Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Heleni esimene päev 1000 € reaalsel kontol

November 03, 2017 17:34

26.10.2017 reaalsel kauplemiskontol kauplemise 1. päev

Täna on siis see päev, kui alustan päris rahaga kauplemist. Ausalt öeldes, mingisuguseid erilisi tundeid ei olegi veel. Hendrik - minu kliendihaldur Admiral Markets`is, saatis kontoandmed seega alustasin kauplemist lõuna paiku. Väike viperus tekkis kontole sisselogimisega, kuid selle sain lahendatud. Nimelt logisin kontole sisse, kuid platvorm ei näidanud ühtegi graafikut. Ees oli kiri "waiting for update"! Ootasin 10 minutit ja siis pöördusin Hendriku poole. Nägin, et olen sisse logitud, kuid midagi ei toimunud. Lahendus seisnes lõpuks kõigi graafikute sulgemises. Tegelikult päris kahju, sest mul oli graafikutel palju märkmeid ja eeltöö juba tehtud. Võibolla oleks saanud need ka demokontol kuidagi salvestada ja hiljem avada reaalkontol, kuid minu teadmised selles osas on jällegi puudulikud. Niisiis alustan puhta lehe pealt, alustades 1000 euroga konto peal. Samas võibolla ongi hea.

Võimendus 1:100. Natuke häirib mõte, et võimendus 5 korda väiksem kui demokontol, aga eks kirjutan lähemalt, kuidas mulle asjad tunduvad, kui olen juba tehinguid teinud.

Peale lõunat tegin esimesed tehingud katsetades erinevaid valuutapaare. Palju tehinguid sai teostatud EUR/USD paariga, lisaks tehingud jeeni, nafta ja kullaga. Viimased neist sulgesin üsna kiirelt. Imelik asi tekkis, kui demokontol ma ei olnud varem spreadi tähele pannud ja graafikul olev tehingu joon ja tabelis olevad tehingud tundusid sünkroonis olevat. Siis nüüd oli selgelt näha, et nt kulla tehinguga, näitab tabel, et tehing on negatiivne, kuid graafiku järgi peaks positiivne olema. Lisaks pean oma kauplemisplaani ümber mängima. Plaanisin tehinguid teha 0.1 lotiga, kuid kuna mul on kasutada viis korda väiksem võimendus, siis ma ei saa sellise tehingumahuga palju tehinguid korraga käigus hoida, pole piisavalt tagatist lihtsalt. See olukord lõi mind igatahes rütmist välja.

Plaanisin eurot mõjutavat uudiste ajal ka kaubelda. Tegin tehinguid ja need olid küll positiivsed, aga edukaks kauplemiseks ma seda siiski ei pea. Palju segavaid faktoreid oli ümberringi. Otse välja öeldes - jonnivad lapsed. Kokku hinnanguliselt kuskil 40 tehingut. Esimese päevaga ei ole veel head rütmi sees ja päev lõppes 15 eurose kasumiga.

27.10.2017 reaalsel kauplemiskontol kauplemise 2. päev

Eilne EUR/USD valuutapaariga kauplemise käigus jäi mul mitu avatud tehingut, kus panustasin hinna tõusule. Uudise ajal kauplesin küll Sell tehingutega, kuid paari pika langeva küünla lõpus tegin ikka ostutehingu ka. Ootan nii öelda tagasitõmmet, aga seda ei ole veel tulnud. Tunnigraafikul on minu meelest haamri küünal ja ma ei tea, kaua nüüd see langus kestab. Arvan ikkagi, et graafik hakkab üles liikuma, kuid äkki pean siiski ühe tehingu sulgema kahjumiga, et oleks veidi rohkem ruumi languse üleelamiseks. See väike võimendus häirib mind ikkagi. Saan aru, et see on tegelikult riskide maandamiseks ja et ma üleliia ei rapsiks. Oleksin pidanud juba demokontol sama võimendusega kauplema, siis ehk oleks üleminek veidi sujuvam olnud. Kuna ma aga ei taha 0.01 lotiste tehingutega eriti kaubelda, siis mul ei ole hetkel palju vahendeid ka teisi instrumente kaubelda.

Kontol 1013 EUR. Kõik 5 tehingut EUR/USD-ga jäävad avatuks.

30.10.2017 reaalsel kauplemiskontol kauplemise 3. päev

Nädalavahetusel haigestus mu noorim laps ja veetsin täna pool päeva lastehaiglas. Ei suuda selle kõrvalt mõttega asja juures olla. Õhtul küll tegin mõned tehingud, kuid kuna ise ei ole emotsionaalselt kohal, ei ole võimalik niimoodi kaubelda. Tegin mõned tehingud ja loobusin. 6 eurot kahjumit oli piisav selleks, et aru saada - vägisi pole mõtet kaubelda.

Kontol 1007 EUR, tehingud EUR/USD-ga endiselt avatud.

