JPY-ga. Siinkohal tekkis ka täiendav küsimus, kas ühe ja sama valuutapaariga on võimalik teostada vastassuunalisi tehinguid?

Päeva lõpetasin positiivselt ning kõikide tehingute sulgemisel oli konto lõppjäägiks 1861 eurot.

Olgu öeldud, et hetkel ei ole ma läbinud veel ühtegi koolitust - ma ei oska kasutada indikaatoreid ega tunne hästi platvormi, samuti vajab strateegia väljakujundamist.

11.09.2017 demokonto kasutamise kogemust 3 päeva

Tegin taaskord mõned valuutatehingud, kuid seekord otsustasin jätta ühe tehingu avatuks pikemaks perioodiks, et näha, milliseks võivad tulemused kujuneda. Olin enda jaoks paika pannud, et kui tehing kogub miinust 500 eurot, siis kindlasti sulgen selle. Olles päeva jooksul tegelenud kõige muu, kui konto jälgimisega, siis õhtu lõpuks oli antud tehing kogunud miinust 900 eurot, mis oli ka kindel põhjus tehingu sulgemiseks. Seis kauplemiskontol 1594 eurot.

Kokku olen hetkel teinud 7 tehingut, millest üks osutus negatiivseks.

Tunnen, et vajan koolitust oma teadmiste täiendamiseks, sest minu otsused baseeruvad puhtalt sisetundel. Püüan end iseseisvalt kurssi viia ka koduleheküljel leitava juhendava infoga. Seni ei ole ma seda teinud (kuigi oleksin võinud sellest alustada) ja see oli ka teadlik otsus, sest soovisin näha, kui palju ma asjadest aru saan igasuguste täiendavate teadmisteta.

12.09.2017 demokonto kasutamise kogemust 4 päeva

Oma neljandal kauplemispäeval teostasin 8 tehingut, millest ühe jätsin pikemalt avatuks. Päev lõppes kasumiga ning kontol seisi lõppjääk 1803 eurot.

Katsetasin esimest korda ka Take-Profit tehingukorraldust, kuid kuna ma ei osanud hinnata automaattehingute hinnapiiri, olin need määranud liiga madalale ning teenitud kasumid jäid 20-30 euro vahemikku.

Tutvusin ka esmaspäevase veebikoolitusega, kus teostatakse turgude iganädalast ülevaadet ning reaalajas turuanlüüse nii fundamentaalset, tehnilist kui ka laineanalüüsi ja seda erinevate finantsinstrumentidega. Tunnistan ausalt - kohati ei saanud ma midagi aru! Sellest tulenevalt hakkasin ma koduleheküljel olevaid juhendeid uurima ning tänu millele hakkas turuanalüüs ka peas ilmet võtma. Lisaks avastasin enda jaoks Forex`i kalendri ning mõistsin, miks minu südamelähedased AUD tehingud esmaspäeval kiiva kiskusid. Sündmuste kalendril tasub kindlasti pilku peal hoida, sest see annab võimaluse olla kursis oluliste finantsuudistega, mis võivad tekitada hinnaliikumisi. Lisaks püüdsin endale selgeks teha, mida täpsemalt kujutavad endast tehingumahud ja kuidas lugeda küünalgraafikut.

13.09.2017 demokonto kasutamise kogemust 5 päeva

Hommikul seadistasin programmi tööle ning avastasin, et minu lahtine tehing oli endiselt miinuses. Samal ajal proovisin küünalgraafikuid seadistada ning katsetasin erinevaid vaateid - nädal/päev/tund. Lisaks seadistasin Bollingeri koridori.

Kuna minu hetkel avatud tehingud on miinuses, siis ruumi uute tehingute avamiseks ei ole. Graafikuid analüüsides tundub mul siiski olema lootust, et päeva lõpuks sulgen tehingud positiivselt.

Kauplemisel tekkis küsimus, kas ma saan tehinguid ka ootele panna? Kas on võimalik tehinguid ette valmistada ning kui sobiv hind käes, siis tehing teostu vastavalt seadistusele automaatselt? Võtsin ühendust enda personaalse kliendihalduriga ning sain oma küsimusele kinnitava vastuse. Kui ei soovi teha tehingut kohe, vaid soovid, et tehing avaneks mõnel muul kindlal hinnatasemel, tuleks kasutada ootel orderit ehk pending orderit. Lihtsamalt öeldes tuleks kõigepealt avada tavaline orderi aken ning "Type" väljal valida "Market Execution" asemel "Pending order". Seejärel on valikus 4 erinevat pending orderi tüüpi - Buy Stop, Buy Limit, Sell Stop, Sell Limit. Kui soovid avada mingilt hinnalt ostutehing ehk prognoosida sealt edasist hinnatõusu, tuleks kasutada kindlasti Buy tüüpi orderit - kas siis Buy Limit või Buy Stop. Vahe seisneb neil selles, et Buy Limit orderit saab sisestada ainult hetkehinnast madalamale (soovid, et avaks tehingu kusagilt hetkehinnast madalamalt) ja Buy Limit orderit saab sisestada ainult hetkehinnast kõrgemale (soovid, et avaks ostutehingu kusagilt kõrgemalt hinnalt). Kui need omavahel sassi ajada ei juhtu ka midagi hullu, ütleb lihtsalt et vigane order:) Oluline on aga mitte sassi ajada Sell ja Buy ordereid, kuna Sell tüüpi orderid avavad sisestatud tasemelt müügitehingu (ehk prognoosivad sellest alates edasist hinnalangust).

