Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Heleni kolmanda nädala tulemused demokontol kaubeldes

Oktoober 05, 2017 11:21

25.09.2017 demokontol kauplemiskogemust 13 päeva

Täna kohtusin Konstantiniga Admiral Markets`i kontoris ning vaatasime üle minu tehtud tehingute ajaloo: kokku 108 tehingut – ostu ja müügi tehingukorraldusi suhteliselt võrdselt. Sain näpunäiteid, millistele näitajatele peaksin rohkem tähelepanu pöörama. Kindlasti on minu eesmärk natuke suurendada kasumite teenimist ja kahjumiga tehingutel pean leidma piiri, millest ma üle ei lähe. Hetkel on olnud nii, et kui kahjum, siis ikka korralik, samas kasumi korjan üsna varajases staadiumis ära, kui võiks veel aega anda ja oodata. Mingi psühholoogiline aspekt toimetab mõtteis ja kahjumis tehingute puhul ikka loodan, et äkki pöördub positiivseks. Ühesõnaga, olen mõnel tehingul lasknud kahjumil liiga palju kasvada ja samas kasumil kasvada lasknud ei ole. Statistika põhjal on 84 % tehingutest olnud kasumiga, mis on tegelikult hea näitaja. Veel tegelesime MACD indikaatori tundma õppimisega.

Kontol tegin vaid mõned positiivsed tehingud EUR/USD paariga.

Kauplemiskonto jääk 2525 eurot.

26.09.2017 demokontol kauplemiskogemust 14 päeva

Otsustasin tehinguid teha 0.5 loti kaupa, et saaksin korraga avatud hoida rohkem tehinguid. Jätkuvalt kauplen EUR ja USD valuutapaaridega. Püüdsin otsuseid teha MACD indikaatori abil ning seadistasin ka Take-Profiti. Osad tehingud on Take-Profit automaatselt sulgenud ning paar tehingut sulgesin ise manusaalselt. Hetkeseis on võrdeline, samapalju kaotuseid kui võite, kuid millegipärast tundub, et kahjumid kasvavad palju kiiremini kui kasumid.

Kauplemiskonto jääk 2507 EUR, 8 suletud tehingut, 5 avatud.

27.09.2017 demokontol kauplemiskogemust 15 päeva

Täna katsetasin aktiivselt veel kord MACD indikaatorit, kuid mul ei lähe selle MACDga analüüsimine hästi ning ma ei tea, mida ma muutma peaks. Hetkel vähendasin tehingumahu 0,5 loti peale, et saaksin 5-6 tehingut korraga avatuna hoida ja neid seejärel jälgida. Mis võiks kiire tehingu jaoks selline optimaalne pippide arv olla, millega Take-Profit tehingu sulgeks? Äkki ma olen liiga suure vahemiku jätnud? Pöördusin samade küsimustega Konstantini poole ja ta rõhutas, et kasumit ei vaadata rahas, vaid pipide arvus ning pean jätkuvalt tööd tegema oma tehingumahtudega. Pigem väiksem tehingumaht ja kiire tehingu puhul 25-30 pipi juures võiksin kasumi ära võtta. Ei ole mõistlik suurelt riskida, sest juhul, kui midagi totaalselt viltu läheb, ei ole enam parandamisruumi. Igatahes jutt mõistlik ja loogiline.

Sellegipoolest tegin tehingute poolest oma rekord päeva - 29 tehingut, valdavalt 0.5 lotised tehingud, sekka ka mõni 1 lotine ja mõned 0.25 lotised tehingud. Mul on probleem endiselt tehingutega, kus olen valearvestuse teinud ja käsi liigub miinuses tehinguid sulgema ning õhtul koju naastes, olengi pannud miinuses tehingud kinni. 100-200 eurose miinusega panin kinni 5 tehingut ja seda loomulikult raske südamega. Kokkuvõttes oli siiski kasum suurem kui kahjum.

Homseks plaan valmis: teen tehinguid kuni 0.5 lotiste mahtude juures, ei sea liiga suuri eesmärke kasumi osas, plaanin teha pigem lühiajalisi tehinguid, sulgen ebaõnnestunud tehingud, kui kahjum on 50 euro ulatuses tekkinud ja graafikut lugedes ei paista paranemismärke.

Kauplemiskonto jääk 2667 EUR, 29 tehingut, 1 avatud

Õhtul käisin "Krüptorahandus ja selle olemus" koolitusel, mida viis läbi Asse Sauga. Teema on põnev ja sain kõvasti targemaks ning teadlikumaks, millega krüptorahade puhul tegu on. Bitcoinindest ja tokenitest on ilmselt suurem enamus inimesi kuulnud, kuid täpsemalt nende olemust, peale IT taustaga inimeste, mõistavad vähesed. Koolitusel keskenduti enam Bitcoini põhjal tehtud näidetele, kuid räägiti ka teistest krüptorahadest, nende erinevaustest, kui osta, siis mida jälgida jne. Leian, et see ei ole siiski minule huvipakkuv instrument. Ma ei välista, et ma sellega kunagi tehinguid ei tee, kuid hetkel see teema mind ei kõneta. Kui ma äiaga hiljem rääkisin, et käisin krüptorahade koolitusel, siis ta küsis minul - aga kust tuleb sellele Bitcoinile väärtus? Ja ma ei osanud vastata, nii et see koht jäi segaseks. Samas Bitcoini/USD CFD-ga proovin siiski kaubelda mingi hetk, mis tähendab seda, et ma ei osta endale Bitcoini, vaid kauplen hinnavahelepinguga nagu valuutapaaride puhulgi.

