Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Heleni kolmas nädal kauplemises reaalse rahaga

November 17, 2017 15:45

Neljapäev, 9. november

Lapsed on kodused. Arvuti on lahti ja aeg-ajalt vaatan, kas võiksin midagi kaubelda. Naela tehingud on lahti juba teist nädalat. Need on jäänud nagu ühte punkti seisma, kust graafikud ei liigu märkimisväärselt üles ega alla. Päeva jooksul tegin mitu tehingut kullaga, samuti pakkusid positiivset tulemust valuutapaarid USD/CAD ja GPB/JPY.

Homme ei plaani ma tehinguid teha, sõidame nädalavahetuseks väikesele perepuhkusele.

Kontoseis 1114 EUR

Reede, 10. november

Olen leidnud omale uue lemmikinstrumendi, milleks on kuld. Öösel oli üks lahtiolev tehing pea 50 eurose kahjumiga sulgunud. Aga sõit oli pikk ja otsustasin telefonis ajaviiteks seda kahjumit tagasi teenida. Täitsa kenasti läks. Kolme tunni jooksul oli kullaga kaubeldes kahjum tasa tehtud. Vaatasin üle ka lahtiolevate naelatehingute seisu ja õhtuks oli olukord juba väga kena ning kõik graafikud olid liikunud mulle sobivas suunas.

Kontoseis 1114 EUR

Esmaspäev, 13. november

Kui reedel olid mu naelatehingud juba päris lootustandvad, siis hommikul ärgates oli pilt sama mis neljapäeval. Mis värk nüüd nädalavahetusel toimus, et üle öö kõik jälle paigast ära läks? No igatahes kuna mul Stoploss-i neil tehingutel peal pole, siis hetkel on seda juba mõttetu panna ka… Pigem loodan, et ehk selle nädala naela uudised parandavad olukorda.

Lõunaks läksin aga kontorisse, kus sain koolituse kauplemisrobotite teemal. Koolitust viis läbi noor andeks IT-spetsialist ja robotite programmeerija Robert Maidla, kes kirjutab neid programme vastavalt kliendi soovile. Mina sain küll mõtte, et kui ükskord on mul välja kujunenud selgem visioon ja kauplemisstrateegia ja tean selgelt, mis punkte kaubeldes jälgin, siis täitsa laseks selle strateegia kokku programmeerida oma robotiks. Aja kokkuhoiu mõttes oleks selline robot väga kasulik, kes analüütilise poole ära teeb. Minu ülesanne oleks siis vaid otsustada, kas tegutsen roboti info põhjal või mitte. Loomulikult on roboti testimine aeganõudev töö, kuid kui see kauplemist oluliselt lihtsustab, siis täitsa tasub roboti peale mõelda.

Õhtul kuulasin järgi ka iganädalase turuanalüüsi webinari ja tegin märkmeid.

Tehinguid palju ei teinud, ainult mõned avasin juurde. Hetkel kokku 10 lahtist tehingut.

Kontoseis 1116 EUR

Teisipäev, 14. november

Hommikul alustasin kohe oma uue lemmiku - kullaga. Korjasin kenasti kasumit, samuti USD/CAD tehingud sulgusid kena kasumiga. Olin hommikuga teeninud juba 135 EUR-i. Suurepärane, ma armastan kulda. See liigub kiirelt ja toodab hästi. Vaatasin hommikul ka uudised üle, kas on midagi ehk tulemas, mis võiks mu kulla sell positsiooni võtmise õigust kõigutada. Mina ei leidnud midagi. Suure hurraaga avasin veel paaritunniste intervallidega 4 sell tehingut. Kõik oli kenasti kontrolli all ja positiivsed. Pool viis läksin lastele lasteaeda järgi... Kuniks...

Mul on nüüd ikka täiesti hull seis… Nüüd on paanika! Kuni kella 5ni oli kõik kontrolli alla ja siis pani kuld müstiliselt üles täpselt kell 5 ja sekunditega. Ja ma olin kohe üle 600 euroga jooksvas miinuses… Kõik vilkus punasena. Läksin lastele lasteaeda järgi kell pool 5 ja tagasi tulles sain šoki. Panin osa tehingutest kinni, et vabastada tagatist. Kuld jäi endiselt avatuks. Hetkel on jooksvat miinust kokku 500 euro ringis. Pagan küll, ma ei tea... Alles hommikul tegin väga edukalt kullaga tehinguid, kokku 135 euro eest.