Update - esimene miinuses tehing, mis eile avatuks jäi, sulgus Take - Profit`iga. Oli õige otsus jätta tehing avatuks. Lõpetasin päeva 6 positiivse tehinguga ning kontoseisuga 2223 eurot.

14.09.2017 demokonto kasutamise kogemust 6 päeva

Nii nagu eelnevatel päevadel, olen jätkuvalt teostanud tehinguid samade valuutapaaridega. Otsustasin, et ei hakka kiirustama uute instrumentide katsetamisega, vaid pigem kogun väikseid kasumeid ja kasvatan enda kauplemiskogemust. Kuna minu kauplemiseks mõeldud aeg on limiteeritud, siis hetkel ma pikaajaliselt tehinguid avatuna ei hoia. Olen arvuti taga umbes kella kümne paiku hommikul ja kella kahe paiku päeval. Ajavahemikul 14.00-16.00 tundub turg olema eriti aktiivne ning need mõned korrad, kui olen juhtunud arvuti taha õhtuti kella 21.00-22.00 ajal, on turu tempo hoopis vastupidine. Minu kondikava on selline, et püüan tehinguid teha päeva lõikes, mis tähendab, et järgmisesse või ülejärgmisesse päeva ma tehinguid avatuks väga tihti ei jäta. Mulle meeldib, et valuutaturg on aktiivne ja ma näen pidevat liikumist ning arengut.

Palusin enda abikaasal välja printida täiendavaid materjale seoses küünalgraafikutega kauplemisega ning lisaks laadisin Admiral Markets`i koduleheküljelt alla e-raamatu "Eduka kauplemise 10 kuldreeglit".

Viimastel päevadel olen graafikute analüüsimist alustanud pikemate trendide jälgimisest ning seejärel järjest lühemat. Tehinguid olen teostanud päevaliikumiste graafikute järgi - jälgin küünalde sabasid ja kehi. Kindlasti pean rohkem harjutama küünalgraafikutega seonduvate mustrite tuvastamist.

Leidsin ülesse ka võimaluse, kuidas muuta avatud tehinguid. Lisasin ööseks avatuks jäetud tehingutele Take - Profit tehingukorraldused, kuid Stop - Lossi jätsin seadistamata, kuna tagatist kontol peaks piisama.

Päeva saak - 8 tehingut, millest 6 sulgesin ning konto hetkeseis 2436 eurot.

15.09.2017 demokonto kasutamise kogemust 7 päeva

Eilseks ööks avatuks jäetud tehingud sulgusid Take - Profit`iga. Tänane hommik algas mitme uudisega - järjekordne rakett lendas üle Jaapani ja Londonis toimus plahvatus. Tõenäoliselt mõjutavad antud sündmused ka hinnaliikumisi. Olen avanud mõned tehingud JPY-ga, mis on antud hetkel suurelt miinuses. Leian, et kaotust ei ole vaja veel vastu võtta, küünla saba järgi võiks eeldada, et mingi hetk hinnatõusuralli pidurdub ja olen seadistanud ootel tehinguid panustamaks hinnalangusele.

Päeva ja nädala lõppseis: 9 tehingut, millest üks on jäetud avatuks ning konto hetkeseis 3266 eurot.

Kokkuvõtvalt võib ütelda, et arvestades nädalast iseseisvat kauplemist, olen iga päev hakanud järjest rohkem kõigest aru saama. Hetkel plaanin jätkuvalt tehinguid teostada päevalõikes ja korjata pisikesi kasumeid, et oleks ruumi ka valesti tehtud otsuste jaoks. Tajun üsna selgelt, et kauplemine võib kergelt hasarti viia, kuna tegemist on ju siiski rahaga riskimisega. Samas usun, et kui säilitada kainet meelt, mitte üleliia riskida, siis on võimalik tekitada endale päris korralik lisasissetulek, tehes päevas vaid mõned tehingud. Lisaks tunnen, et ma ei taju veel, mida tähendab tehingumaht. Sellele küsimusele olen aga kindlasti vastust saamas, sest juba 18.09.2017 lähen esimesele koolitusele, mida ootan suure huviga.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.