USA ja Hiina kaubanduslahing - kauplemine G20 tippkohtumise lähenedes

November 26, 2018 19:19

30. november 2018 on kuupäev, mil G20 kohtumine toimub esimest korda Lõuna-Ameerikas, Argentiinas. See on ka päev, kui USA president Donald Trump ja Hiina president Xi Jinping kohtuvad õhtusöögi ajal, et arutada äriasju. USA ja Hiina lahingu tulemus võib turge oluliselt mõjutada, nagu allpool kirjeldame.

Mis on G20 ja miks see oluline on

G20 koosneb maailma suurimate tööstuste ja kiiremini arenevate majandusega riikidest. 85% kogu maailma rahast kuulub G20 riikidele. Selle aasta tippkohtumisele Argentiinas tuleb kohale ligi 20 000 valitsuste esindajat, selleks et osaleda enam kui 60-l koosolekul. Nendel kohtumistel tehakse kokkuleppeid, mis pälvivad kogu maailma kauplejate ja investorite tähelepanu.

Kõige enam huvi äratab aga Donald Trumpi ja Xi Jingpingi kohtumine. Viimati kohtusid nad aasta tagasi ja sellest ajast saati on nii mõndagi toimunud:

  • USA kehtestas Hiina kaupadele tariifid 250 miljardi dollari ulatuses
  • Hiina vastas omakorda USA kaupadele tariifide kehtestamisega 110 miljardi dollari ulatuses ja ähvardas kehtestada muid meetmeid, mis mõjutavad Ameerika ettevõtteid Hiinas
  • S&P 500 indeks kukkus ligi 11%
  • Nasdaq 100 indeks kukkus enam kui 14%
  • Hiina avaldas halvima SKP näitaja alates 2009. aastast

Selliste tulemuste puhul ei ole üllatav, et Trump soovib Hiina presidendi Xi Jinping G20 tippkohtumisel Argentiinas kokkuleppele jõuda. Ta olevat USA ametnikele juba andnud juhised potentsiaalsete tingimuste koostamiseks.

Kauplejate jaoks on peamine küsimus see, kuidas hakkavad turud käituma kaubanduskokkuleppe saavutamisel või mitte saavutamisel. Kauplemine tähendab siiski plaani olemasolu erinevate stsenaariumite jaoks. Praegusel juhul on hea vaadata, mis on varasemalt toimunud taoliste oluliste sündmuste järgselt, kuna korduv muster võib aidata langetada kauplemisotsuseid.

Kuidas turg võib reageerida G20 tulemustele?

Kuigi on veel liiga vara öelda, millised tulemused võivad olla G20 tippkohtumisel, on kaks võimalust, millele kauplejad võivad keskenduda: USA ja Hiina kaubandustariifide lõpule või tariifide laienemisele.

Viimane ja kolmas tariifide kehtestamine algas 24. septembril 2018. USA kehtestas 200 miljardi dollari väärtuses tariife Hiina kaupadele, mille peale Hiina vastas 60 miljardi dollari väärtuses tariifidega USA kaupadele. Kuidas turg reageeris? Vaatame.

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition SP500, päevagraafik - Andmevahemik: 06.07.2018 - 12.11.2018 - väljavõte 12.11.2018 kell 16:17 GMT

Kollane kast tähistab kolmandate tariifide kehtestamise perioodi. Nädal aega hiljem tabas turgu krahh, mida väljendab graafikul sinine kast. Kui G20 tippkohtumisel kokkulepet ei saavutata, võib järgneda sarnane stsenaarium.

Mis juhtub kokkuleppele jõudmise korral? Vaatame turu reageeringut peale seda, kui Trump kuulutas 2. novembril, et ta soovib G20 tippkohtumisel Xi Jinpingiga kokkuleppele jõuda.

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition SP500, päevagraafik - Andmevahemik: 11.09.2018 - 12.11.2018 - väljavõte 12.11.2018 kell 16:23 GMT

Kollane kast tähistab Trumpi väljaütlemise kuupäeval ja sinine kast näitab sellele järgnenud turu reageeringut. Tundus, et turgudele meeldis potentsiaalse kokkuleppe saavutamise mõte. Kui G20 kohtumisel saavutatakse kokkulepe, võib järgneda sarnane muster.

Loomulikult oli oktoobrikuu liikumine alla palju suurem, kui liikumine üles novembris, mis vihjab kauplejate ettevaatlikkusele. Mis iganes ka juhtub, on kõigi tähelepanu suunatud sellele turusündmusele.

Kuidas kaubelda turusündmuste ajal

Turusündmused nagu G20 tippkohtumine, tähendavad kauplejatele unikaalset kauplemisvõimalust tänu võimalikule suuremale volatiilsusele. Kui kaalute taoliste turusündmuste ajal kauplemist, harjutage kindlasti demokontol, et saaksite oma kauplemisstrateegiaid või -ideid testida riskivabas kauplemiskeskkonnas.

Kui te olete saavutanud enesekindluse ja paika pannud oma kauplemisplaani, võite üle minna reaalsel kauplemiskontol kauplemisele ülemaailmsetel turgudel. Kuna kauplemine tähendab nii võite kui kaotusi, siis rakendage kindlasti riskijuhtimise põhimõtteid, et volatiilsetes turutingimustes end kaitsta.

See materjal ei sisalda ega seda ei tohiks tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena ega finantsinstrumentidega tehtavate tehingute pakkumisena. Juhime tähelepanu, et see kauplemisanalüüs ei ole usaldusväärne näitaja mistahes praegusele või tulevasele turukäitumisele, kuna asjaolud võivad aja jooksul muutuda. Enne investeerimisotsuste tegemist soovitame pidada nõu sõltumatu finantsnõustajaga ning teadvustada endale täielikult kauplemisel kaasnevaid riske.

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.