Mul on tunne, et paneks kõik tehingut korraga kinni ja teeks nö restardi ja hakkaks otsast peale..

Kirjutasin Konstantinile, tema soovitusel panin ööseks tehingutele lukud peale, et kahjum ei saaks vähemalt kasvada.. Lisaks soovitas ta mul paar päeva mitte kaubelda. Tegeleda muude asjadega ja puhata. Sest arvatavasti näen ma praegu igal pool tehinguvõimalusi ja see ei ole hea. See on puhas adrenaliin ja ajutegevus jookseb paratamatult kauplemismõtete peale..

Kavatsen seda nõuannet kuulda võtta.

Kontoseis: 1126 EUR (aga kui maha võtta jooksev miinus, siis on asi hull)

Kolmapäev, 15. november

Kell 8 hommikul näpin esimese asjana telefoni ja vaatan mis mu tehingud teevad. Nii kaua ma suutsingi Konstantini soovitust järgida. Ööga seis hullemaks läinud ei olnud. Osad lukus tehingud olid positiivsed ja panin need kinni. Kauplemiseks on mul vaid 3 instrumenti - EUR/GPB, GPB/JPY ja Kuld. Instrumentide arvu olen suutnud vähendada. Täna on tulemas palju GPB ja USD uudiseid. Kõik need tõenäoliselt mõjutavad mu tehinguid mingis suunas. Ja kas mul on piisavalt närvi, et vastu pidada? Koolitusel mulle näidati videot inimesest, kellel oli kõik valesti läinud ja kes tammus jalalt jalale. Käis pidevalt arvuti taga ning hoidis kahe käega peast kinni. Videos on sedavõrd naljakas vaadata ja mõtlesin, et no minuga küll sellist asja ei juhtu… Kuid hetkel olen see inimene mina! Käin ja vahin arvuti taga pidevalt mis toimub. Paraku mitte midagi positiivset ei toimu.

Ja uudised hakkavad järgimööda tulema. Ja nagu Murphy seadus, mitte nii nagu mulle vaja. Jälle vilgub mul tehingute lahter punaselt, st et vaba tagatis on juba miinuses. Margin level on 90% juures. 30% juurde jõudes pannakse kõik tehingud kinni. Sulgen mõne tehingu, kuid mitte kulda. Ja tulevad USD uudised, jälle kõik vilgub. Kulla graafik liigub endiselt hooga üles. Vaatan ka MACD indikaatorit. Kui ma oleks tehingute avamiseks seda indikaatorit ka vaadanud, siis poleks ma sell tehinguid ilmselt avanud. Aga mis tehtud, see tehtud. Üldjuhul ikka vaatan MACD-d enne tehingute tegemist. Tõeline hirm on sees, kui Equity kontojääk näitab juba 300 eurot. See on siis kontoseis juhul kui korraga oma tehingud sulgeks jooksva miinusega. Ootan.. ja lõpuks kell 4 hakkab ometi kulla graafikul lõpuks tekkima langusküünal. Kuna kokku 4 lahtist tehingut ja kolmel neist üle 100 euro jooksvat miinust, siis otsustasin hakata sulgema tehinguid, mis saavutavad alla 100 eurose miinuse. Üks neljast tehingust õnnestus isegi 3 eurose kasumiga lõpuks kinni saada. Nüüd on rahu majas. Kõik kulla tehingud on kinni. Võtsin kaotuse vastu.. hetkel küll kuld liigub alla tagasi, kuid ma ei taha hetkel rohkem kullaga tehinguid teha. Kuigi kullaga tahaks sõbraks saada küll, on kuld hetkel kapriisne. Ju ma läksin ise ahneks, et nii läks.

EUR/GPB-ga on lahti Sell tehing ja avan ühe Selli veel juurde, seekord koos Stoploss-iga.. see äkki liigub ikkagi alla edasi... nüüd ma arvan, et teen kauplemisega korraks pausi..

Kontoseis: 648 EUR. Palju on teha ja aega vähe, et see tagasi üle 1000 saada... Ja Konstantini ma vist sellise apsuga enam ei püüa...


Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.