31.10.2017 reaalsel kauplemiskontol kauplemise 4. päev

Laps endiselt haige, kuid juba paraneb ja natuke sain aega kauplemiseks. Üks viiest EUR/USD tehingust sulgus Stop-Lossi peal. Olin vahepeal jõudnud Stop-Lossi liigutada positiivsesse tsooni. Vaikselt hakkas graafik tagasi ülesse suunda võtma, kuid liikumine on oodatust aeglasem. Igatahes 4 tehingut on jätkuvalt avatud ning usun endiselt, et need lähevad ikka positiivseks. No vaatab! Jeeniga teostatud tehingud on täna kenasti läinud. Sattusin vist mingi uudise peale, sain igatahes GPB/JPY paariga kenad pipid, vähem kui poole tunniga, kätte ja avasin veel ühe tehingu. NZD/JPY ja USD/JPY sulgesin ka kasumiga, kuid kuna nende liikumises suuri muutuseid ei olnud, siis panin tehingud kinni. Vaatasin veebikoolitust ka ja tegin märkmeid. On isegi hea, et ma veebikoolitust järgi vaatasin alles täna, mitte ei osalenud sellel juba eile. Ööpäevaga on osadel paaridel, mille suund oli küsimärgi all, juba suund kujunenud ja näha kuhu paar liigub. Minul aga vahendeid napib, nii et palju tehinguid käiku ei pane.

Kuna EUR/USD tehingud on 0.1 lotised, siis ülejäänud tehingud olen teinud 0.05 lotiga. EUR/USD valuutapaariga juhtus selline natuke paha asi, et see pani mul pool kontol olevatest vahenditest tagatiseks. Kui ma neljapäeval need tehingud avasin, siis ma koheselt ei mõelnud, et sajase võimendusega läheb mul ühe tehinguga 100 eurot tagatiseks. 5 tehingut ja 50% vahenditest tagatise all. Reedel hoidsin hinge kinni, et kahjum ikka pidurduks ja kuna ma olen nendes tehingutes kinni, siis see veidi segab mu kauplemist. Aga Teie ärge nii tehke, et panete pool vahenditest tagatise alla. Ma kavatsen ka end parandada ja oma riske veidi maha tõmmata.

Nädalavahetusel mõtlesin ka krüptovaluutade CFD-de tehingute peale, kuid millegipärast ei ole mul antud instrumente üldse valikus, et saaksin tehinguid teha. Saatsin päringu kliendihaldurile ka. Mitte, et ma nüüd hirmsasti tahaks krüptovaluutade CFD-dega kauplemist alustada, kuid kui on nädalavahetusel hetk, kus midagi pole teha, siis miks mitte katsetada. Nende instrumentidega on võimalik kaubelda ka nädalavahetusel.

Lisaks ostsin endale Alexsander Elderi raamatu "Börsikauplemine kui elatusallikas". Lugemisega veel väga kaugele pole jõudnud, tegelen sellega vaikselt, et mõista finantsturge veelgi rohkem ja mõista erinevusi börsivälisel ja börsil toimuvast kauplemisest.

Kontoseis 1030 EUR.

01.11.2017 reaalsel kauplemiskontol kauplemise 5. päev

Olen päeva jooksul avanud päris mitmeid tehinguid. Üks EUR/USD tehing sulgus veel Stop-Lossi peal - samuti positiivselt. Veel 3 tehingut selle paariga avatud. Eile avatud GPB/JPY paariga sain ka umbes 60 pippi kätte ja tehing sulgus. TakeProfiti piiriks oli küll 100 pippi, kuid olen 60-nega ka väga rahul.

Lisaks käisin lõuna ajal Admiral Marketsi kontoris ja kohtusin Kristo Krummiga. Rääkisime erinevatest indikaatoritest, kuidas neid lugeda ja mida nad näitavad. Avasin päris mitu tehingut miinimum tehingumahuga, et katsetada Fibonacci indikaatorit. Oleks võinud seda katsetada ka demokontol, kuid otsustasin siiski reaalsel toimetada. Kui läheb hästi on võit, kui ei - pole kaotus miinimum tehingumahuga suur.

Õhtul plaanisin kaubelda USD-ga, umbes kell 20 paiku õhtuste uudiste ajal, kuid see oli täpselt laste magama panemise ajal ja lõpuks ei saanud ma teha enam ühtegi tehingut. Pilku hoidsin peal küll. See, mida ma lootsin, et EUR/USD graafik hakkab kasvama, ei juhtunud. Alguses lootust oli, aga jäi ikka samale tasemele, kus viimastel päevadel on olnud. Nii, et istun edasi nendes tehingutes. Ja kella kümnene CAD-i mõjutav uudis ei teinud ka midagi, või ei leidnud mina seda liikuvat paari üles.

Kontoseis 1073 EUR.

Esimese nädala statistikast: kokku 68 tehingut. Lühikesi positsioone 37, pikki 31. 70/30 kasumisuhe. Hetkel kõik hästi.


Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.