28.09.2017 demokontol kauplemiskogemust 16 päeva

Olen pidanud kinni endale eile seatud plaanist, kus kõik tehingud on 0.5 lotised ja pigem teostan tehinguid päeva lõikes. Paar tehingut, mis hakkasid kiskuma liiga suurde miinusesse, sulgesin. Siiski jätsin üleöö avatuks 2 tehingut - üks müügitehing GPB/USD ja teine ostutehing EUR/USD-ga. Kuigi mõlemad olid enne südaööd miinuses, siis jäin endale kindlaks, et need liiguvad ehk õiges suunas reedel. Graafikud igatahes kinnitavad minu seisukohta ja ka MACD indikaator samuti. Vaatame homme, milline saab olema tulemus. Hetkel tundub, et 0.5 lotiste tehingutega kauplemine toimib ilusti. Pipide arvu, mille peal tehing lukku jookseb, olen siiski määranud selle järgi, et kui ma vaatan näiteks tunni ajagraafikut, siis mõõdan ära sellise keskmise küünlapikkuse järgi pipide arvu, kui palju hind tunni jooksul liikub. Visuaalselt on kenasti näha, kui pikad on enamus küünaldest ja hinna kõikumine. Loomulikult ei ole see kaljukindel meetod, kuid kui arvestada uudiseid ja muud seonduvat, siis võib mõni küünal olla eriti pikk. Sean siiski plaani rahuliku perioodi järgi. Stop-Lossi ei kasutanud ning homme plaanin kasutada sama strateegiat.

Kokku 21 tehingut, 19 suletud, 16 tehingut suletud kasumiga ning kauplemiskonto jääk 2951 EUR.

29.09.2017 demokontol kauplemiskogemust 16 päeva

Eile õhtul lahti jäetud tehingud sulgusid kenasti kasumiga, mis tähendab, et minu otsus oli õige. Katsetasin sama strateegiat, mis kolmapäeval endale seadsin ja pean ütlema, et olen vist saanud selle enda jaoks toimima hetkel. Kui kolmapäeval oli tunne, et see MACD ei tööta minu strateegiaga, siis nüüd tundub, et hakkab vaikselt looma. Kuna ma olen hetkel kaubelnud üsna volatiilsete valuutapaaridega, peamiselt EUR ja USD paaridega, siis olen endiselt otsustanud Stop-Lossi määramata jätta.

Tegin 21 tehingut, millest 3 jäid avatuks ja 1 sulgesin kahjumiga. Kahjuks oli see näpuvääratus, ei olnud plaan sulgeda seda tehingut, klõpsisin valet kohta lihtsalt hiirega. No igatahes kahjum ei olnud märkimisväärne. Kasum 598 EUR, kauplemiskontojääk 3541 eurot.

Päevaplaan on nädala vältel olnud sama, ma ei ole pidevalt arvuti taga, ikka lapse uneaegadel ja ülejäänud ajal programm toimetab omaette minu poolt seatud juhiste järgi. Laadisin endale alla ka telefoni Metatrader 4 rakenduse ja ka seal olen olukorral pilku peal hoidnud ning katsetanud telefonis kasutamise mugavust. Eelistan siiski tehinguid teha arvuti taga, kuid kui midagi vaja kiirelt sulgeda või avada, saab seda läbi telefoni kenasti teha. Arvutis on graafikutest lihtsalt parem ja selgem pilt.

Hetkel olen keskendunud rohkem tehnilisele analüüsile kui fundamentaalsele. Uudistele viskan kalendris ikka pilgu hommikul peale ja vaatan, kus on oodata hinnaliikumist, kuid oma kauplemist plaanin siiski teha tehnilise analüüsi baasil. Kuna turg on kiire, siis pean oskama õigeaegselt olukorra muutustele reageerida. Hetkel siis põhiliselt kasutan MACD ja trendijoont Moving Avarage. Olen vaikselt tegelenud ka raamatu "101 küsimust Forexist" lugemisega. Hetkel loen peatükki, mis käsitleb just sedasama tehnilist analüüsi. Kahjuks ei ole olnud aega, et raamatus käsitletud erinevaid indikaatoreid paralleelselt arvutis proovida, kuid hea ja ülevaatlik lugemine on olnud sellegipoolest. Admiral Marketsi kontorist on võimalik seda raamatut osta. Soovitan!

Muidu aga olen oma nädala tulemusega rahul, eelmisel nädalal vastu võetud suur kahjum on tagasi teenitud.


Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.